Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28. aprill kuni 2. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. aprillil kell 14.45 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Uus-Volta tänavalt on leitud järelevalveta lõke, milles põlesid kaablid. Päästjad kustutasid lõkke.

28. aprillil kell 19.13 teatati, et Lasnamäe linnaosas Kärberi tänaval asuva üheksakorruselise elumaja keldrikorrusel põleb aknaluugi puidust konstruktsioon, mille tulemusena oli suits mööda ventilatsioonišahti levinud ka ülemistele korrustele. Päästjad kustutasid põlengu ning ventileerisid ruumid. Lisaks kontrolliti üle ka trepikojas asuvad korterid, kus elanikel paluti ohutuse huvides aknad avada. Inimesed viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

29. aprilli öösel kell 3.35 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Lasnamäe tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri korterist kostub suitsuanduri signaal. Kohale saabunud päästjad püstitasid redeli ning koputasid aknale, mille peale korterielanik ärkas. Selgus, et inimene oli toidu pliidile unustanud. Elanik lubas ohtliku olukorra ise likvideerida ja ruumid tuulutada.

29. aprillil kell 19.13 teatati, et Lasnamäe linnaosas Meeliku tänaval asuval tühermaal põleb kulu. Päästjad kustutasid ligi 500-le ruutmeetrile laiunud põlengu kella 19.42-ks.

30. aprillil kell 17.21 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas asuva kaubanduskeskuse fassaadil on põlema süttinud reklaamtahvel. Kohale saabunud päästjad evakueerisid hoonest kõik inimesed ning kustutasid põlengu kella 19.36-ks. Seejärel tegelesid reklaamtahvli elektrisüsteemist välja lülitamisega valveelektrikud. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

30. aprillil kell 22.17 teatati, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänava kandis tühermaal on näha musta suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid lõkke, milles põletati rehve ning kustutasid selle.

30. aprillil kell 23.10 helistas häirekeskusesse Haabersti linnaosas Astangu tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naaberkorterist tuleb tugevat kärsahaisu. Teataja koputustele aga ust ei avatud. Kohale saabunud päästjad koputasid uksele tugevamini, mille peale eakas vanaproua ukse avas. Selgus, et ta oli suppi keetnud, kuid siis magama jäänud. Päästemeeskond eemaldas kõrbeva supi pliidilt ning tuulutas ruumid. Kiirabi toimetas elaniku haiglasse tervisekontrolli. Päästjad tuvastasid, et korteris oli olemas suitsuandur, kuid kahjuks ei olnud see töökorras, mistõttu võeti ühendust naise pojaga, kes emale esimesel võimalusel uue anduri lubas soetada.

Harjumaa

28. aprillil kell 15.57 helistas häirekeskusesse inimene, kes nägi, kuidas teismelised lapsed Viimsi vallas Muuga külas asuva mahajäetud maja juures lõkke kallal askeldasid. Teatajat nähes jooksid lapsed minema ning päästjad kustutasid lõkke.

29. aprillil kell 13.06 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Muuksi külas põleb järelevalveta lõke. Kolga vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkke, misjärel ilmus kohale kuri naine, kes lubas lõkke uuesti süüdata. Õnneks suutsid päästjad talle selgeks teha, et selle uuesti süütamine ning järelevalveta jätmine on ohtlik.

29. aprillil kell 15.12 teatati, et Lääne-Harju vallas Hatu külas Vihterpalu metskonnas põleb turbapinnas. Päästjate saabudes olid teatajad suurema osa põlengust ise kustutada suutnud, kuid leidus veel mitmeid tulekoldeid, mille kustutasid päästjad.

29. aprillil kell 21.50 teatati, et Lääne-Harju vallas Laulasmaa külas metsatukas põleb kokku neli järelevalveta lõket. Lohusalu vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkked.

