Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. aprill 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. aprillil kell 17.20 teatati, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval asuva kaheksakorruselise elumaja viimasel korrusel põleb korter. Päästjate saabudes oli elanik korterist väljunud ning kiirabi teostas talle tervisekontrolli. Päästemeeskond leidis korteri vannitoast kärssava plastikust prügikasti, mis oli elaniku poolt juba veega kustutatud, kuid suitsu eritus veel korralikult. Päästjad tuulutasid ruumid ning viisid elanikule, kelle hooletu suitsetamise tagajärjel prügikast süttinud oli, läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö.

26. aprillil kell 17.47 teatati, et Lasnamäe linnaosas Mustakivi teel põleb sõiduauto. Päästjate saabudes oli teataja põlengut ise kustutama asunud, kuid tulekustuti oli tühjaks saanud ning auto summuti ümber asuv isolatsioon hõõgus veel. Päästemeeskond kustutas põlengu ning sõidukijuht selles kannatada ei saanud.

Harjumaa

26. aprillil kell 08.41 teatati, et Saku vallas Metsanurme külas Linnu teel põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga, kuid õnneks olid majas viibinud 5 last ja üks täiskasvanu iseseisvalt väljuda suutnud. Kaks last toimetati kiirabiga haiglasse tervisekontrolli. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 11.18-ks, misjärel asuti teostama järelkustutustöid ning otsima viimaseid tulekoldeid. Maja kõrval asunud aedikus olid ka koerad, kuid üksi neist põlengus viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

26. aprillil kell 15.09 said päästjad väljakutse kulupõlengule Saue vallas Laagri alevikus asuva toidukaupluse kõrval. Kaks ruutmeetrit põlevat kulu kustutati kella 15.22-ks.

26. aprillil kell 16.35 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Lehtmetsa külas põleb känd. Päästjad kustutasid kännu.

26. aprillil kell 17.21 helistas häirekeskusesse naine, kes teatas, et on Keila linnas Jõe tänaval oma eaka ema ukse taga, kuid ei pääse sisse, sest võtmed on seestpoolt risti ees. Tütar ütles, et ema on kukkunud ning viga saanud. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

26. aprillil kell 18.00 teatati häirekeskusele kulupõlengust Harku vallas Tutermaa külas. Päästjad kustutasid ca 60-le ruutmeetrile laiunud maastikupõlengu kella 18.31-ks.

26. aprillil kell 19.47 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Metsakasti külas põleb mahajäetud elumaja. Päästjad tuvastasid saabudes, et hoones põles sinna ladustatud praht ning kustutasid selle. Inimesi majas ei viibinud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. aprillil kella 14.35 ajal põletati Räpina vallas Veriosamõisa külas lõkkes kilekotte, mööblit kanistreid, riideid ja muud prügi. Päästjad kustutasid elukeskkonda saastava lõkke kolme tonni veega ja fikseerisid lõkkepõletaja isikuandmed. Päästjad juhivad tähelepanu, et lõke pole koht kus jäätmetest vabaneda ning selle eest võtavad süüdlase vastutusele keskkonnaameti inspektorid.

Tartumaa

26. aprillil kell 18.39 teatati, et Tartus Laulupeo pst laululava hoones on suitsulõhn. Päästjad selgitasid, et suitsu oli tulnud rikkis laevalgustist. Vool oli välja lülitunud ja tuleohtu polnud. Juhtunust teavitati hoone haldusjuhti.

27. aprillil kell 2.17 teatati häirekeskusele, et Tartus Kivi tn on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret ja tunda suitsulõhna. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli kõrbenud toit. Tuleohtu majale õnneks ei tekkinud, ruumid tuulutati. Päästjad hoiatavad, et toitu ei tohi unustada omapäi valmima, sest kuumenev ja süttiv toit süütab ümbruse ning sellest võib alguse saada raskete tagajärgedega tulekahju.

Valgamaa

26. aprillil kella 18.34 ajal kustutasid päästjad Hummuli alevikus Pargi tn põlema süüdatud kännu. Süütajat esialgu tabada ei õnnestunud, kuid kahtlusaluse otsimisega tegeles edasi piirkonnapolitseinik.

Võrumaa

26. aprillil kell 15.28 teatas kodushooldustöötaja, et Võrus F. R. Kreutzwaldi tn kukkus oma kodus 90aastane naine. Päästjad avasid ukse lammutusvahenditega ja kiirabimeedikud pääsesid abi andmiseks maas lebava viga saanud naise juurde.

Kell 17.41 eemaldasid päästjad Rõuge vallas Kose - Käbli tee 20. km teelt murdunud puu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. aprillil 3.52 said päästja väljakutse Lüganuse valda Kiviõli linna Soo tänavale, kus kortermaja juures põles prügikasti juurde ladustatud mööbel ja 50 meetrit eemal metallist prügikasti sisu. Kell 6.32 sõitsid päästjad samasse kohta kustutama uuesti põlevat sama prügikasti. Päästjate hinnangul võis tegemist olla süütamisega.


26. aprillil kell 18.23 teatati piiksuvast suitsuandurist Narva-Jõesuu linnas Mäe tänava kortermajas. Andur andis häiret, kuna vana seadme patareid olid tühjenenud, põlenguohtu ei olnud. Päästjad paigaldasid vanaproua korterisse uue suitsuanduri ja tegid kodunõustamist nii korteriomanikule kui korteriühistule. 

Kell 17.05 tuli teade kulupõlengust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Kalda tänaval. Kahel ruutmeeril kulupõlengu kustutasid päästjad kululuudadega.

Lääne-Virumaa

26. aprillil kell 13.28 teatati kulupõlengust Väike-Maarja vallas Pandivere külas. Lõkketegija sõnul oli ta käinud korraks toas ja tagasi tulles märkas, et lõkke juures oli põlema läinud ka kulu. Päästjad likvideerisid lõkkest alguse saanud kulupõlengu kella 14.08ks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

26. aprillil kell 15.39 kutsuti päästjad Tori valda Sauga alevikku Jänesselja tänavale, kus majade vahel levis palju suitsu. Päästjad leidsid ühe maja tagant lõkke, kus põletati oksi. Lõke ei olnud väga suur, kuid õues oli tuul, seega palusid päästjad põlevmaterjali rohkem tulle mitte visata. Kuna lõkke juures puudusid ka esmased kustutusvahendid, toodi need lõkkekoha juurde. Inimesed jäid lõket ise valvama kuni selle lõpliku kustumiseni.