Reedel, 25. mail selguvad Jõulumäel Pärnumaa kõige ohuteadlikumad noored

Juba kaheteistkümnendat aastat saavad Pärnumaa koolinoored programmi „Kaitse end ja aita teist“ raames eakaaslastega mõõtu võtta ohutusalastes teadmistes. Õppeaasta jooksul toimunud koolitustel on valdkondade spetsialistid rääkinud noortele esmaabi andmisest, liiklusohutusest, meelemürkide kahjulikkusest ning käitumisest tulekahju või muude õnnetuste korral.

Päästeameti ennetusosakonna nõuniku Piret Seire sõnul on koolituste eesmärk, et koolinoored oskaksid käituda ohuteadlikult ning oleksid paremini valmis ootamatult ohuolukorda sattudes õigeks käitumiseks. On selleks siis lähtuvalt olukorrast kas märkamine, teavitamine või esmaabi osutamine. „Oluline on, et noor saaks aru, et tema otsusest tegutseda võib sõltuda väga palju, vahel isegi kaaslase elu“, sõnab ennetusosakonna nõunik.

25. mail Jõulumäel toimuvas laagris võrreldakse oma teadmisi nii teoorias kui praktikas, kui toimub praktilistest harjutustest koosnev võistluspäev. Sel aastal on osalemas Pärnumaal 24 kooli esindusvõistkonnad, kokku 216 osalejaga.