Põhja päästekeskuse vabatahtlike sügisseminar Siidifarmis

Laupäeval, 23. oktoobril, toimus Virla külas Siidrifarmis pärast kaheaastast pausi taaskord Põhja päästekeskuse vabatahtlike päästjate sügisseminar, kus jagati kätte nii eelmise kui ka peatselt lõppeva aasta tunnustused.

Seminari korraldaja Krista Jaamuli sõnul oli õhkkond kohapeal äärmiselt soe ja hubane ning mitte vaid õdusate ruumide pärast, vaid just seetõttu, et oli tõeliselt tore üle pika aja jälle kokku saada.

Päevajuht Priit Janno tõdes samuti, et sel korral möödus koosviibimine erakordselt soojas üksteisemõistmises ning ka ettekanded olid väga head.

Tunnustatute hulgast on oluline esile tõsta, et juba kahel järjestikusel aastal on Põhja päästekeskuse parimad autojuhid, kes selgitatakse välja igal aastal kohaliku eliitkomando võistlustel, tulnud just vabatahtlike ridadest. 2021. aastal oli kõige täpsem ja kiirem autojuht Ando Lettermo Hüüru vabatahtlikust päästekomandost ning eelmisel aastal Maidu Pae Saku vabatahtlikust päästekomandost.
Huvitav on ka asjaolu, et kohaliku eliitkomando võistluse vabatahtlikus arvestuses on esikolmikusse kuuluvad komandod kaks aastat järjest samad olnud, mõnevõrra muutunud on vaid järjestus. 2020. aasta esikoht kuulus Sakule, kellele järgnesid Hüüru ja Kibuna. 2021. aasta võistluse järgselt hoiab esikohta jätkuvalt Saku ning talle järgnevad Kibuna ja Hüüru.

Aasta Tegija 2020 tunnustuse pälvis samuti Saku vabatahtlik päästekomando (281 töötundi) ning 2021. aasta tegevuse eest sai tiitli väärikaks omanikuks Hüüru VPK (276 töötundi).

Esmakordselt anti välja Aasta Suunanäitaja tiitel, mille pälvis Kibuna komando. Kibuna vabatahtliku päästekomando pealiku Erko Subi sõnul tuli tiitel neile suure üllatusena. „Oleme selle eest Päästeametile tohutult tänulikud ning lubame, et hoiame oma suunda ikka õigel kursil. Oleme Päästeameti jaoks maksimaalselt olemas, sest oleme ju ühtne võrgustik,“ ütleb Erko, kes osales oma kogemuslooga 2020. aasta kampaanias „Kui jood, ära uju!“. Aasta Ennetaja 2021 tiitel kuulub samuti Kibunale ning Aasta Ennetaja 2020 on Muuga päästeselts.

Aitäh kõikidele osalejatele ning palju õnne veelkord tunnustuse saanutele! Üheskoos oleme tugevad!

Liina Valner
Põhja päästekekeskus
kommunikatsioonijuht