Päästjate reageerimine Tartu kesklinna paraneb

Alates 1. oktoobrist on Tartu komandos senise ühe päästeauto ja meeskonna asemel valmisolek kahe päästeauto ja meeskonnaga reageerimiseks. Selle saavutamiseks tehakse vahetus, milleks liigutatakse kaks Annelinna meeskonda päästeautodega Tartu komandosse ja seal olev üks meeskond omakorda Annelinna komandosse.

Lõuna päästekeskuse päästekomandode operatiivväljasõitude komandopõhise koormuse analüüsist selgus, et suur osa Tartu linna väljakutseid on Tartu kesklinna ja selle lähiümbrusesse. See tähendab, et Tartu päästekomando (Aleksandri 11a) meeskonna töökoormus on olnud võrreldes teise Tartu linna päästekomando, Annelinna komandoga (Jaama 207), oluliselt kõrgem.

Töökoormuse võrdsustamiseks ja reageerimise tõhustamiseks muudetakse Tartu komando kahe meeskonna ja päästeautoga komandoks. Selleks viiakse kaks Annelinna meeskonda koos päästeautodega Tartu komandosse ja Tartu meeskond koos päästeautoga liigub Annelinna komandosse, ehk piltilikult öeldes meeskonnad vahetavad kodusid.

Tänu sellele muutub Tartu kesklinna piirkonnaa, aga ka kesklinnast Tallinna, Viljandi ja Valga suundades päästeteenus veelgi kättesaadavamaks ning mitmele samaaegsele või suuremat ressurssi nõudvale päästesündmusele jõuab abi kiiremini.

Töökohta vahetavad omavahel ka komandopealikud, alates 1. oktoobrist juhib Tartu komandot Jaano Maask ja Annelinna komandot Taavi Müürsepp.