Päästeamet saatis Ukrainale abi talveks valmistumisel

Päästeamet saatis Ukrainasse toitu ja sooje riideid, et aidata ukrainlastel valmistuda talveks. Ukraina esitas olukorraga toimetulekuks rahvusvahelise abi palve ja võttis Eesti pakkumise vastu.

Abipaketiga saadeti Ukrainasse 1536 kõrge energiasisaldusega kuivtoidupakki, 200 T-särki, 200 dressipluusi, 75 fliisjakki, 100 jopet ning 300 pea- ja näokatet. Varustuse maksumus on 181 711 eurot, seda finantseeris välisministeerium.

„Talv on alanud, kuid talve kõige külmemad kuud on alles ees. Lisaks tavapärasele ja pidevale Eesti riigi sisesele pääste- ja ennetustööle kuulub Päästeameti igapäevatöösse ka rahvusvaheline koostöö. Praegu vajab Ukraina meie abi, et elada edukalt üle aasta külmim aeg. Hädasolijat tuleb aidata ja kui aitame oma partnereid, saame olla kindlad, et meidki aidatakse, kui peaksime seda vajama,“ ütles Päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelt.

„Venemaa agressioonist tingitud humanitaarkriis Ukrainas üha süveneb ja lisaks sõjalisele, majanduslikule ja poliitilisele abile on oluline anda humanitaarabi, et leevendada sõjas inimkannatusi. Praegustes rasketes ilmastikuoludes tuleb pingutada üheskoos, et tagada Ukraina rahva toimetulek olukorras, kus Venemaa ründab valimatult Ukrainas tsiivilobjekte, elutähtsat taristut ja ilma elektrita on miljonid inimesed. Kindlasti ei jää seekordne saadetis viimaseks ja teeme kõik, et Ukraina abivajadustele vastata,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Välisministeerium on praegu toetanud humanitaarabi Ukrainale kokku 665 826 euroga, et abistada Ukraina elanikke, sisepõgenikke ja põgenikke Gruusias talveks valmistumisel ja talve üle elamisel.

Veebruarikuus saatis Päästeamet abisaadetisena Ukrainasse telke, magamiskotte, välivoodeid, telgiküttesüsteeme ja diiselgeneraatoreid. Juulikuus leppisid Balti riikide ja Poola päästejuhid Ukrainaga kokku pääste ja elanikkonnakaitse toetamises ning allkirjastasid hea tahte memorandumi.

Eesti senine humanitaarabi Ukrainale on 23,1 miljonit eurot, millest avaliku sektori toetus on 4,1 miljonit eurot.

Fotod abisaadetise teeleminekust leiate SIIT.