Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. mail kell 13.15 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Tõllu tänaval põleb eluhoone kõrval lahtise leegiga suur ehitusprahi konteiner. Päästjad kustutasid tulekahju ning kontrollisid üle kõik korterid, kuhu suits õnneks levinud ei olnud.

6. mai varahommikul kell 5.16 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva viiekorruselise elumaja kolmanda korruse aknast tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning likvideerisid selle. Elanik kiirabi sekkumist ei vajanud.
Tuletame meelde, et pliidile unustatud toit võib kaasa tuua tõsiseid õnnetusi ning tervisekahjustusi. Toidu pliidile unustamisel ei ole ohtlik üksnes tuli, vaid ka suits ja vingugaas, mis tekib kõrbevast toidust juba enne selle süttimist. Kui teed sööki, jää kööki!

6. mail kell 06.49 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Rannamäe teel asuvatest katakombidest tuleb suitsu. Päästjad leidsid sisenedes ruumi, kus põles praht ning kustutasid selle.

6. mail kell 12.43 said päästjad väljakutse Nõmme linnaosasse Võidu tänavale, kus põles elumaja. Päästjatele oli maja tuttav, sest vaid loetud kuud tagasi toimus seal vananenud elektrijuhtmestikust alguse saanud tulekahju. Päästjad kustutasid põlengu ning kiirabi andis ühele elanikule esmaabi. Haiglaravi ta õnneks ei vajanud. Esialgsel hinnangul sai seekordne tulekahju alguse sellest, et töid teostav elektrik ühendas vooluvõrku sauna kerise, kuid ei teadnud, et puudub eraldi kerise käivitamislüliti ja see hakkab tööle kilbist sisse lülitamisel. Kuna sauna kasutati prügilaona, siis kerise peal olevad esemed süttisid ja tekkiski tulekahju. Hoones puudusid nii suitsu- kui ka vingugaasiandurid.

6. mail kell 12.49 sai häirekeskus teate kulupõlengust Pirita linnaosas Puhkekodu teel. Ligikaudu 100 ruutmeetrit põlevat pinnast kustutati päästjate poolt kella 13.21-ks

6. mail kell 15.34 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Keevise tänavale, kus oli vaja kustutada järelevalveta lõke.

7. mail kell 17.08 helistati häirekeskusesse teatega, et Tallinna kesklinnas Narva maanteel asuvas pargis põleb vana ja seest tühi puu. Päästjad kustutasid põlengu ning esialgse info kohaselt võis põleng alguse saada puuõõnsusesse visatud kustutamata suitsukonist.

7. mail kell 20.43 teatati, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva üheksakorruselise elumaja ühes trepikojas on tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes korteris oli aset leidnud toidukõrbemine. Päästemeeskond kustutas põleva toidu ning elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile, kes kannatanu haiglasse toimetas. Korteris puudus suitsuandur.

8. mai öösel kell 3.04 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval põleb lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu ning sõiduk hävis selles täielikult. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

6. mai varahommikul kell 5.32 teatati, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus põleb kulu. Päästjad tuvastasid, et põleng oli suure tõenäosusega alguse saanud prügilõkkest ning kustutasid selle.

6. mail kell 11.59 teatati kulupõlengust Harku vallas Türisalu külas. Päästjad kustutasid ca 2500-le ruutmeetrile levinud maastikupõlengu kella 13.19-ks

6. mail kell 13.22 teatati, et Saue vallas Hüüru külas põleb prügihunnik. Päästjad tuvastasid, et hunnikus põles vana linoleum ning kustutasid selle kella 13.44-ks

7. mai öösel kell 2.30 sai häirekeskus kõne Rae vallast Jüri alevikust, milles teatati, et terve küla on suitsuhaisu täis. Kohale saabunud päästjad leidsid järelevalveta lõkke ning kustutasid selle.

7. mail kell 12.29 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Rasivere külas põleb kulu, mis ohustab lähedalasuvaid elumajasid. Päästjad lokaliseerisid ligi 700-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 12.55-ks ning kustutasid lõplikult kella 13.24-ks. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada päev varem tehtud lõkkest, mis korralikult kustutamata jäi.

