Põhja vabatahtlike aastalõpuseminaril selgusid parimatest parimad

4. detsembril toimus Proto avastuskeskuses Põhja päästekeskuse traditsiooniline vabatahtlike seminar, kus jagati välja ka tunnustused 2022 aasta parimatele.

Hoolimata pühapäevast, mil nii mõnigi tahaks pärast väsitavat töönädalat veidi kauem magada, oli saal juba kell 10.30 vabatahtlikke täis ning päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi tervituskõnega sai avalöök tempokale päevale antud täpselt kell 11.

Seejärel said osalejad kuulata sisukaid ettekandeid alates ühtsest voolikuringlusest, vabatahtlike uutest toetusmeetmetest (ettekandja Aivar Kilp planeerimise talitusest) ning enne lõunat rääkis valmisoleku talituse nõunik Riho Sõmermaa alarmsõidu ohutusest ja päästesõidukite uuest disainilahendusest.

Lõunapausi ajaks jagus seega jututeemasid üsna palju ning pärast kehakinnitust jätkus päev Henrik Veenpere ettekandega teemal „Ohutusportaali hetkeseis ja tulevik“.

Päeva teise poole sisustasid põnevate ning arutelusid tekitavate ettekannetega Mikko Virkala, kes rääkis elanike hädaolukorraks valmisolekust ning vabatahtlike kaasamisest ning Tambet Vodi, kes andis vabatahtlikele päästjatele põhjaliku ülevaate Ukraina sõja õppetundidest ning evakuatsioonist ja varjumisest.

Lõpuks anti kätte autasud, kus ka sel aastal noppisid enim tunnustusi Saku ja Kibuna vabatahtlikud päästjad.

Kibuna vabatahtliku päästekomando juhi Erko Subi sõnul on vabatahtlike seminar alati olnud sündmus, kuhu on hea tulla. „Seminaril kohtab vanu häid tuttavaid ning on võimalus luua tutvusi uute kolleegidega ühtsest päästevõrgustikust. Kõik ettekanded olid väga huvitavad, eriti kaasahaarav oli Riho Sõmermaa ettekanne ohutust alarmsõidust ning päästesõidukite uuest disainist. Oleme õnnelikud, et ka meie päästeselts saab uuel aastal uue disaini,“ rääkis Erko ning lisas, et nad on kogu meeskonnaga väga tänulikud korraldajatele ja Päästeametile.

Kibuna meeskond sai tunnustatud, kui Põhja päästekeskuse Eliitkomando parim ning nii Kibuna, kui Saku vabatahtlikud said ka tunnustuse „Põhjatäht 2022“. Nimetatud auhinnad anti neile silmapaistva tegevuse eest nii operatiivsündmustel kui ka ennetustegevuse eest oma kogukondades.

Lisaks said Kibuna ja Saku vabatahtlike komandode juhid Erko Subi ja Johannes Paldrok tunnustused „Tark mees taskus 2022“, mis tähendab, et need kaks vabatahtlikku päästjat on alati olemas, kui nõu või abi vaja. „Neil on väga head mõtted ja asjalikud ettepanekud,“ sõnas seminari peakorraldaja Krista Jaamul, Põhja päästekeskuse vabatahtlike koordinaator.

Saku vabatahtlik päästekomando sai auhinna „Suunanäitaja 2022“, sest just nemad olid ohutu suitsetamise kampaania eestvedajad ja korraldajad.

Põhja päästekeskuse „Tõusev täht 2022“ auhinnad said samuti kaks komandot: Lille asumiselts ja Saue vabatahtlik tuletõrjeühing.

Ennetusbüroo juhataja Natalja Lebedeva andis üle „Kodunõustamiste meister 2022“ auhinna ning selle pälvis sel aastal MTÜ Muuga Päästeselts. Eelmisel aastal sai kodunõustamiste meistritiitli Kibuna vabatahtlik päästekomando.

Saku vabatahtlike eestvedaja Johannes Paldrok sõnas, et traditsiooniline vabatahtlike seminar on hea võimalus aasta kokku võtta ning vaadata tagasi, mis sai tehtud ning kuulda, mida uus aasta toob. „Hea oli taas üle korrata alarmsõiduki ohutuse teemad, seda enam, et talv on taaskord käes. Lisaks selgitati, kuidas läheb jagamisele uus varustus ning räägiti uutest ideedest seoses planeeritava vooluringiga. Põhjalik ülevaade anti ka ohutusportaali hetkeseisust ning planeeritavatest arengutest,“ ütles Johannes ning tõdes, et palju uut ja huvitavat on ees ootamas.

Kõik osalejad tänasid korraldajaid südamest ning olid väga rahul ka toimumiskohaga, sest pärast seminari said ka väiksemad pereliikmed keskuses ringi vaadata ja uudistada.

Jumala auks, ligimese kaitseks!