Pühad möödusid päästjatele töiselt

Päästeamet sai möödunud pühadel ligi 400 väljakutset, millest suur osa oli seotud inimeste murega naabrite lõkke pärast.

Jaanilaupäeval ja jaanipäeval said päästjad tulekahjudele 178 väljakutset, neist 22 olid elumajades ning 110 kutset olid seotud inimeste murega naabrite lõkke pärast. „See on väga positiivne, et Eesti inimesed on tähelepanelikud, teadlikud ja ohtu tunnetades ka tegutsevad. Õnneks oli enamikel kontrollitud lõketest tuleohutus tagatud,“ ütles vastutav korrapidaja Erkki Põld.

Vaatamata sellele, et tulekahjudega seotud väljakutseid oli ligikaudu poole rohkem kui mullu, siis tuleõnnetustest keegi surma ei saanud. Pärnus toimunud korteripõlengus sai viga üks meesterahvas, väiksemaid vigastusi saadi ka lõkete süütamisel, grillimisel või lõketest üle hüppamisel.

Laupäevast kolmapäevani olid liikvel ka Päästeameti lõkkepatrullid, et veenduda lõkete ohutuses ning nõustada inimesi, kuidas tuleohtlikul ajal ohutult lõket teha ja grillida. Nii kutselised kui ka vabatahtlikud päästjad kontrollisid selle aja jooksul 845 lõket, puuduseid leiti 112 korral. Enamasti oli probleeme lõkke asukoha valikul, näiteks tehti lõket metsas või hoonetele ja sõidukitele liiga lähedal. Samuti oli puudu esmaseid tulekustutusvahendeid. Nii mõnelgi korral leiti, et lõkkes põletati jäätmeid.

Palavad ilmad meelitasid inimesi massiliselt veekogude äärde, kahjuks lõppes ühel juhul ujumaminek ka traagiliselt. Eile pärastlõunal teatati, et Ida-Virumaal Lüganuse vallas läks alkoholi tarbinud 42-aastane mees Uljaste järve ujuma ja vajus vee alla. Pinnaltpäästjad tõid mehe kaldale ja alustati elustamisega, mis tulemusi ei andnud.

„Tänavu on uppunud juba 32 inimest, seda on peaaegu sama palju, kui eelmisel aastal kokku. Pooled uppumissurmad on olnud seotud ka alkoholi tarbimisega, nii ka seekord. Head inimesed – ärge laske oma purjus sõpradel minna ujuma. Joobes inimene ei hinda oma võimeid adekvaatselt, lisaks võib kuuma ilma, külma vee ja alkoholi koosmõjus tekkida mõni terviserike. Me keegi ei taha pärast sellist õnnetust jääda kaldale mõtlema, et ma oleksin ju saanud selle õnnetuse ära hoia,“ ütles Põld.

Palavad ilmad jätkuvad ka lähipäevil, aga kõige toreda kõrval ei tohi ära unustada enda ja oma lähedaste ohutust.