PäästeFest 2024 toob suvel Pärnu-Jaagupisse kokku Eesti vabatahtlikud maa- ja merepäästjad

Juunikuus toimub Pärnu-Jaagupis vabatahtlikele päästjatele mõeldud suurejooneline kogupereüritus PäästeFest 2024. Päästeliidu ja Pärnu-Jaagupi vabatahtlike poolt eestveetav sündmus on sellel suvel see, mida lihtsalt peab külastama. Seal saavad kokku päästjad ja nende pered ning kogukond, et tähistada vabatahtlike olulisust Eesti päästemaastikul.

Päästeliidu kommunikatsioonijuht Hendrik Tali – mis üritus on PäästeFest?

Kõige lihtsamalt öeldes on 14.-16. juunil toimuv PäästeFest 2024 vabatahtlike maa- ja merepäästjate festival. Kuna vabatahtlikuna ei saa teha oma tööd ilma pere toeta, siis eeskätt on tegemist kogupereüritusega. Tahame tuua kokku tänapäeva vabatahtlikud päästjad, nende pered, sõbrad, toetajad, partnerasutused, kogukonnad ja kutsuda külla kolleegid teistestki riikidest. Oluline on märkida, et see on kogu Eesti vabatahtlike päästjate festival, kuhu on kutsutud kõik vabatahtlikud maa-, mere- ja eripäästjad, olenemata nende kuuluvusest mõnda katusorganisatsiooni.

Kas tegemist on esmakordselt toimuva üritusega või on sarnaseid ettevõtmisi ka varem olnud?

PäästeFest on taaselustus Vabatahtlike Päästjate Foorumist, mida peeti kuni 2019. aastani. Covidi tõttu ei olnud üritust võimalik korraldada, kuid sellist kokkusaamist on päästerahval väga vaja. Viimati korraldas Vabatahtlike Päästjate Foorumit Pärnu-Jaagupi Tuletõrjeselts, kes on täna võtnud koostöös Päästeliiduga endale südameasjaks üritus taasluua, kuid seda kaasaegsemas vormis ja uue nime all.

Mida PäästeFestile tulevale inimesele pakutakse, missuguseid tegevusi või kogemusi saab?

Festivalil jagub tegemist igaühele. Kutsutute hulgas on vabatahtlike pereliikmed ja lapsed, kes on ju pääste tulevik. Planeeritud on mitu erinevat ala: kaasaegsete maa- ja merepääste tehnika ja vahenditega päästeala, tuletõrje ajaloo nurk, pääste-täika-ala, planeeritud on grillvõistlus, eraldi on mõeldud atraktsioonidega lasteala, meeleolukas simmani ala ning ka lava, kus esinevad oma kogemuste ja mõtetega päästevaldkonna spetsialistid nii Eestist kui ka võõrsilt. Lisaks saab mõõtu võtta VPK moodsas viievõistluses, kus selgitatakse omavahel välja osavaim, kiireim ja parim.
PäästeFest on hea võimalus kogu perega sõita nädalavahetuseks Pärnumaale, kus vanematel on võimalus sotsialiseeruda, saada uusi teadmisi ning vahetada kogemusi ja lastel on võimalik eraldi lastealadel lõbutseda ning leida uusi sõpru üle Eesti.

Kuidas huvilised ühendust saavad ja kust saab edasist infot jälgida?

Suurem osa infost edastame läbi vabatahtlike koordinaatorite, et võimalikult palju vabatahtlikke üritusele kaasata. Täpsema info registreerimise, ööbimise ja tasude kohta avalikustame juba reedel, 1. märtsil „PäästeFest 2024“ Facebooki ürituse all ning Päästeliidu kodulehel. Kohtumiseni Pärnu-Jaagupis!

Maris Moorits
Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht