Selgusid Virumaa parimad vabatahtlikud päästjad

Laupäeval, 4. juunil selgitati Väike-Maarjas välja Päästeameti Ida päästekeskuse eliitkomando 2022. Võistlustules olid nii Ida- kui ka Lääne-Virumaa vabatahtlikud päästjad.

Üheksa elukutseliste päästjate ja viis vabatahtlike päästjate võistkonda võtsid mõõtu erinevates päästeülesannetes. Vabatahtlikud päästjad võistlesid omavahel kombineeritud harjutuses, tagala- ja ennetustöös.

Peakohtunik, Lääne-Virumaa päästepiirkonna juhataja Jaak Janno sõnas, et oli tore ühtse päästeperena jälle koos olla. „Kuna koos vabatahtlike päästjatega oleme ühtne päästevõrgustik ja meie eesmärk on koos luua turvalisust, kutsusime taas vabatahtlikke osalema kutseliste päästjate kõrvale omavahel mõõtu võtma,“ sõnas Janno.

Kombineeritud harjutuse puhul pidid vabatahtlikud päästjad reageerima väljakutsele, kus põles neljakorruseline elumaja. Tagalatöös aga hoolitseda selle eest, et sündmuskohal oleks paigaldatud toiteliin.

Ida päästekeskuse eliitkomandoks tituleeriti sel aastal Väike-Maarja, kellele järgnesid tasavägises võistluses Rakvere ja Narva meeskonnad. Parimaks vabatahtlike komandoks sai neljandat aastat järjest Kadrina, teise koha saavutas Mäetaguse ning kolmanda Kadrina teine vabatahtlik komando.

Vabatahtlike päästekomandode omavahelise mõõduvõtu võitnud meeskonna komandopealik Raido Nagel kiitis uut punktiarvestust, mis hoidis pinget üleval kuni kohtade väljakuulutamiseni. „Sel aastal ei olnud võimalik esimeste tulemuste teada saades kellelgi loorberitele puhkama jääda ja maksimaalne pingutus tuli teha ka viimases kontrollpunktis.“ Kindlasti tasub ära märkimist, et võitnud komando meeskonna noorim liige oli vaid 15-aastane. Samuti jätkus Nagelil kiidusõnu pronksiväärilise Kadrina teise võistkonna kohta, kus meestel on kõige vähem kogemusi väljakutsete osas, kuid teoreetiline tugev ettevalmistus aitas teha suurepärase tulemuse.

Vabatahtlikele päästjatele pani auhinnatordid välja Pihlaka AS.

Fotod: https://sahver.eesti.ee/s/FiXRFnxmGdz3LQ8
Salasõna: 6ReqSDm64sGXVdC