Põlva vallas hukkus elumaja tulekahjus mees

6. novembril kell 19.19 sai häirekeskus teate talumaja tulekahjust Põlva vallas Miiaste külas. Juba hädaabikõne ajal ulatus leek majast välja. Päästjate saabudes oli leekides kogu maja. Tuld asusid kustutama Põlva, Räpina ja Võru kutselised päästjad, lisaks Võnnu vabatahtlikud. Majas päästetöid teinud suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid kell 19.44 hukkunud 59-aastase meesterahva. Päästjad suitsu- ega vingugaasianduri olemasolu ruumides ei tuvastanud.

Kokku on sel aastal Eestis tulekahjudes hukkunud 33 inimest. Viimastel nädalatel, alates 21. oktoobrist, on Lõuna-Eestis lühikese vahega tules hukkunud viis inimest. Reeglina on tulekahjud avastatud hilises faasis, mil inimelu tulest päästa on osutunud võimatuks. Tulekahjust varakult märku andvad suitsuandurid neljal juhtumil puudusid, ühel juhul oli andur pandud kapi peale ning ei andnud tulekahjust õigeaegselt märku.

Suitsuandur on juba 14 aastat seadusega kohustuslik, kuid paraku paljudes kodudes endiselt puudu. 13. – 17. novembrini kontrollib päästeameti eluruumides suitsuandureid, et need oleks olemas, õigesti paigaldatud ja töökorras. Kontrolle teevad päästeameti inspektorid koos päästemeeskondadega. Töökorras anduri puudumise eest on võimalik määrata lühimenetlusega 40 eurone trahv, mille eesmärk on inimestele anduri olulisust meelde tuletada ja elutähtsat seadet kasutama motiveerida.

Põlenud maja