30. aprillil kell 19.04 sai häirekeskus kõne inimeselt, kes Raasiku vallas Kulli külas oli hädas oma lõkke kustutamisega, kuna tuul oli liiga tugev. Päästjad kustutasid lõkke ning viisid inimesele läbi selgitustöö.

1. mail kell 9.02 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Kiia külas on näha musta suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid Posti teelt lõkke, milles põletati prahti ja loomakorjuseid ning kustutasid selle. Kuna aga lõkketegija sellega kohe üldse nõus ei olnud, süütas ta loetud minutite pärast päästjate ja politsei silme all uue lõkke, mis aga taas kustutati. Peremehele viidi läbi selgitustöö.

1. mail kell 15.50 teatati, et Lääne-Harju vallas Kurkse külas põleb roostik. Päästjad kustutasid ligikaudu 10-le hektarile levinud põlengu kella 17.20-ks.

1. mail kell 16.35 helistati häirekeskusesse teatega, et Kuusalu vallas Kiiu alevikus asuva tehase juures põleb kulu. Päästjad kustutasid ca 2-le hektarile levinud kulupõlengu kella 17.55-ks.

1. mail kell 19.14 teatati, et Jõelähtme vallas Võerdla külas asuval lemmikloomade kalmistul midagi põleb. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kalmistul põleb prügihunnik ning kustutasid selle.

1. mail kell 19.53 teatati, et Jõelähtme vallas Kallavere külas Sõstra teel asuvas aiandusühistus on näha musta suitsu. Päästjad leidsid saabudes eest lõkke, milles põletati ehitusprahti ja vana mööblit. Keskkonda saastav lõke kustutati.

1. mail kell 20.22 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus asuvate vanade vanglavaremete juurde on tehtud suur lõke, milles põletati ehitusprahti. Padise vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkke.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. aprillil kell 19.40 põles Jõgeval Toominga tn põllul 40 ruutmeetrit kulu.

29. aprillil kell 16.32 põles Jõgeva vallas Patjala külas 150 ruutmeetrit kulu.

1. mail kell 22.22 käisid päästjad Jõgeva vallas Patjala külas kustutamas suurt, tõenäoliselt hakkepuiduks mõeldud, oksahunnikut. Põlenguala ulatus 300 ruutmeetrile, kustutustööd lõpetati öösel kell 2.57. Üks kolmandik hunnikust õnnestus põlengust säästa.
Põlvamaa

29. aprillil kella 18.21 ajal süttis Põlva vallas Kiidjärve külas lõkkest sees suur pärn. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga ja selgitasid elanikele lõkkeohutuse põhimõtteid.

Kella 20.00 ajal põles Kanepi vallas Erastvere külas 300 ruutmeetrit kulu.

Tartumaa

29. aprillil kell 17.15 põles Tartus Raatuse tn lõpus 300 ruutmeetrit kulu.

30. aprillil kell 1.30 teatati, et Tartus Marja tn tuleb kahekorruselise kortermaja korteri ukse alt paksu suitsu. Enne päästjaid jõudis kohale G4S-i turvamees, kes korterisse sisenes, leidis pliidil kõrbeva toidu ning kõrvaldas tuleohu.

Kella 1.49 ajal kustutasid päästjad Tartus Vallikraavi tn süttinud plastmassist prügikasti.

Kella 14.39 ajal suitses Peipsiääre vallas Vara külas alajaam. Päästjad aitasid kohale saabunud elektrikutel alajaama sisse pääseda. Seal oli põlenud madalpingevõrgu seadeldis, kaugemale tulekahju ei levinud.

Kella 17.14 ajal põles Kambja aleviku piirkonnas metsas maha langenud puu, mille päästjad kustutasid.

Kell 21.32 teatati suurest ümbrust ja maju ohustavast lõkkest Tabivere alevikus Aia tänaval. Päästjad kustutasid osa lõkkest, et see väiksem oleks ning selgitasid lõkkepõletajale ohutusnõudeid. Viimane organiseeris lõkke juurde veevooliku ning tagas edasise ohutuse.

