Päästeamet kutsub liiklejaid ettevaatlikkusele ning soovitab tugeva lörtsisaju puhul sõidu vajalikkust kaaluda

Eilne ja tänane päev on toonud mitmel pool Eestis kaasa tiheda lörtsi- ja lumesaju. Päästjad on möödunud ööpäeval reageerinud mitmetele liiklusõnnetustele ja koristanud teedelt kümmekond murdunud puud.

Eile hommikul Jõgevamaal Kassnurme külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusel pidid päästjad kokkupõrkes muljutud sõidukitest vigastatud juhid eritööriistade abil välja aitama. Keskkonnaagentuuri infole toetudes jätkuvad sel nädalal talvisemad teeolud, liigeldes tuleks valida sobiv sõidukiirus ning olla eriliselt ettevaatlik.

Paiguti muudab tugev lörtsisadu liiklusolud teedel jätkuvalt keerukaks. Samuti valitseb oht jäävihma tekkeks. Teepindade temperatuurid on nullilähedased ja sademed muudavad need äärmiselt libedaks. Paljudel sõidukitel on all juba suverehvid, mis kasvatab liiklusõnnetusse sattumise riske. Talvised olud püsivad kogu selle nädala, mistõttu palume liiklejatel suverehvidega sõitmist vältida.

Enne sõidu alustamist tuleb tutvuda teeoludega, valida sõidu- ja teeoludele vastav sõidukiirus ning hoida tavapärasest suuremat pikivahet. Tiheda märja lume saju puhul tasub võimalusel kaaluda sõidu edasi lükkamist.

Lisainfot teeolude kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist www.tarktee.ee.