Päästjad on tormituultega seoses saanud üle 300 väljakutse

Päästjatel on alates eilsest tulnud üle 300 korra sõita likvideerima tormituultest tingitud ohte.

Kõige rohkem sündmusi (110) oli Päästeameti lõuna regioonis, lääne regioonis registreeriti 97 sündmust. Põhja regioonis 88 ning Ida regioonis 25 sündmust. Enamasti tuli päästjatel eemaldada sõiduteele või elektriliinidele langenud puid. Mõnel juhul olid jõudnud elanikud ise murdunud puu sõiduteelt eemaldada.

„Kõige raskemad ilmastikuolud (hiidrahe, trombid, keeristorm) läksid õnneks Eestist mööda. Kõige rängemalt sai kahjustusi Sõrve säär, kus said vigastusi suurte raheterade tõttu sõidukid ja hooned. Meile teadaolevalt inimesed viga ei saanud,“ ütles Päästeameti vastutav Janar Kärner.

Torm ei ole aga veel raugenud ning Keskkonnaagentuuri ilmateenistus prognoosib ka tänaseks tugevaid tuuli, mistõttu tasub liiklejatel olla ettevaatlik, kuna teedele võivad olla langenud puud.