Sisekaitseakadeemias algas dokumentide vastuvõtt

25. veebruar märgib dokumentide vastuvõtu algust Sisekaitseakadeemias. Sisekaitseakadeemia pakub juba neljandat aastat järjest erinevalt enamikest õppeasutustest võimalust varakult kandideerida, et tagada sisseastuja kindlustunne enne suve algust. Lisaks kevadisele kandideerimisele, on vastuvõtukatseid võimalus sooritada ka juunikuus.

Eesti vajab siseturvalisuse töötajaid ja kõik on oodatud, nii need, kes alles lõpetamas gümnaasiumi, kui ka need, kes soovivad teha muudatuse ja õppida uue tähendusega ametit. Sisekaitseakadeemias koolitatakse kutse-, kõrg-, ja magistrihariduse tasemel töötajaid politseile, piirivalvele, päästealale, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteemile.

Sisekaitseakadeemia õppeprorektor Ingrid Vetka ootab kandideerima motiveeritud kandidaate. „Sisekaitseakadeemias ootab õppureid võimalusterohke õpikeskkond ning õpingud on kõikidel õppeastmetel ja erialadel tihedalt põimitud praktikaga, seda nii simulatsioonikeskkondades kui ka oma tulevaste kolleegide kõrval. Selleks, et Eesti turvatunne oleks tagatud targalt, on vastuvõtuprotsess ehk teiste koolidega võrreldes põhjalikum, kuid sellega oleme siiani suutnud tagada motiveeritud ja arengut toetava õpikultuuri. Selles osas ei tee me järeleandmisi ka sellel aastal. Soovitame tutvuda vastuvõtutingimustega aegsasti ja kellel otsus selge, saab avalduse esitada juba alates 25. veebruarist,“ sõnas Vetka.

Sisekaitseakadeemiasse on oodatud kandideerima isikud, kes on Eesti kodakondsusega ja omavad keskharidust või sellele vastavat haridustaset. Korraga saab kandideerida kuni kolmele erialale ning arvestama peab tausta- ja tervisekontrolliga ning keeleõppega. Veendumaks, et tulevane Sisekaitseakadeemia õppur saab keeleliselt õpingutega hästi hakkama, on tugev ja terve, motiveeritud õppima ning sobiv valitud erialale, tuleb sisseastumiskandidaadil lisaks avalduse esitamisele läbida vastuvõtukatsed.

Kõikide vastuvõtutingimuste ning erialadega on võimalik tutvuda Sisekaitseakadeemia koduleheküljel.

Avaldusi saab esitada läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.

Täpsema info saamiseks helista telefonil 513 8295 või kirjuta ....

Siseministeeriumi haldusalas tegutsev Sisekaitseakadeemia on unikaalne terves maailmas, sest kogu riigi siseturvalisusega seotud õpe on koondatud ühte organisatsiooni. Sisekaitseakadeemia visioon on kujuneda aastaks 2025 Euroopa parimaks siseturvalisuse õppe- ja teaduskeskuseks. Sisekaitseakadeemiasse saab avaldusi esitada kuni 29.06.2022.