Valgamaa

29. aprillil kell 14.33 käisid päästjad Valga vallas Raavitsa külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus andsid viga saanud inimesele kiirabi tulekuni esmaabi. Ühtlasi kõrvaldati tuleoht.

1. mail kell 16.07 teatati, et Valga vallas Tinu külas põleb metsaalune. Päästjate saabumise ajaks põlesid 150 ruutmeetrisel alal kännud ja pinnas. Osa põlengust olid kohale sattunud elektrikud kustutanud, päästjad panid kahe veejoaga tulele lõplikult piiri.

Viljandimaa

29. aprillil kell 9.15 käisid päästjad Viljandi vallas Vardja külas Viiratsi ristmikul kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid ja katsid absorbendiga vedelikud. Kiirabi viis kaks viga saanud inimest haiglasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. aprillil kell 20 teatati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas on lapsed süüdanud suure oksahunniku, mida kohalikud on suure vaevaga jaanitule tarbeks kogunud. Päästjad kustutasid varajase jaanilõkke ning suures osas see õnneks siiski säilis.

29. aprillil kell 16.20 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Toila vallas Kabelimetsa külas on noorukid maastikul tulega mänginud, mistõttu on tekkinud kulupõleng. Päästjad kustutasid kolmes kohas põlenud tulekolded kella 18.17-ks ning teataja juhatas politsei põgenevate süüdlaste jälgedele.

29. aprillil kell 18.29 teatati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas on toidukaupluse külmkapist lekkinud freooni. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et leke tekkis külmkapi mootori vahetuse ajal, mille käigus purunes üks voolik. Õnneks ei olnud keemilise aine kogus kuigi suur. Päästjad ventileerisid kõik ruumid ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

29. aprillil kell 18.38 teatati, et Toila vallas Amula külas põleb põllu peal kulu ja praht. Päästjad kustutasid ligikaudu 1500-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 19-ks.

29. aprillil kell 21.37 teatati kulupõlengust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas. Päästjad kustutasid ca 4 ruutmeetrit põlevat kulu loetud minutitega.

1. mai öösel kell 2.32 sai häirekeskus teate, et Sillamäe linnas Tallinna maanteel põleb lahtise leegiga väikebuss koos haagisega, mille peal oli paat. Päästjad kustutasid põlengu kella 4-ks öösel ning väikebuss ja paat hävisid selles täielikult. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

1. mai varahommikul kell 5.30 teatati, et Kohtla-Järve linnas Oru linnaosas Kesk tänaval on eakas naine oma korteris kukkunud ning ei saa kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja andsid abivajaja üle kiirabile.

1. mail kell 18.40 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiestee tänaval on väikelaps välisukse seestpoolt kinni keeranud ning ema, kes läks teadmata asjaoludel korraks trepikotta, ei saanud enam sisse. Lisaks oli ema ka toidu pliidile jätnud ning oli seetõttu väga mures. Päästjad avasid ukse kangi abil ning ema pääses lapse juurde tagasi loetud minutite pärast. Lapsega oli kõik korras.

1. mail kell 19.50 sai häirekeskus teate järelevalveta lõkkest Narva linnas Tiigi tänaval. Kohale saabunud päästjad kustutasid lõkke.

Lääne-Virumaa

29. aprillil kell 16.48 teatati, et Rakvere linnas Vilde teel on sõiduteele pudenenud hulgaliselt klaasikilde. Kohale saabunud päästjad puhastasid tee kildudest.

30. aprillil kell 21.41 helistati häirekeskusesse teatega, et Viru-Nigula vallas Mahu külas levib järelevalveta lõkkest ohtralt suitsu, mis naabreid häirib. Päästjad tuvastasid saabudes, et lõkkes põletati kuivi männiokkaid ja käbisid ning lõke oli järelevalve all. Tuule suuna muutumise tõttu levis suits naabermaja poole. Tuleohtu ei olnud. Lõkkepõletajatega saadi kokkuleppele, et päästjad kustutavad lõkke.

