Septembris hukkus tulekahjudes viis meest

Möödunud kuul hukkus tulekahjudes 5 meest, kellest 4 olid hukkumise hetkel raskes joobes.

„Eesti inimeste alkoholitarbimine valmistab meile aina enam muret, sest eelmise aastaga võrreldes on kasvanud nii alkoholijoobes hukkunute osakaal, aga ka hukkunute keskmine joove. Septembris tules hukkunud viiest mehest oli kaine vaid üks ning ülejäänud nelja keskmine joove oli 2,9‰. See tähendab, et inimene on tulekahju tekkimise hetkel täiesti ebaadekvaatne ega ole suuteline ennast päästma,“ ütles Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi.

Vähemalt kolmel juhul sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest. Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud juba 27 inimest. Mullu hukkus tulekahjudes 50 inimest.

Tulekahjudes sai vigastada samuti 5 inimest. Peamiselt said tulekahjud alguse elektrisüsteemidest või hooletust suitsetamisest. Kokku on sel aastal vigastada saanud juba 84 inimest. Eelmisel aastal oli samal ajal vigastatuid kokku 68.

Septembris uppus üks veekogusse kukkunud mees. Kokku on sel aastal uppunud 33 inimest.

Septembris päästeti 24 inimest, neist 3 tulekahjust, 1 tulekahju ohu olukorrast ja 3 liiklusõnnetustest.

Kokku oli septembris 1119 päästesündmust, neist 266 olid seotud tulekahjudega. Toidu kõrbemisele tuli päästjatel reageerida vähemalt 60 korral, kusjuures on toidu kõrbemisi tänavu rohkem kui eelmisel aastal. Demineerimisalaseid väljakutseid oli septembris 103. Kokku leiti ja tehti kahjutuks 275 lõhkekeha.

122 päästesündmust lahendasid kutselised komandod koos vabatahtlikega ning 52 sündmust lahendasid vabatahtlikud iseseisvalt. Septembris nõustasid kutselised ja vabatahtlikud päästjad ühtekokku 2175 kodu.