Päästjad hoiatavad siseveekogude õhukesele jääle mineku eest

Viimase nädala lumine ja külm ilm on tekitanud siseveekogudele ohtlikult õhukese jääkihi, mis on meelitanud veekogude juurde lapsi.

Narva päästekomando meeskonnavanema Semjon Murašovi sõnul on jääkihi paksus tiikidel kõigest 2-3 sentimeetrit. „Turvalisema jää paksus algab 10 sentimeetrist. Selle tekkimiseks peaksid madalad temperatuurid kestma vähemalt nädala või kauem,“ selgitas Murašov.

Ida- ja Lääne-Virumaal on päästjatel tulnud juba mitmel korral käia siseveekogude jääl viibivatele inimestele selgitustööd tegemas. Eile päeval kutsuti päästjad Narva linna tiigi juurde, kus teataja sõnul jooksid lapsed õhukesel tiigijääl. Päästjate saabudes lapsi jääl polnud, kuid läheduses mänginud lastele tehti selgitustööd. Peale sündmust kontrollisid päästjad linna siseveekogud üle. „Leidsime tiikide jääle visatud oksi ja kive, mis olid sinna visatud tõenäoliselt jää tugevuse kontrollimiseks,“ rääkis Narva päästekomando meeskonnavanem. Päästjatel on tulnud mõned päevad tagasi käia välja aitamas ka läbi õhukese jääkihi tiigivette kukkunud koera.

Ennetuspartner Liina Järvi palub eelkõige vanematel, aga ka õpetajatel selgitada lastele haprale jääle mineku ohtusid ja lastel silm peal hoida. „Vee temperatuur on kõigest paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt kümme minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem,“ kutsus Järvi tähelepanelikkusele.

Veeohutusalast infot tasub lugeda ning ka lastele edasi anda veebilehelt www.veeohutus.ee. Juhul kui märgatakse hädasolijat, tuleb helistada viivitamatult numbrile 112.