Päästeameti kodunõustamisi saab nüüd tellida mugavalt ka veebi kaudu

Varem pidid need, kel soov päästjatelt koduse ohutuse kohta nõuandeid saada, helistama riigiinfotelefonil 1247 ja broneerima kodunõustamiseks aja. Nüüd saab igaüks tellida kodunõustamise mugavalt veebi vahendusel.

„Kodunõustamine tähendab seda, et vabatahtlikud ja kutselised päästjad tulevad inimesele külla, vaatavad üle tema eluruumid ja kodu lähiümbruse ning annavad nõu, kuidas seda veel ohutumaks muuta. Kodunõustamise käigus kellelegi trahvi ei tehta. Nõustamine tähendab puhtalt selgitustööd ja tähelepanu juhtimist, et võimalike õnnetuste riske vähendada,“ rääkis Päästeameti ennetustöö osakonna nõunik Pilleriin Kurg.

„Üks peamisi teemasid, millele kodunõustamistel tähelepanu pööratakse, on tuleohutus. Ohte teades saab õnnetusi ennetada ning vähendada elumajades puhkenud tulekahjude arvu. Kui päästjad on võimalikke ohte selgitanud ja parandamist vajavatele asjaoludele tähelepanu juhtunud, saab koduomanik oma igapäevast elukeskkonda ohutumaks muuta,“ lisas Kurg.

Kodunõustamise tellimine on kõigile tasuta ja protsess on lihtne: tuleb minna Päästeameti ohutusportaali, valida sealt rubriik „Kodunõustamiste tellimine“, vajutada nupule „Telli kodunõustamine“ ja täita vajalikud väljad. Ohutusportaali saab avada nii arvutis kui ka telefonis.

Tellimus jõuab automaatselt lähimasse päästekomandosse ning tellijaga võetakse ühendust seitsme päeva jooksul. Kodunõustamise viivad läbi kutselised ja vabatahtlikud päästjad. Nõustamine võtab aega 15-30 minutit.

Päästeameti kodunõustamist soovitame inimestele, kellel on küsimusi suitsu- ja vingugaasiandurite, küttekollete seisukorra ja nende hoolduse, elektrisüsteemide korrasoleku, koduste varude ja kriisideks valmisoleku või kodulähedaste veekogude ohutuse kohta.

Kodunõustamise võib tellida igaüks ise, kuid nõustamise vajadusest võivad märku anda ka sugulased, naabrid, kiirabi, politsei, kohalik omavalitsus ja teised, kellele mõni ohutusalane puudus on silma jäänud. Lähedastest hoolides, neid märgates ja ohte ennetades suudame vähendada õnnetuste hulka.

Lisaks ohutusportaalile saab kodunõustamisi tellida jätkuvalt ka riigiinfotelefonilt 1247.