Saku vallast Männiku Väikejärvest leiti uppunud mees

1. augustil kell 14.06 leiti Saku vallast Männiku Väikejärvest uppunud mees, kes oli eelmisel õhtul sinna ujuma läinud.

Kolmapäeval südaööd paiku teatati politseile, et meesterahvas oli läinud jalgrattaga karjääri ujuma, kuid ei olnud koju tulnud ega vastanud ka naise telefonikõnedele. Politsei positsioneeris mehe telefoni ning leidis kohapealt tema isiklikud asjad ja jalgratta. Kell 1.36 kaasati sündmusele Päästeamet ning kohale sõitnud päästjad asusid meest drooni ja paadiga otsima, ümbruskond uuriti läbi nii ATV kui ka otsingukoeraga. Varahommikul kell 4.36 mehe otsimine lõpetati. Mõned tunnid hiljem jätkasid päästjad otsingutöid paadiga ja kohale kutsuti tuuker, kes asus kontrollima veekogu põhja, kust kadunud isik vette oli läinud. 14.06 leidiski tuuker uppunud mehe, kelle surma põhjused selguvad lahangul.

Suviste ilmade ja tänase õnnetuse valguses tuletab Päästeamet veel kord meelde:
• Hoia silm peal! Alati on kindlam minna ujuma koos sõbra või pereliikmega, kellega saate teineteist jälgida ja vajadusel abi kutsuda.
• Vali ujumiseks selleks ettenähtud koht, sest tundmatus kohas võib sattuda veekeeristesse või veekasvudesse. Palju vigastusi juhtub vette hüppamisel selleks mitte ettenähtud kohtades, sest seal võib leiduda veealuseid poste, kive, kände ja muud.
• Uju kalda lähedal ja nii, et jalad alati põhja ulatuks! Kui peaksid ootamatult väsima või peaks tekkima näiteks lihaskramp või mõni terviserike, on kalda lähedal parem võimalus ennast ise päästa
• Kui jood, ära uju! Alkoholijoove on peamiseks meeste uppumise põhjuseks. Alkoholi tarvitanu väsib kiiresti ning ta ei pruugi oma võimeid adekvaatselt hinnata.