Päästeameti ja Kaitseliidu tippkohtumisel lepiti kokku laia riigikaitse sisulised koostööpunktid

Teisipäeval, 11. oktoobril kohtusid Päästeameti Raua tänava majas Päästeameti ja Kaitseliidu juhtkond. Ajaloo esimesel tippkohtumisel arutati sisulisi küsimusi erinevates valdkondades ning see oli jätk juunis Kaitseliidu peastaabis sõlmitud kahe organisatsiooni koostöö raamlepingule.

„Meil juba on häid näiteid koostööst Kaitseliiduga kriisivalmiduses ja elanikkonnakaitses. Kaitseliit tegutseb nagu meie – kus näeb probleemi, hakkab sellele kohe ka lahendust otsima. Nüüd saame neid lahendusi koos otsida,“ sõnas Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu kohtumist avades.

Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi nentis, et ees on veel pikk tee. „Kaitseliit koondab vabatahtlikke, kes on iseseisvalt otsustanud osaleda Eesti riigi kaitsel. See tähendab, et eelkõige saame pakkuda erinevatele valdkondadele täiendust ja tuge,“ ütles Ühtegi tervitussõnades.

Kohtumisel räägiti läbi omavahelist teabevahetust, ennetustööd, päästetööd, demineerimistööd, evakuatsiooni ning kriisideks valmisolekut puudutavad koostöökohad ning lepiti kokku alalepingute sõlmimises.

Kohtumisel osalesid Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ja peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi, Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming ning juhid ja eksperdid nii Kaitseliidu, Naiskodukaitse kui ka Päästeameti vastavatest valdkondadest.

Päästeameti ja Kaitseliidu regulaarsed tipptasemel kohtumised on osa uuenenud koostööst, järgmine kokkusaamine lepiti kokku kevadesse.

Mari Rebane
kommunikatsiooniosakonna juhataja