Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. mail kell 11.27 teatati, et Pirita linnaosas Rummu teel asuva kaubanduskeskuse rõdule, milleni trepp ei vii, on sattunud pardipojad, kes ise alla ei saa. Päästjad püstitasid saabudes tõmbredeli ning tõid pojad pappkastis alla, misjärel nad emale üle anti.

4. mail kell 12.11 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Pikri tänaval asuva viiekorruselise elumaja üks trepikoda on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad käisid läbi kogu trepikoja, kuid tulekollet ei leidnud. Ka suitsu oli üsna vähe. Lõpuks selgus, et kärsahaisu eritus tõenäoliselt vanast ja hooldamata elektrikilbist. Kohale kutsuti elektrikud, kes sündmusega edasi tegelesid.

4. mail kell 17.06 helistati häirekeskusesse teatega, et Kristiine linnaosas Siidisaba tänaval on kaks väikelast korteriukse seestpoolt lukustanud ning ema ei pääse sisse. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning avasid emale ukse. Lastega oli kõik korras.

4. mail kell 17.45 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Alvari tänavale, kus põles ca 30 ruutmeetrit kulu. Päästemeeskond kustutas põlengu.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. mail kell 17.02 teatati, et Mustvee linnas Tartu tn voolas tõstukauto hüdrovooliku purunemisel teele 50 liitrit õli. Päästjad katsid õli absorbentainega. Sõidukiga seotud töölised hakkasid voolikut välja vahetama ning nende ülesandeks jäi ka absorbentaine kokkukorjamine ning utiliseerimine

Tartumaa

4. mail kell 12.12 teatati, et Märja alevikus Aretuse tn põleb laos grillsüsi. Päästjate saabudes selgus, et põles osa kahest tonnist ladustatud grillsöest. Pääste suitsusukeldujad sisenesid ruumidesse ja kustutasid leitud tulekolded kell 13.41. Tulekahju süttis hooletusest tuletöödel, gaasilõikuriga torude lõikamisest. Sellest kuumenes toru, mis ulatus läbi seina lattu ning süütas seal grillsöe.

Kell 20.46 põles Tartus Tähe tn papikogumise konteineri sisu, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. mail kell 15.45 teatati, et Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas asuva Issanda Muutmise kiriku juures põleb kulu. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligikaudu 2 hektari ulatuses põlenud kulu ja põõsaid kella 17-ks ning selleks kasutati ATV-d ja UTV-d, kuna maastik oli raskesti läbitav.

5. mail kell 6.07 teatati, et Narva linnas Turu tänaval asuva viiekorruselise elumaja trepikojas on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kus kõrbes toit. Kõrbev toit kustutati, ruumid tuulutati ning elanikul paluti esimesel võimalusel korterisse paigaldada kohustuslik suitsuandur.

Lääne-Virumaa

4. mail kell 15.09 said päästjad väljakutse Viru-Nigula valda Linnuse külasse, kus tuli kustutada kaks suurt ning ohutusnõuetele mitte vastavat lõket. Elanikule tehti selgitustööd.

4. mail kell 17.10 teatati, et Haljala vallas Vergi külas asuva tootmishoone seinapaneelide vahel on põleng. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella 17.37-ks ning esialgsel hinnangul sai see alguse tootmisseadme hooldamise käigus tekkinud sädemest, mis süütas esialgu seadme ning seejärel seina soojustuskonstruktsiooni. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

4. mail kell 18.05 teatati, et Tapa linnas 1. Mai puiesteel on järelevalveta jäetud lõkkest süttinud kuuri sein. Päästjad kustutasid tulekahju kella 18.38-ks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. mail kell 9 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Allikõnnu külas põleb vana mahajäetud laut. Päästjate saabudes oli tuli hoone ühes otsas, mis lokaliseeriti paarikümne minutiga. Seejärel kontrolliti üle lauda pööninguosa ning avati konstruktsioone. Päästesündmus lõpetati kell 10.39ks. Sündmuskohal põles mahajäetud hoone laudpõrand ja laudisega kaetud sein umbes 100 ruutmeetri ulatuses. Hoones puudus elekter. Tegemist võis olla süütamisega, sest hoone aknad-uksed olid lahti ning igaüks pääses sisse. Kustutustöödega tegelesid Järvakandi, Vändra kutselised ja Lokuta vabatahtlikud päästjad.

4. mail kell 15.04 käisid päästjad Pärnu linnas Hommiku tänaval kustutamas prügikasti.

Raplamaa

5. mail kell 6.48 teatati häirekeskusele hoone põlengust Kehtna vallas Põrsaku külas. Päästjate saabudes põles väike saunamaja, mis kustutati lõplikult kell 7.48ks. Päästetöödega tegelesid Kehtna ja Rapla päästjad.