Põlvamaal hukkus elumaja tulekahjus vanem mees

2. septembril kell10.48 sai häirekeskus teate tulekahjust Räpina vallas Linte külas. Päästjad tõid eluruumidest välja hukkunud vanema mehe.

Tulekahjust kahekordses puitmajas teatas häirekeskusele naaber, kelle sõnul olid leegid akendest väljas ja majas võib olla üks inimene. Naaber oli püüdnud enne hoonesse ka siseneda, aga tulekahjusuitsu leviku tõttu ei olnud see enam võimalik. Esimesena kohale jõudnud Räpina päästemeeskond sisenes kohe majja. Liikumist takistasid koridori paigutatud küttepuud ja kola. Esimeselt korruselt leiti hukkunud vanem meesterahvas. Räpina, Põlva, Värska ja Võnnu päästjad panid tulele piiri kell 11.51 ja kustutasid tulekahju lõplikult kell 13.06. Hoone muutus tulekahjus kasutuskõlbmatuks.

Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel..

Päästetööde juhi sõnul nad eluruumidest suitsuandurit ei leidnud ega kuulnud ka selle signaali. Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur. Arvestada tuleb sellega, et tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti. Veendu juba täna, et Sinu suitsuandur on töökorras! Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.