Päästjate Maailmamängud 2024

XV päästjate maailmamängud toimuvad Taanis Aalborgis 7.–14. septembril 2024 aastal. See on rahvusvaheline spordiüritus, kus päästjad üle maailma võtavad osa mitmesugustel spordiüritustel.

Nädala jooksul võetakse mõõtu enam kui 40 erinevast võistlusest, kaasaarvatud „Toughest Firefighter Alive“ ehk maailma tugevaima päästja võistlusest, kergejõustikust, ujumisest jne. Aga, mis veelgi olulisem, päästjad saavad tulla kokku kõigist maailma punktidest, et võistelda, jagada oskusi ja kasvatada sõprust.

Oodatud on kõik praegused ja endised päästjad koos peredega, ole sa kutseline või vabatahtlik. Peaasi, et sinu soontes ringleb tuli 🔥.

Eesti meeskonna eestvedaja Alor Kasepõld on võistlusel osalemas käinud nüüdseks juba 2 korda, seega otsustasime, et võtame tal kiivrisukast kinni ja küsime, miks on just see spordiüritus talle sedavõrd palju hinge pugenud, et sinna tagasi kipub ja eestvedamise jälle enda peale võtnud on.

Mis on selle võistluse juures erilist või midagi sellist, mida mujalt ei leia?

Võistlused on kogu üritusest väike, kuid oluline osa. Ise pean oluliseks kogu seiklust selle ürituse ümber ja meeldivaid uusi tutvuseid, mis seal luuakse.

Mis aladel teil juba võistkonnad väljas on ja kuhu ootate täiendust?

Üritame osa võtta võimalikult paljudest võistlustest ning alati midagi uut ka teha. Enda jaoks on olulisemad Toughest Firefighter Alive, Firetruck Challenge, trepijooks ja muud päästega seotud võistlused. Aga nagu juba mainisin, siis oleme avatud uutele väljakutsetele ning hoiame kalendrit pidevalt ees, et vaadata ehk saab millestki osa võtta, mida muidu näiteks ei teeks. Koreas võistlemas käies võtsime näiteks osa aerutamisest .

Alasid on palju, kuidas te end vormis hoiate ja kuidas toimub ettevalmistus võistluseks?

Eelnevalt aasta jooksul, võtame osa erinevatest päästealastest võistlustest. Meeskonnaalade võistlejad teevad ka ühistreeninguid kuid enamasti on ettevalmistus siiski individuaalne, sest nii saab enda lemmikalast parima välja pigistada.

Mis ägedat on sul eelmistest reisidest meelde jäänud ja kui võistlus kõrvale korraks jättta, siis mis sind veel sinna tõmbab?

Elu on seiklus! Emotsioonid, mis kaasnevad selle üritusega on midagi, mida on raske edasi anda ja peab ise läbi elama.

Hea on see üritus siis, kui ise oled seal vaba ja avatud ning naudid, mida sulle pakutakse. Selleks, et reis ja võistlus ei tunduks hirmutav, siis võib julgelt ühendust võtta ja küsida ning uurida.

***

Võistlus tundub küll kaugel, aga kui on soov kaasa lüüa, siis peaks planeerimisega juba pihta hakkama. Transport, majutus ja rahaline pool on mõistlik võimalikult vara lukku panna, siis on hiljem lihtsam, soodsam ja ka mõnusam.

Seega kui ülalpool loetu ja nähtu sind kõnetas ja sooviksid ka end proovile panna ning kolleegidega järgmisel sügisel Taani sõita, võta ühendust Viljandi-Valgamaa päästepiirkonna juhi ja Eesti meeskonna eestvedaja Alor Kasepõlluga ... või telefonil 517 0447. Maailmamängude kodulehe leiab siit.