Päästeamet: Päästeamet kutsub Võru Lastefestivali raames toimuvale ohutuspäevale

28.-30. juulini toimub Võrus Eesti suurim Lastefestival, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning selle raames muutub Võtu suureks ja lõbusaks kogupere mängumaaks. Pühapäeval, 30.juulil, toimub Lastefestivali raames Päästeameti ohutuspäev.

Päästeamet pakub võimalust osaleda põneval fotosessioonil. Kõigile soovijatele on võimalik pildistada end vastava greenscreen seina taustal ja imiteerida veeõnnetusest pääsemist või veeõnnetuses osalemist.

Lisaks on huvilistel võimalus katsetada „ujumist“ Päästeameti simulaatoris ehk spetsiaalses pallimeres. Pallimeres püsimine on tehtud raskeks – ujuja paneb endale pähe reaalsust moonutavad prillid ja selga kohmakaks tegeva kostüümi, mistõttu on „pinnal püsimine“ ja „kaldale jõudmine“ küllaltki keeruline.

Kõigile, kes pühapäeval Lastefestivalile Päästeameti telkidesse veeohutusalast nõu saama tulla ei jõua tuletame meelde, et päästevest on mõeldud kasutamiseks nii siseveekogudel kui avamerel. Päästevestist on kasu ainult siis, kui see on seljas ning kõigile täiskasvanutele, lastele ja isegi koertele on olemas sobivas mõõdus vestid. Vest päästab veest!