Päästeamet: Auto akulaadija põhjustas vähemalt kaks põlengut, toode eemaldatakse Eesti turult

Pärnu maakonnas põhjustas auto akulaadija kaks põlengut, toode tunnistati ohtlikuks ja on müügilt eemaldatud, müüja ostab kõik laadijad tagasi.

Suurem põleng toimus 4. märtsil Pärnus, kus põles kahekordse elumaja esimene korrus. Majja sisenenud suitsusukeldujad tõid esimeselt korruselt välja kaks kannatanut ja andsid üle kiirabile. Maja teiselt korruselt oli enne päästjate saabumist iseseisvalt väljunud kaks inimest, kelle korteris oli tuleohust teada andnud suitsuandur. Uurimisel selgus, et tulekahju sai alguse auto akulaadijast RAWLINK art.69081. Teine põleng toimus ühe eramaja garaažis, kus oli ära põlenud aku laadimise ajal aku all olnud tool.

Põlengute järel tellitud ekspertiis tuvastas, et akulaadija tavapärasel kasutusel võib tekkida suur põlenguoht. Antud akulaadijat müüsid Eestis Handymanni kauplused. Päästeamet ja toote edasimüüja paluvad akulaadijat kindlasti mitte kasutada, kauplusekett ostab kõik ohtlikud laadijad tagasi.

Handymanni tegevjuht Harry Tenno ütles: „Edasimüüjana oleme mures kõikide klientide pärast, kes on selle toote ostnud. Palume, et kliendid ei kasutaks auto akulaadijat Rawlink, art.69081 ja tagastaksid selle meie kauplustesse. Toote eest tasutud summa hüvitamiseks ostutšekki ei nõuta.“

Päästeameti hinnangul tegutses edasimüüja probleemi ilmnemisel kiiresti. Kokku on Hiinas toodetud akulaadijat RAWLINK art.69081 Eestis müüdud kuue kuu jooksul ligi 250 tükki ja toote on tagastanud tänaseks juba umbes 200 ostjat.