Päästeamet pöörab Teeme Ära talgupäeval tähelepanu kodukandi veekogude turvalisusele

Päästeamet juhib Eesti juubeliaastal senisest suuremat tähelepanu kodukandi veekogudega seonduvale ohutusele. Kodus juhtub palju õnnetusi, eriti laste ja eakatega. Õnnetusjuhtumite vähendamiseks kutsutakse Teeme Ära talgupäeva raames üles rajama veekogude juurde turvaaedu ja kodukaevudele kaasi.

„Igal aastal suureneb nende õnnetuste arv, kus inimesed kukuvad kraavidesse, kaevudesse, tiikidesse, basseinidesse või teistesse väiksematesse veekogudesse. Eelmisel aastal moodustasid sellised vette kukkumised 60% uppumistest,“ sõnas Päästeameti ennetustöö osakonna veeohutuse ekspert Mikko Virkala. „Õnnetusjuhtude vältimiseks kutsume kõiki 5. mail toimuva Teeme Ära talgupäeva raames rajama oma kodukandi veekogude ümber kaitsvaid piirdeid ja katma kaevud kaantega,“ lisas Virkala. Nii kaitsva tara kui ka kaevukaane saab kauniks teha oma kihelkonna värvidega, mis on üks juubeliaasta talgupäeva teemadest.

„Talgutegevus on läbi aegade ühendanud Eesti inimesi ja pakub nüüdki head võimalust kogukonna edendamiseks,“ ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Kaitsetaradega loodav turvalisem keskkond on ilus kingitus Eesti juubeliks. Selleks, et aedikud hästi silma paistaksid, sobib need värvida kihelkonnavärvidesse,“ lisas Kasterpalu.
Elukeskkonna kujundamisel on ohutus esmatähtis. Talgukevad on õige aeg oma kodu ümbrus korda teha ja õnnetusi ennetada. Päästeamet koostab väiksemate veesilmade piirete ehitamiseks ja rajamiseks aprillikuu jooksul õppematerjalid, mis on leitavad Teeme Ära ja Päästeameti kodulehel.
Alates 15. märtsist on võimalik registreeruda 5. mail toimuvale üle-eestilisele Teeme Ära talgupäevale. Tänavune talgukevad on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodukanti kihelkonnavärvidesse. Talguid saab kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee.