Saue vallas Kaasiku külas hukkus elumaja tulekahjus inimene

14. detsembril kell 21.32 sai häirekeskus teate ühekordse eramaja põlengust Harju maakonnas Saue vallas Kaasiku külas. Teataja sõnul elas hoones inimene ja maja oli lausleekides. Läheduses teisi hooneid ei olnud.

Esimesed päästjad olid kohal kell 21.40 ja nägid, et puumaja põleb lahtise leegiga. Kustutustöödega alustasid sündmuskohale jõudnud Keila ja Nõmme päästjad ning Kohila, Risti ja Turba vabatahtlikud päästjad. Keila päästekomando suitsusukelduslüli sisenes hoonesse kell 21.43 elanikku otsima ja leeke seestpoolt maha suruma.

Kell 22.09 tõid päästjad majast välja hukkunu. Tulekahju lokaliseeriti 23.15 ning likvideeriti kella 00.32ks.

Päästetööde juhi sõnul ei leitud eluruumidest suitsuandurit ega kuulnud ka selle töötamist. Tulekahju tekkepõhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Päästeamet juhib tähelepanu, et vaid töökorras suitsuandur päästab elu. Soovitame kontrollida suitsuanduri töökorras olekut testnupule vajutades vähemalt kord kuus. 2022. aasta algusest on tahkekütusega köetavates hoonetes kohustuslik ka vingugaasiandur, mille töökorras olekut tuleb samuti regulaarselt kontrollida. Aegunud või rikkis andur tuleb välja vahetada.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud 35 inimest.