Päästeameti esimene Ideesprint sai edukalt teoks

Ligi 50 Päästeameti töötajat ja mitmed koostööpartnerid nii era - kui avalikust sektorist kohtusid Telliskivis Palo Alto Klubis Päästeameti esimesel Ideesprindil. Pika päeva vältel keskenduti ühisel toel valdkonna probleemidele ja otsiti läbimõeldud metoodika ja toetavate mentoritega võimalikke lahendusi.

Ideesprindil osales 7 ideed, mis kõik omanäolised, kuid vägagi vajalikud, et nii Eesti inimeste elu muutuks ohutumaks, väheneksid kulud, paraneks koostöö partneritega kui ka muutuks lihtsamaks meie oma töötajate igapäevatöö ja nad oleksid rohkem hoitud.

Mentoritena olid päeva jooksul tiimidele nõu ja jõuga abiks strateegia konsultant Indrek Maripuu, kommunikatsiooniekspert Erkki Peetsalu, Võru Kreutzwaldi kooli direktor Taavi Karu, strateeg Siim Pütsepp ning Päästeameti arendusosakonna juhataja Merilin Olo.

Tempokat päeva alustati probleemi sõnastamisega, mis on see, mida tegelikult lahendama asutakse ning kas kõik tiimiliikmed sellest ikka ühtemoodi aru saavad.

Peale lõunat jätkati tegevuskava koostamisega ja päeva lõpuks sündis kõikidel tiimidel ka edasine tegevuskava ning tehti omavahelised kokkulepped meeskonnas, et päeva lõpuks teema maha ei kukuks ning jätkuks energiat ja indu sellega ka edasi tegeleda. 

Päeva lõpus jagus tunnustust igale meeskonnale.

Päeva tagasisidena tõi sündmuse järgne psühholoogilise abi idee eestvedaja Kristina Eesmets välja, et Ideesprint andis kinnitust sellele, et idee on õige ja huvitab paljusid osapooli. Ideesprindi päev andis palju häid mõtteid ja uusi ideid. Kristina tõdes, et kõige suurem kasutegur päevast oligi see, et saadi erinevad osapooled korraga ühe laua taha. Samuti saadi kinnitust sellele, et probleem on olemas ja sellega tuleb kindlasti edasi tegeleda.

ATesi väljakutsete vähendamise tiimi liige Taavi Ennemuisti sõnul hakkas ta tänu Ideesprindile ideesse rohkem uskuma ja seda toetasid ka esimesed võimalikud kulude kokkuhoiu numbrid. Taavi tõdes, et järgmisel nädalal on plaan analüüsiga jätkata ja idee riiulisse seisma kindlasti ei jää.

Mobiilise kriisiraadio idee eestvedaja Janek Sõnum leidis, et päeva eesmärgid said 100% täidetud. Idee oli juba paar aastat mõtetes olnud ja Ideesprint oli just õige koht, kus sellega välja tulla. Janeki sõnul ei jää tänu Ideesprindile idee kindlasti vaid mõttevälgatuseks, vaid sellega minnakse edasi ja usutakse siiralt, et ideest võib päriselt midagi olulist sündida.

Ideesprindi korraldaja Aira Udrase sõnul on hea meel tõdeda, et päris esimene Päästeameti Ideesprint täitis oma eesmärki. Meeskondades olid väga erinevate valdkondade esindajad, kaasatud oli mitmed partnerid ka väljastpoolt, mis aitas nii erinevate mõtete tekkimisele kui ideede arendamisele kindlasti kaasa. Meeskonnad töötasid hea dünaamikaga, mõeldi aktiivselt kaasa ja võeti sellest teistmoodi päevast päriselt maksimum! Loodame Päästeameti Ideesprinti korraldada ka edaspidi, sest kõik head ideed on seda aega väärt!

Ideesprindil osalenud ideed:

 1. Mobiilse kriisiraadio loomine
  Tunnustus: Kõige kreisim kriisimeeskond, kõige kriisikindlama kriisilahendusega.

  Janek Sõnum
  Viktor Saaremets
  Annika Trummar
  Andres Puusepp
  Taavi Prints

 2. ATeS väljakutsete vähendamine
  Tunnustus: Parim lahendus „maksumaksjatele“

  Tiina Kiil
  Aivar Kukk
  Sven Rea
  Ragnar Eirand
  Taavi Ennemuist

 3.  Väljaõppe süsteem ohutusjärelevalve inspektoritele
  Tunnustus: Kõige suurema potentsiaaliga digiriigi lahendus!

  Maret Rannala
  Ülle Jõessar
  Raido Mets
  Tatjana Filipjeva
  Aleksandra Mäesepp

 4. Joatoru ja vooliku opereerimist lihtsustav kandeseade
  Tunnustus: Kõige kaugemale jõudnud ja kõige innovaatilisem lahendus!

  Marko Remlik
  Ott Lagemaa
  Aron Tammearu
  Kauri Valdmann
  Henry Põiklik
  Kairet Kõljalg

 5. Erinevate osapoolte vaheline veevõtukohtade andmehaldus
  Tunnustus: Kõige rohkem osapooli kokkutoov ja 0-kuluga algatus!

  Gerli Pajula
  Irina Belik
  Margus Koor
  Kalle Pint
  Urmas Kütt
  Oleg Tšaikin

 6. Tuleohutusteenuste pakkujate tunnustamise süsteem
  Tunnustus: Kõige enam selgust loov idee omas niššis!

  Kristina Seema
  Mari Tikan
  Ain Karafin
  Ardon Kaerma
  Dan Lõhmus
  Georg Kalde
  Heikki Rajalo

 7. Sündmuse järgne psühholoogiline abi
  Tunnustus: Kõige enam töötajast hooliv idee!

  Kristina Eesmets
  Pilleriin Kurg
  Ave Oad
  Kätlin Jahi
  Oliver Aberuts
  Tauno Sau
  ​​​​​​​

Fotosid näed siit. Vaata ka videokokkuvõtet Ideesprindist: