Päästeameti peadirektori asetäitjana alustab Martin Lambing

29. jaanuaril alustab Päästeameti peadirektori asetäitjana tööd Martin Lambing. Uue asetäitja kandidaatide vahel otsustamine oli keeruline ja põnev, aga jõudsin kindlale äratundmisele, et just Martin on see, keda peadirektori asetäitja ametikohale praegu kõige enam vajame.

Martin on pärit Hiiumaalt, kust ta tuli 2005. aastal Sisekaitseakadeemiasse päästeteenistuse erialale õppima. Õpihimu jätkus tal veel pikaks ajaks. 2012. aastal lõpetas ta samas koolis cum laude sisejulgeoleku magistriõppe ning jätkas õpinguid Tartu Ülikoolis õigusteaduste alal, kus omandas 2017. aastal bakalaureuse ja 2020. aastal magistrikraadi.

Selle kõige kõrvalt on ta jõudnud aktiivselt ka tööd teha ja paljudes eri valdkondades kaasa lüüa. Päästeameti karjäär algas tal õppimise kõrvalt päästjana ja seejärel sukeldus tuleohutuse valdkonda. Saadud kogemuste najal töötas ta aastaid Siseministeeriumis nõunikuna poliitika kujundajana ning seejärel Riigikantseleis. Martin naasis suure kogemuste pagasiga tagasi Päästeametisse aastal 2018, mil temast sai päästetöö osakonna juhataja. Asendajana sai ta sel perioodil juhtida ka hädaolukorraks valmisoleku osakonda ning 4 kuud täitis ka peadirektori asetäitja ülesandeid. Aastal 2022 läks Martin tööle Riigi Infosüsteemide Ametisse, kus ta on praegu elektroonilise identiteedi osakonna juhataja.

Martin on väga laia silmaringi ja hea huumorimeelega strateegiliselt mõtlev juht. Tal on suured kogemused mitmes riigiasutuses töötamisega ja erinevate meeskondade juhtimisega. Ta tunneb väga hästi kõiki Päästeameti töövaldkondi ja meie rolli elanikkonnakaitses. Martin väärtustab väga inimesi ja talle meeldib lasta oma meeskonnal särada nende saavutatud töövõitude üle. Juhina on ta jõudnud olulisele arusaamisele, kuidas kasutada ära oma tugevusi ja mõistab ka vigadest õppimise tähtsust.

“Rõõm on tulla tagasi ja jätkata ühist missiooni. Taunost jäid maha suured kingad mida täita, aga ta andis mulle ka kuhjaga õpetust.” Selline tagasihoidlik kommentaar Martinilt endalt.

Margo Klaos
Päästeameti peadirektor