Politseinikud ja päästjad alustasid tööd uues Sillamäe ühishoones

Alates sellest nädalast alustasid Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) ja Päästeamet tööd Sillamäel vastvalminud ühishoones, kus muuhulgas hakkavad tegutsema nii Ohvriabi tugitöötajad kui ka Viru Vangla kriminaalhooldusametnikud.

PPA ja Päästeameti ühishoone ametlik avamine pidi toimuma 20. novembril, kuid viiruspandeemia tõttu lükati see teadmata ajaks edasi. Sellest hoolimata elavad ametnikud juba sisse ning harjuvad uute võimalustega, mida ühishoone töötajatele pakub.

Ida prefektuuri Sillamäe piirkonnavanem Tarvo Kaiva avaldas heameelt, et nüüd saab politsei elanikke vastu võtta ja nende muresid lahendada uutes heades tingimustes. „Kindlasti on hubane töökeskkond väga heaks motivatsiooniks, kuid kõige olulisem on see, et Sillamäe inimestel on meie juurde mugav ja hea tulla. Väga tähtis on see, et oleme sama katuse all heade partneritega ning nüüdsest asub meiega samal aadressil ka Päästeamet, mis tähendab, et vajadusel saame kiiresti õlad kokku panna ning pakkuda kogukonnale veelgi paremat politsei- ja päästeteenust,“ ütles Kaiva.

Sillamäe päästekomando pealik Ilja Andrejev lisas, et tänu ühishoone päästegaraažide mahutavusele on tehnika paigutatud nii, et võimalikult kiiresti väljakutsetele jõuda. „Kui vanas hoones asusid näiteks meie mootorpaadid teises garaažis, siis veekogu sündmusele reageerides pidime päästeautoga teise garaaži ette jõudma ning sealt päästekaatriga haagise autole haakima. Tänu uutele võimalustele säästame aga mitu olulist minutit, millel on raskemate õnnetuste puhul väga suur kaal,“ selgitas Andrejev.

Komandopealik täiendas, et ühishoones võeti kasutusele puhastussüsteem, mis teeb päästjate töö oluliselt mugavamaks: „Väga positiivne, et Eestis hakatakse järk-järgult kasutusele võtma Euroopas laialt levinud tehnika ja varustuse puhastussüsteemi, mis laseb meil nii äsja kasutatud ja veel kasutamata varustust kui ka tehnikat lahus hoida – see aitab meil väljakutseteks vajalikke vahendeid hästi ette valmistada,“ nentis Andrejev.

Riigi Kinnisvara juht Kati Kusmin soovis Sillamäe uude ühishoonesse kolinud politseinikele, päästjatele ning Viru vangla töötajatele head sisseelamist. "Sillamäe uus kaasaegsete ja targemate tehnoloogiliste lahendustega ühishoone parandab oluliselt päästjate ja politsei töö- ja sportimistingimusi. Järgmise aasta riigi investeeringute fookus jätkab energiatõhusate sisejulgeolekuhoonete rajamise kursil, eesmärgiga luua päästjatele, politseinikele ja teistele teenistujatele paremaid töökeskkondi," lisas Kusmin.

2021. aasta aprilliks paigaldatakse Sillamäe ühishoonesse ka PPA iseteenindusse sisenemiseks mõeldud arvuti koos fotoboksiga, mis võimaldab Sillamäe kohalikel elanikel broneerida aegu ja teha dokumendipilti Narva või Jõhvi teenindussaalidesse tulemata.

Pilte Sillamäe ühishoonest saab vaadata järgmise lingi kaudu: https://we.tl/t-8mN6dKDNfK