Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Eile päeval teatati Häirekeskusele kolmel korral suitsust metsa kohal ning kahtlustati metsapõlengut. Tegemist oli siiski merelt tuleva uduga, mis tundus suitsuna, tuleohtu ei olnud.

Tallinn

24. aprillil kell 18.53 tuli teade Pirita linnaosas Puhkekodu teelt põlevast kulust. Päästjad kustutasid 100 ruutmeetrile levinud kulupõlengu.

Kell 18.31 teatati tossavast järelevalveta kuluhunnikust Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel jõe kaldal. Päästjad kustutasid lõkke.

Kell 13.45 teatati ohtlikust lõkkest Põhja-Tallinna linnaosas Kopliranna tänaval kuuride juures. Tugeva tuule tõttu pidasid päästjad lõket ohtlikuks ja kustutasid selle.

Kell 13.40 teatati kärsahaisust Kesklinna linnaosas Kaubamaja tänava kortermajas. Ühes korteris tuvastati toidukõrbemine, põlenguohtu ei olnud.

Harjumaa

24. aprillil kell 18.20 teatati Saku vallas Kurtna külas oja ääres laste tehtud lõkkest. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed lahkunud, kuid päästjatel tuli kustutada veel põlev lõke ning korjata lõkke ümbert kokku prügi ja tikud.

Kell 14.01 käisid päästjad Kiili vallas Kiili alevikus Sepamäe teel kustutamas 30 ruutmeetril põlenud metsaalust.

Kell 13.30 sõitsid päästjad Keila linna Luha tänavale, kus kustutasid rõdu all põlenud kulu ja ronipõõsa oksad.

Kell 12.04 käisid Saku vabatahtlikud päästjad samal päeval öösel Kiili vallas Kiili alevikus Sausti teel põlenud hoonet kontrollimas. Kontrollimise käigus leiti termokaamera abil mõned tulekolded, mis kustutati.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. aprillil kella 14.05 ajal teatati järelevalveta põlevast suurest lõkkest (8 ruumeetrit) Mustvee vallas Voore külas. Tuul oli suur ja lendavad sädemed ähvardasid süüdata lähedal asuvat kuuri ning maja. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke.

Kell 18.22 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Kalikülas on näha musta suitsu. Päästjad leidsid lõkke, kus põletati mööblit ja plastmassi. Elanikele selgitati, et lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu ja paberit või pappi ning prügi lõkkes põletamise ja keskkonna saastamise eest on ettenähtud trahvid. Elanik mõistis oma viga ja prügilõke kustutati.

Kella 20.56 ajal käisid päästjad Kalikülas kustutamas teistki lõket, kuhu elanikud olid koristustööde käigus teadmatusest keelatud asju visanud.

Viljandimaa

24. aprillil kell 15.05 käisid päästjad Võhmas Väike tn kustutamas põlevat kuuseheki alust kulu ja muud kuivanud taimestikku.

25. aprillil kella 6.15 ajal põles Viljandi vallas Vana-Võidu külas puidutööstuse alal lahtise leegiga kopplaadur. Õnneks olid hooned kaugemal ning päästjatel õnnestus tulele piir panna ka enne, kui see oleks levinud lähedal asuvatele saepurupunkritele. Kustutustööd lõpetati kell 7.23. Põlengu tekkepõhjus kohapeal esialgu ei selgunud.

Võrumaa

24. aprillil kella 16.19 ajal käisid päästjad Võru vallas Vana-Nursi külas kustutamas metsalagendikul põlevat kulu.

Kella 18.36 ajal avastasid päästjad suitsusamba järgi Võru vallas Käätso külas kulupõlengu. Põleng kustutati ja päästjad leidsid mehe, kes oli selle süüdanud. Talle selgitati kulupõlengute ohtlikkust ning selle süütamise eest ettenähtud karistusi. Süüdlane tunnistas oma viga ja seekord piirdusid päästjad hoiatusega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

24. aprillil kell 19.27 sõitsid päästjad Narva linnas Toome tänavale, kus põles järelevalveta kaks lõket. Lõkked kustutati. Päästjad tuletavad meelde, et lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta isegi mitte hetkeks. Lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, kustutada veega või summutada näiteks liivaga.

Kell 17.59 käisid päästjad Toila vallas Täkumetsa külas kustutamas väikest kulupõlengut.

Kell 12.47 teatati Häirekeskusele turbapinnase põlengust Toila vallas Konju külas. Vanal turbaväljal põles maapind kahes kohas 900 ja 300 ruutmeetri suurustel aladel. Põlengualad asusid teineteisest 600 m kaugusel. Põleng lokaliseeriti kella 15.53ks ja kustutustööd lõpetati kell 17.15. Põlengu põhjus on teadmata, küll aga leidsid päästjad kohapeal värsked mootorsõiduki jäljed.

Lääne-Virumaa

24. aprillil kell 19.37 käisid Tamsalu vabatahtlikud päästjad Tapa vallas Tamsalu linnas Koidu põik tänavas kustutamas vana kännu juures põlenud puud


Lääne päästekeskus

Hiiumaa

24. aprillil kell 18.07 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Kleemu külla, kus sotsiaaltöötaja ja hooldaja ei pääsenud oma erivajadusega patsiendi juurde sisse. Päästjad võtsid uksel ülemise klaasi eest ning avasid ukse. Kuna hoolealune vajas arstiabi, kutsuti kohale kiirabi, kes kannatanuga edasi tegeles.

Järvamaa

24.aprillil kell 10.52 teatati õlireostusest Türi vallas Särevere alevikus Pärnu-Rakvere-Sõmeru teel. Päästjad katsid 250-meetrise õliriba absorbendiga ning andsid teehoolduse vajadusest teada Transpordiametile.

Pärnumaa

24. aprillil kell 19.23 kutsuti päästjad Tori valda Sindi linna Jõe tänavale, kus maja hoovis põles paat, mida omanikud püüdsid ise ka kustutada. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed suurema leegi maha saanud. Pärnu päästjad viisid kustutustööd lõpuni. Viiemeetrine plastpaat läks mahakandmisele. Tulekahju võis alguse saada kütuseaurudest, mis tekkisid parandustööde käigus.

Kell 21.08 kutsuti päästjad Saarde valda saarde külla kalda teele, kus helistaja nägi, et naabri aknast tuleb suitsu. Päästjad tulekahju ei avastanud. Selgus, et inimene oli pliidi all tule teinud, kuid see ei hakanud tõmbama. Ruumide tuulutamiseks avaski elanik aknad. Päästjad kontrollisid sündmuskoha üle, kuid mingit ohtu ei tuvastatud.

Raplamaa

24. aprillil kell 13.39 kutsuti päästjad Märjamaa valda Märjamaa alevisse Pärna põiku, kus vanainimene oli oma toas kukkunud ning lähisugulane ei pääsenud teda abistama, sest uks oli seestpoolt lukus. Päästjad avasid ukse ning kannatanu aidati kiirabiautosse.