Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. mail kell 21.14 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Haabersti linnaosas Luisu tänaval põleb lahtise leegiga kahekorruseline elumaja. Päästjad reageerisid sündmusele suurte jõududega, sest lisaks tulekahjuga seotud hoonele oli ohus ka naaberkinnistu. Päästjad asusid saabudes tööle mitmes tööliinis ning suuremad leegid saadi redelauto abil maha kell 22.16. Põleng lokaliseeriti kell 23.06, misjärel asuti teostama järelkustutustöid ja konstruktsioonide avamist. Tulekahju kustutati lõplikult kella 1-ks öösel ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Üks vingu sisse hinganud inimene toimetati haiglasse.

2. mail kell 21.02 teatati, et Lasnamäe linnaosas Lasnamäe tänaval põleb lahtise leegiga suur prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 20.20-ks.

Harjumaa

2. mail kell 23.13 helistas häirekeskusesse inimene, kes oli Tallinn-Narva maantee 43. kilomeetril Kuusalu vallas Ilmastalu külas otsa sõitnud metsseakarjale. Kuna auto pärast otsasõitu enam liikuma ei saanud, aitasid kohale saabunud päästjad sõiduki teeserva vedada, misjärel autojuht ise puksiirfirma tellis. Kahe seaga, kes viga said, tegeles edasi kohale kutsutud jahimees.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

2. mail kella 13.23 ajal kukkus Põlva vallas Tännassilma külas puu elektriliinile. Olukorra lahendamisega hakkasid tegelema kohale saabunud elektrikud, päästjate abi vaja ei läinud.

Kell 13.29 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Räpina vallas Leevi külas, kell 16.42 Kanepi vallas Voorepalu külas ja kell 19.20 eemaldati kaks murdunud puud teelt Räpina vallas Nohipalo külas.

Valgamaa

2. mail kell 12.10 teatati häirekeskusele, et Valgas Männipuu tn kukkus murdunud puu kahe auto peale. Päästjad vabastasid autod puude alt mootorsae abil ning tõstsid puude jäänused teelt eemale. Inimesed viga ei saanud.

Võrumaa

2. mail kella 16.22 ajal käisid päästjad Värska alevikus Seto talumuuseumi juures eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 16.31 eemaldati murdunud puu teelt Võru vallas Riihora külas, kell 16.47 Võrus Luha tn, kell 16.54 Rõuge vallas Viitina külas ja 3. mail kell 8.13 Rõuge vallas Hino külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. mail kell 11.42 teatati, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas on üheksakorruselise elumaja katuseplekk lahti tulnud ning ohustab inimesi. Kohale saabunud päästjad eemaldasid selle.

Lääne-Virumaa

2. mail kell 13.07 sai häirekeskus teate, et Tapa linnas Üleviste tänaval põleb lahtise leegiga väike aiamaja, mis on süüdanud ka kulu. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella 13.41-ks

2. mail kell 13.44 teatati, et Vinni vallas Pajusti alevikus on veisekari maantee äärde sattunud. Päästjad selgitasid välja karja omaniku ning suunasid loomad koju tagasi.

2. mail kell 17.53 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et pole oma Tamsalu linnas Ääsi tänaval elava eaka isaga juba nädal aega kontakti saanud ning kartis, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad avasid korteri ukse ning andsid sealt leitud abitus seisundis vanainimese üle kiirabile.

2. mail kell 22.27 teatati, et Rakvere linnas Posti tänaval asuva eramaja korstnast tuleb sädemeid. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et korstnas leidis aset tahmapõleng ning likvideerisid selle. Elanikele viidi läbi selgitustöö ja paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. mail kell 15.17 käisid päästjad Türi vallas Änari külas teele kukkunud puud eemaldamas. Kuusepuu saeti läbi ning tee vabastati liiklusele.

Kell 17.11 sõitsid päästjad Järva valda Preedi külla, kus puu oli kukkunud teele ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad saagisid takistuse läbi ning koristasid tee.

Kell 17.21 kutsuti päästjad Paide linna Eivere külla, kus puu oli kukkunud risti üle sõidutee ning lõhkunud osaliselt ka üle tee asuva kuuri katuse. Päästjad saagisid puu läbi ning puhastasid tee.

Pärnumaa

2. mail kell 12.14 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Penu külla, kus puuoks oli kukkunud elektriliinile. Päästjad saagisid oksa läbi ning likvideerisid nii ohu.

Raplamaa

2. mail kell 20.10 sai häirekeskus teate, et Kohila vallas Kohila alevis Nurme tänaval põleb midagi elumaja soojamüüris . Päästjad tuvastasid tahmapõlengu korstnas, kuid otsest ohtu majale ei olnud. Kella 20.55ks oli põleng likvideeritud ning päästjad võisid sündmuskohalt lahkuda.

Saaremaa

2. mail kell 10.06 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna J. Smuuli tänavale, kus teataja ei saanud oma eaka lähisugulasega kontakti. Päästjad avasid ukse ning kiirabibrigaad pääses hättasattunu juurde teda abistama.