Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. mail kell 11.08 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval elav inimene, kes teatas, et tema väike koer on vannitoas hätta sattunud ja kiunub. Selgus, et koer oli ukse käepidemele hüpanud, misjärel see seestpoolt lukustus ning omanik ei saanud kuidagi ust avada. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning vabastasid koera.

3. mail kell 11.28 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Männiku teel asuva neljakorruselise elumaja trepikoda on paksult suitsu täis ning suits pressib juba ka korteritesse. Kohale saabunud päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise. Oht likvideeriti, ruumid tuulutati ning inimesed kannatada ei saanud.

3. mail kell 13.33 teatati, et Lasnamäe linnaosas Katleri ühistranspordipeatuses on koer seisva bussi rataste all kinni. Kohale saabunud päästjad vabastasid koera pneumaatilisi tööriistu kasutades ning andsid ta seejärel üle loomade kiirabile.

Harjumaa

4. mai öösel kell 2.30 sai häirekeskus teate, et Raasiku vallas Järsi külas põleb lahtise leegiga elumaja kõrval asuv traktor. Päästjad kustutasid põlengu kella 2.53-ks ning masin hävis selle tagajärjel täielikult. Inimesed viga ei saanud.

4. mail kell 7.32 teatati, et Saue vallas Laagri alevikus Juuliku-Tabasalu teel on tänavapuhastusmasin külili kukkunud ning sellest lekib kütust. Kohale saabunud päästjad eemaldasid masina süttimisohu ja katsid maha valgunud kütusereostuse absorbentainega. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. mail kell 9.40 käisid päästjad Mustvee vallas Sälliksaare külas eemaldamas teekurvilt murdunud puud.

Põlvamaa

3. mail kell 17.41 põlesid Põlva vallas Kiisa külas vanas kasutuseta seisvas hoones kaltsud ja põrand, mille päästjad kustutasid. Hoone vaadati üle ja omanikuga vesteldi. Hoonete omanike kohustus on sulgeda kõrvaliste isikute ligipääs tühjalt seisvatesse hoonetesse.

Tartumaa

3. mail kella 17.48 ajal põles Tartu vallas Õvi külas kulu ja suures hunnikus lõkkematerjal. Teataja kustutas kulu ise, päästjad kustutasid ümbrust ohustava lõkke.

Valgamaa

3. mail kell 16.58 käisid päästjad Otepää vallas Restu külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. mail kell 8.09 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Puru teel läks sõidukil kütusepump katki ning teele valgub kütust. Kohale saabunud päästjad katsid reostuse absorbentainega, korjasid selle kokku ja puhastasid tee.

3. mail kell 23.09 teatati, et Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Pargitaguse tänaval põleb kulu. Päästjad kustutasid ligi 100-le ruutmeetrile levinud kulupõlengu kella 23.28-ks

Lääne-Virumaa

4. mai varahommikul kell 4.07 helistas hädaabinumbrile teismeline neiu, kes teatas, et ta on Rakvere linnas Laada tänaval asuva kaubanduskeskuse katusel ja ei saa sealt enam alla. Kohale saabunud päästjad ei saanudki täpselt aru, kuidas neiu sinna sattus – vastas, et niisama ronis. Päästjad tõid ta katuselt alla ning andsid tervisekontrolliks üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

3. mail kell 9.54 sai häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Tornimäe külas suitseb alajaam. Päästjate kohale saabudes põles alajaama ümber maastik, mis kustutati pulberkustutiga, alajaama tulekahju lokaliseeriti 10.06ks ning kustutati lõplikult kella 10.56ks, misjärel võtsid sündmuse üle elektrikud. Sündmuskohal toimetasid Orissaare kutselised ja Kõrkvere vabatahtlikud päästjad.

Kell 15.36 teatati häirekeskusele, et Saaremaa vallas Laadjala külas oli pliidiplaat lennanud kütmise ajal äkitselt tükkideks ning maja oli suitsu täis. Keegi viga ei saanud ja teataja oli samuti majast juba väljunud. Kohale saabunud päästjad leidsid eest katkise pliidi, millel puudus uks ning ka pliidiraud oli pealt minema lennanud, katkise pliidi rusudes põlesid mõned küttepuud. Päästjad kustutasid suitsevad tukid ning viisid need majast välja, misjärel ruumid ventileeriti ning kontrolliti üle kogu pööning ning korsten. Päästjad keelasid kütmise, kuni korstnapühkija ja ka pottsepp on küttesüsteemi veel kord üle vaadanud ning veendunud selle ohutuses. Selgus, et majaelanik oli pannud tule pliidi alla ja läinud õue puid juurde tooma, kui kuulis pauku. Majja tagasi minnes avastas ta suitsu täis eluruumid ja rusudes pliidi. Kohale kutsuti ka politsei ning pommigrupp. Omaniku sõnul kasutas ta kütteks vana ehitusmaterjali, kuid miks plahvatuse täpsemalt toimus, seda näitab edasine uurimine.