Pärnus hukkus tulekahjus voodihaige naine ja ratastoolis mees

30. märtsi hilisõhtul anti häirekeskusele teada, et Pärnus Peetri tänaval on kortermaja aknast näha leeke ja paksu suitsu. Kohale rutanud päästjad sisenesid kahetoalisse korterisse, kus põles täisleekides tuba ja köök. Päästjad leidsid toast hukkunud 85-aastase naise ja 75-aastase mehe. Naine oli voodihaige ning mees ratastooliga liikuja. Ruumidest ei leitud suitsuandurit ning naabridki said põlengust teada alles päästjate saabudes.

30. märtsil kell 22.59 teatati, et Pärnus Peetri tänaval põleb kahekorruselise ühe püstakuga kortermaja korter, mille aknast on näha leeke ja tuleb paksu suitsu. Viie minutiga kohale jõudnud Pärnu päästekomando päästjad sisenesid korterisse, kus põles täisleekides köök ning tuba. Kustutustööde algjärgus leidsid päästjad toast hukkunud 85-aastase naise ja 75-aastase mehe. Korterist välja levinud suitsu eest evakueeriti maja elanikud. Tulekahju levik peatati ligi poole tunniga, päästetööd lõpetati kell 1.39. Põlengus hävis köögi ja ühe toa sisustus, teine tuba sai suitsukahjustusi. Alumine korter sai veekahjustusi ja selle elanik pidi ajutiselt otsima peavarju mujalt.

Päästjad ei leidnud põlenud ruumidest suitsuandurit. Ka naabrid ei teadnud tulekahjust enne päästjate saabumist. Tulekahju märkas ja sellest andis teada läheduses elav inimene.

Põlengu tekkepõhjuse selgitab edasine uurimine.

Sellel aastal on tulekahjudes hukkunud juba 13 inimest. 2021. aasta samal perioodil oli tulesurmasid 8. Eelmise nädala teisipäeval hukkus Paides Nurmis külas elumaja tulekahjus samuti liikumisraskustega vanem naine ja mees. Eluhoone tulekahjus hukkumise oht varitseb vanemaid liikumisraskustega inimesi, kes põlengu eest iseseisvalt ruumidest kiiresti välja ei saa. Seda olulisem on töökorras suitsuanduri olemasolu, mis põlengust häiresignaaliga juba varajases järgus teatab ning annab võimaluse oma elu päästa.