Päästeamet toetab kohalike omavalitsuste kriisikommunikatsiooni

Päästeameti hankepartner koolitab selle aasta oktoobrist kuni 2024. aasta juunini kohalikke omavalitsusi kriisikommunikatsiooni valdkonnas. Tegemist on Eesti seni ulatuslikema kriisikommunikatsiooni koolitusega, kus saavad osaleda kõik Eesti omavalitsused.

Kohalikel omavalitsustel on kriiside lahendamisel mitmeid rolle ja üks neist on elanike teavitamine ehk kriisikommunikatsioon, mille eesmärk on tõsta elanike kriisivalmidust ning anda õigel hetkel elu ja tervise kaitsmiseks vajalikke juhiseid.

Päästeameti ülesanne on toetada kohalikke omavalitsusi kriiside ennetamisel ja lahendamisel, sealhulgas ka kriisikommunikatsiooni ülesannetes. Päästeameti koolituspartneri leidmise hanke võitis strateegilise kommunikatsiooni büroo PR Partner. Lepingu alusel viib PR Partner oktoobrist 2023 kuni juunini 2024 läbi 36 kriisikommunikatsiooni koolitust.

„Julgustame osalema kõiki omavalitsusi. Kui omavalitsuste töötajad on ühiselt teavituse ja selle olulisuse peale varem mõelnud, siis on suurem võimalus kriitilisel hetkel kommunikatsiooni ülesannetega hakkama saada. Kõige suurema kasu koolitustest saavad Eesti inimesed, kellele on vajalikud juhised õigel hetkel mõnikord lausa eluliselt olulised,“ toob välja Päästeameti riskikommunikatsiooni ekspert Katariina Vaabel.

Esimene koolitus toimus 2. oktoobril Räpinas. Koolitusel osalenud Räpina vallavalitsuse avalike suhete spetsialisti Meriliin Vahesaare sõnul jäid kõik osalejad koolitusega rahule. „Ilona Leiva jagatud kriisikommunikatsiooni teadmisi saab kohe igapäevatöös rakendada, selleks ei pea me kriisi ootama,“ lisab ta.

Koolituste info annavad kohalikele omavalitsustele regionaalne päästekeskus ja kriisikomisjon.