Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval hukkus korteritulekahjus inimene

11. veebruaril kell 6.38 sai Häirekeskus teate, et helistaja magamistoas on tunda kärsahaisu. Lilleküla päästemeeskond oli sündmuskohal kell 6.42.

Päästjate kohale jõudes selgus, et neljakorruselise maja trepikojas on tunda kerget kärsahaisu. Selgus, et suitsu tuli ventilatsioonišahtist pööningule. Edasiste otsingute käigus tekitasid päästjates huvi teise korruse korteri aknad, mis olid seest tumedamaks värvunud.

Pärast tugevat koputamist tuli päästjatel jõuga uks avada ja kell 7.37 tuvastati, et korteris oli põlenud diivan, millelt leiti hukkunu.

Kell 7.40 lokaliseeris Lilleküla päästemeeskond tulekolde ning ruumid tuulutati ülerõhuventilaatori abil. Tulekahju tekkepõhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Päästetööde juhi sõnul nad eluruumidest suitsuandurit ei leidnud ega kuulnud ka selle signaali. Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur.

Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud kokku 5 inimest.