Peadirektor Margo Klaos kohtus Lilleküla komandos peaminister Kaja Kallasega

Päästeameti peadirektor Margo Klaos kohtus eile 28. novembril Lilleküla päästekomandos peaminister Kaja Kallasega. Arvestades maailmas toimuvat, on Päästeameti põhifookus hetkel elanikkonnakaitsel ning seetõttu on kõrgendatud vajadus hoida riigijuhte informeeritud.

Kohtumisel andis Klaos peaministrile ülevaate elanikkonnakaitse tegevustest, 2022. aastal Vabariigi Valitsuse eraldatud rahaliste vahendite kasutamisest ja lähiaastate plaanidest. Peadirektor ütles peaministrile, et lähiaastate elanikkonnakaitse suurimad väljakutsed on seotud inimeste ja omavalitsuste koolitamisega ning seeläbi inimeste teadlikkuse tõstmisega kriisides toimetulekul.

Peadirektor Margo Klaos vestlemas peaminister Kaja Kallasega

Samuti on oluline elanikkonnakaitse arendamiseks püsirahastuse tagamine ning elanikkonnakaitse mõiste sisustamine ja seaduste kaudu kinnistamine.

Kohtumisel näitasid Lilleküla päästjad peaministrile ka varingupäästevõimekust, mis on üks oluline päästeameti sõjaaja võime. Peaminister omakorda kinnitas, et päästeametil on elanikkonnakaitse valdkonnas oluline roll ning sellesse suhtutakse valitsuse tasandil tõsiselt.