Pärnu haigla kohvikus näeb lähiajaloo suurimaid kriise

Alates 3. oktoobrist saavad kõik Pärnu haigla kohviku külastajad vaadata Eesti hädaolukordi tutvustavat näitust, mis annab ülevaate lähiajaloo suurematest kriisidest, mis Eestit on tabanud.

Seintele on üles pandud fotosid ja lühikokkuvõtteid nii Pärnumaa metanoolitragöödiast, jaanuaritormist kui ka Padaorus möllanud lumetormist. Kõik need sündmused või sündmuste ahelad ohustasid paljude inimeste elu või vara ning vajasid mitme asutuse kiiret ja kooskõlastatud tegevust.

Näitusel saab uudistada stende, kus kajastuvad 1967. aasta sajandi torm, 1995. aasta Saaremaa gümnaasiumi ja 2011. aasta Haapsalu lastekodu põleng, aga ka Loode-Eesti rannikureostus, kus vette sattunud kümme tonni naftasaadusi tappis 35-kilomeetrisel rannaribal ligikaudu 30 000 veelindu.

Eesti on turvaline riik, kus ulatuslikke kriisisündmuseid või suisa hädaolukordi esineb harva. Lääne päästekeskuse ennetusosakonna ennetusnõuniku Teele Vespere sõnul on näituse eesmärgiks inimestele meelde tuletada, et kriisisituatsioonid tabavad meid ootamatult. Seetõttu on hädaolukorraks valmisolek enda ja oma lähedaste turvalisuse tagamise elementaarne osa.

Näitus jääb avatuks kuni detsembrikuuni.