Päästeamet puhastas koos partneritega täna Pirita jõge

Päästeameti demineerimiskeskus korraldas täna Pirita jões tuukritööd, kus osalesid ka Politsei- ja Piirivalveameti K-Komando sukeldumismeeskond ning Mereväe tuukrid. Töö eesmärk oli kontrollida ja puhastada jõgi võimalikest lõhkekehadest.

Tööde käigus kontrolliti üle ligikaudu 250-meetrine jõelõik ning leiti kokku 2 pürotehnilist raketimootorit ning üks relvataoline ese, mis anti üle politseile. Lisaks tõid tuukrid jõest välja ligi 300 kg prügi.

Päästeameti demineerimiskeskuse nõuniku Arno Pugoneni sõnul olid tänased ühised tuukritööd muuhulgas ka heaks võimaluseks harjutada omavahelist koostööd teiste ametkondadega.

„Seekord lahingumoona ei leitud, kuid Pirita jõgi sai tänu meie töödele tunduvalt puhtamaks,“ tõdes Pugonen ning lisas, et kindlasti jätkatakse plaaniliste demineerimistöödega ka edaspidi.

Politsei eriüksuse juhi Hannes Perki sõnul toetas eriüksuse sukeldumismeeskond Päästeameti demineerimiskeskuse kolleege jõest lõhkekehade otsimisel. „K-Komando koostöö demineerimiskeskusega on pikaaegne ning mul on hea meel, et lisaks tavapärasele koostööle lõhkeainete valdkonnas, saime seekord abiks olla ka oma sukeldujatega. Pirita jõgi sai ohutumaks ja puhtamaks.“

Päästeamet tuletab meelde!

Kui olete leidnud mõne kahtlase eseme metsast, pööningult või veekogust, siis teavitage sellest kindlasti kohe hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise puutuda!