Pühapäeval uppus kaks enne ujumist alkoholi joonud meest

Mehikoorma sadamas uppus 33aastane joobes ujuja
25. juulil kell 16.31 teatati, et Põlvamaal Räpina vallas Mehikoorma sadamas uppumas meest, kes oli appi kalda lähedal jõu kaotanud, seda kaaslastele hüüdnud, vee alla vajunud ja enam pinnale ei tulnud. Kohalik sukelduja varustuses mees koos pääste pinnaltpäästjatega otsisid kadunuks jäänud meest tulemusteta kella 19.53ni. Päästjad tänavad kohalikku kalameest, kelle võrke ja paate otsingutöödel kasutati. Kohale tellitud professionaalne tuuker leidis uppunud 33aastase mehe kell 20.15 kalda lähedalt. Ilmselt oli varasemal traalimisel õnnestunud hukkunu juba sinna tõmmata. Uppunu oli varem aega veetnud ohtralt alkoholi tarvitanud seltskonnas. Teda küll keelati seltskonnakaaslaste poolt, kuid ujuma minemast teda takistada siiski ei suudetud, mis maksis noorele mehele elu.

Nahajärve uppus 63aastane mees
25. juulil kell 18.17 teatati, et Valgamaal Otepää vallas Truuta külas tõid inimesed Nahajärvest pontoonsillast umbes 15 meetri kauguselt välja umbes 15 kuni 30 minutit tagasi kadunuks jäänud mehe. Mehe asukoht leiti kõigepealt eraisiku drooni abil. Abiandjad alustasid 63aastase mehe elustamist, mille võtsid üle kohale tõtanud päästjad ja seejärel kiirabitöötajad. Kahjuks meest elustada ei õnnestunud. Esialgsetel andmetel oli uppunu enne ujuma minekut vähesel määral alkoholi tarvitanud.

Sel aastal on vette elu jätnud juba 37 inimest.  Päästjad hoiatavad, et vesi ja alkohol kokku ei käi. Kuuma ilma ja alkoholi koosmõju on ettearvamatu ning võib esile kutsuda teadvuse kaotuse või muu terviserikke, mille järel vette läinud inimene ilma kiire abita upub. Turvalisem on ujuda valvega rannas, kus vesi läheb aeglaselt sügavaks, hoidudes kalda lähedale.