Päästeameti peadirektor kohtus Valgas Vabariigi Presidendiga

4. novembril kohtus Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu Valga päästekomandos president Alar Karisega, kes viibis Valgamaal oma ametiaja esimesel sisevisiidil.

Peadirektor ja president kõnelesid kohtumisel siseturvalisusest, kriiside juhtimisest ning elanikkonnakaitsest. Peadirektor tutvustas päästevaldkonna põhilisi väljakutseid ning selgitas Päästeameti ja vabatahtlike vajadusi kogu päästevõrgustiku jätkusuutlikuks toimimiseks ja arenguks.

„Päästeametile on aastate jooksul lisandunud palju märkimisväärseid rolle – elanikkonnakaitse, piirkondlik kriisikoordinatsioon, riigikaitseülesanded – ja president riigikaitse kõrgeima juhina peab olema nendega kursis. Täna tutvustasime neid uuele presidendile,“ sõnas Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Kohtumisel oli kõne all ka praegune tervishoiukriis. Kuno Tammearu sõnul peab Päästeamet antud kriisis oluliseks riigiülest konsensust ja kokkulepet, et kõik inimesed, organisatsioonid ja poliitilised jõud pühendaksid end selle olukorra lahendamisele. „Meie kõigi ees on täna väga tõsine väljakutse, mille saab lahendada vaid siis, kui kõik osapooled pingutavad ja unustavad sealjuures erimeelsused. Seda teha on keeruline, aga vältimatu. Oleme ühiselt kokku leppinud ja saavutanud ühised eesmärgid nagu Eesti iseseisvuse taastamine või ühinemine NATOga – täna on meie väljakutse seljatada COVID-kriis.“

Pärast arutelu tutvus riigipea Valga päästekomandoga ja kohtus meeskonnaga. Mõttevahetusel oli teemaks nii päästjate igapäevaelu kui ka Eestimaa turvalisuse väljakutsed üldiselt.

Fotod (Vabariigi Presidendi Kantselei) SIIN.

Marek Kiik

Lõuna päästekeskuse kommuniikatsioonijuht