1. mail kell 12.48 sai häirekeskus teate, et Haljala vallas Käsmu külas on rebasepojad eraterritooriumil 1 meetri sügavusse auku kukkunud. Päästjad aitasid loomapojad august välja ning viisid tagasi loodusesse.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

30. aprillil kell 22.23 käisid päästjad Hiiumaa vallas Leigri külas turbapinnasesse kinni jäänud sõidukit välja tõmbamas. Päästjad aitasid hädalised välja, kes said oma loodusretke jätkata.

Järvamaa

29. aprillil kell 00.45 kutsuti päästjad Türi valda Kõdu külla, kus sõiduauto oli vastu puud sõitnud. Kohale jõudnud päästjad kontrollisid kannatanute seisundit, kuid autos viibinud kaks inimest olid kahjuks hukkunud. Päästjad kontrollisid termokaameraga sündmuskoha üle, ega keegi autost välja polnud lennanud, kuid kedagi ei leitud. Tee puhastati autojuppidest ning sõidukis viibinud inimesed lõigati autost välja. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Läänemaa

1. mail kell 20.02 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Kullamaa külla, kus teataja nägi leeki tee ääres. Päästjad leidsid eest suure lõkke, kuid see oli nende saabumise ajaks juba enam-vähem kustunud. Kuna lõkkemeister lubas põlevmaterjali enam mitte juurde panna ning õues sadas ka vihma, siis päästjad lõkkeaset kustutama ei hakanud. Siiski korrati üle ohutu tuletegemise reeglid ning nõustati inimest.

Pärnumaa

29. aprillil kell 15.27 teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Väljakülas on maanteel klaasikillud ja see on ohtlik liiklusele. Päästjate kohale jõudes koristas inimene, kelle autost oli üks kast klaasesemetega välja kukkunud, juba teed. Päästjad aitasid koristustööd lõpule viia ning puhastasid tee lõplikult.

Kell 22.06 kutsuti päästjad Pärnu linna Värati külla, kus süttinud oli saunamaja. Päästjad kustutasid põlengu kella 23.59ks.

30. aprillil kell 7.50 sõitsid päästjad Tori valda Piistaoja külla, kus kalastaja oli jõe kaldal õnnetult kukkunud ja vajunud kopra uuristatud auk. Päästjad tõstsid kannatanu kanderaamile ning transportisid ta kiirabiautosse.

1. mail kell 2.14 teatati õlireostusest Pärnu linnas Sääse tänaval. Päästjad katsid reostuse absorbendiga. Selgus, et sõiduauto oli sõitnud vastu kaevukaant, mistõttu oli autost hakanud välja jooksma õli.

Kell 18.16 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Tagassaare külla, kus põles kulu. Päästjad kustutasid umbes poolehektarilise põlengu kululuudade ja veega. Tulekahju võis alguse saada elektriliinist.

Raplamaa

1. mail kell 15.06 sai häirekeskus teate, et Kohila vallas Salutaguse külas põleb kuur, kus on sees korterelamu küttepuud. Päästjad tuvastasid, et relakaga lõikamise käigus oli süttinud katus. Päästjad võtsid katuse lahti ning kustutasid umbes 5-ruutmeetrise põlengu.

Saaremaa

28. aprillil kell 16.03 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Saaremaa vallas Ilpla külas, kus sõiduauto oli kraavi sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu, panid kannatanule kaelalahase ning abistasid kiirabibrigaadi.

Kell 23.43 teatati häirekeskusele, et Saaremaa vallas Muratsi külas tuleb sauna seina seest suitsu. Päästjad lammutasid pisut seina, et teha kindlaks tulepesa asukoht. Põleng kustutati kell 00.10ks, põlev osa saeti välja. Ilmselt oli küttekolle puitkarkassile liiga lähedale paigaldatud, mistõttu põleng alguse saigi.