Päästeamet: Tormituuled tõid päästjatele 137 väljakutset, üleujutus Lääne-Eestis taandus

22. veebruaril alates kella 8.00 hommikul sõideti ööpäeva jooksul tormituultest tingitud väljakutsetele 137 korral. Lääne-Eesti rannikualadel tekkis üleujutusoht, kuid 23. veebruaril veetase alanes ning oht kadus.

Põhilises osas räsisid tormituuled Lääne-Eestit, kus ööpäeva jooksul sõideti välja 73 korral. Väljakutsed olid valdavalt seotud tuule tõttu murdunud ja teedele või elektriliinidele kukkunud puudega. Inimesed viga ei saanud.  Tugevad tuuled vaibusid alles laupäeva jooksul, ning liiklejad pidid arvestama teele sattunud takistustega.

Lääne-Eesti rannikupiirkondasid ohustanud üleujutuse kõrghetk oli laupäeva õhtul kell 21.30, kui Pärnus mõõdetud veetase oli 166 sentimeetrit üle Amsterdami nulli. Kell 23.00 oli see umbes 20 sentimeetrit langenud, kuid tõusis siis taas uuesti. Veetõus jäi öösel pidama Pärnus 156 ning Häädemeestel 146 sentimeetri juures. Haapsalu veetaseme tõus jõudis haripunkti laupäeva hilisõhtul kell 23.00, kui vesi tõusis 133 sentimeetrit üle Amsterdami nulli. Pärast südaööd hakkas veetase alanema kõikides üleujutusest ohustatud piirkondades ning alaneb jätkuvalt tänase päeva jooksul. Vee tõusmisest ohustatud piirkondades tungis vesi esimestele tänavatele ning kahjustada said mõned veevangi jäänud autod. Majadesse vesi ei tunginud, küll aga ohustas liiklemist, mistõttu suleti nii Pärnus, Haapsalus kui Saaremaal veest üle ujutatud tänavad. Täna on teed liikluseks taas avatud.

Elanikkonna kriisideks valmistumiseks leiab juhendinfot veebilehelt www.kriis.ee, ilmaprognoose saab jälgida www.ilmateenistus.ee .