Päästeameti päästetöö osakonda hakkab juhtima Viktor Saaremets

Alates 8. augustist asub päästetöö osakonda juhtima praegune ennetustöö osakonna juhataja Viktor Saaremets.

Päästetöö on üks kõige keerulisemaid ja kahtlemata suurim valdkond päästeametis. Seetõttu on väga oluline, et osakonda juhiks tugev juht, kel on tugev asutuse taust ning väga head kommunikatiivsed oskused, seda nii asutuses sees kui ka väljas. Viktoril on see kõik olemas. Pealegi arvestades, et Päästeamet ja päästjad keskenduvad oma töös julgelt üle poole õnnetuste ärahoidmisele, on see sobiv, et just ennetustöö valdkonna juht liigub päästetöö peale.

Viktori üks tugevusi on meeskonnatöö hindamine. Ta teab, et üksi jõuab kiiresti, aga koos kaugele. Seetõttu on tema jaoks oluline koguda häid mõtteid nii keskustest kui ka osakondadest ning panna kõiki ühise eesmärgi nimel pingutama. Ennetustöö valdkonnas jõudis Viktor käima tõmmata põhimõttelised muutused nii tule- kui ka veeohutuse vallas, samuti elanikkonna kriisivalmiduses. Neid vilju saab Viktor noppida juba päästetöös kaasa aidates.

Viktor Saaremets on Päästeametis erinevatel ametikohtadel töötanud alates 2006. aastast. Ennetustöö osakonda tuli Viktor juhtima 2020. aasta esimeses pooles, olles enne seda aastaid Lääne päästekeskuse ennetusbürood juhtinud.

Tauno Suurkivi
peadirektori asetäitja