7. mail kell 12.45 helistati häirekeskusesse teatega, et Saku vallas Metsanurme külas läks lõke käest ära ning selle tulemusena on süttinud kulu ja põõsad. Kohale saabunud päästjad lokaliseerisid ligi 300-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 13.38-ks, misjärel asuti teostama järelkustutust.

7. mail kell 13.02 teatati, et Anija vallas Vetla külas põleb lahtise leegiga iglusaun. Päästjad kustutasid tulekahju kella 14.09-ks ning saun hävis selles täielikult. Esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektriseadme rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. 

7. mail kell 13.36 teatati, et Jõelähtme vallas Rebala külas põleb vana fosforiidikaevanduse juures kaablihunnik. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.55-ks

7. mail kell 20.58 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Kallavere külasse, kus oli vaja kustutada ca 1200-le ruutmeetrile laiunud kulupõleng.

7. mail kell 21.14 teatati, et Lääne-Harju vallas Kurkse sadama kandis on näha rohkelt suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud roostik. Päästemeeskond kustutas ligi poole hektari jagu põlenud roostikku kella 22.49-ks ning selleks kasutati peamiselt ATV-d ja UTV-d, kuna maastik oli raskesti läbitav.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. mail kell 00.31 põles Tartus Lehola tn elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid hoone pööningu tuleohutust ja õnneks tuli korstnast välja ei olnud levinud. Majaomaniku sõnul oli korstnapühkija korstent paar aastat tagasi puhastanud. Päästjad juhivad tähelepanu, et tuleohutuse tagamiseks tuleb kütteseadmeid puhastada ja hooldada minimaalselt üks kord aastas, kuid intensiivsemal kasutamisel tihedamalt.

8. mail kella 8.00 ajal põles Tartus J. Liivi tänaval tühjalt seisva maja terrassi nurk, mille päästjad 100 liitri vee ja käsikustutiga kustutasid.

Valgamaa

5. mail kell 9.39 teatati, et Otepääl Munamäe tn läks majas rikki invatõstuk ja ratastooliga inimene jäi tõstukile lõksu. Päästjad aitasid hädasolija tuppa tagasi.

7. mail kella 14.58 ajal põles Valga vallas Koikkülas tee ääres 800 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Kell 16.39 käisid päästjad Valgas Soo tn garaažide läheduses süttinud kulu kustutamas.

Viljandimaa

5. mail kella 14.27 ajal teatati tulekahjust Viljandis Uuel tänaval asuvas korteris. Päästjate saabudes selgus, et kass oli ümber ajanud laual põleva küünla, mis kukkus tugitoolile ja süütas selle. Õnneks märkas korteris olnud naine algjärgus tulekahju ja kustutas põlengu veega. Korter sai kergeid suitsukahjustusi, kuid tõsisemad tagajärjed õnnestus ära hoida. 

7. mail kell 15.36 teatas 80-aastane naine Viljandis Kevade tn, et kukkus hommikul kodus ja ei saa enam püsti ega jõua ust avada. Päästjad avasid ukse jõuga, et kiirabitöötajad patsiendi juure pääseks. Korterit jäi valvama naaber, ukse parandamine jäi juhtunust teavitatud lapselapse hooleks.

Võrumaa

6. mail kella 11.51 ajal süttis Antsla vallas Lümatu külas elumaja toas küdeva kamina ette jäetud puud, kust tuli levis edasi põrandale, seinale ja lakke. Päästjad kustutasid tulekahju kell 12.43. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul süttis põleng kaminast puudele lennanud sädemest. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. mail kell 15.35 kustutasid päästjad Toila vallas Peeri külas majade läheduses 1000 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 15.06 sõitsid päästjad kustutama kokku 10 ruutmeetril toimunud kulu- ja prahipõlengut Narva-Jõesuu linnas Viljapea bussipeatuse lähedal. 

Kell 15.03 käisid päästjad kustutamas maastikupõlengut Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Olevi tänaval ettevõtte territooriumil. Päästjad kustutasid 100 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 13.13 teatati Narva linnas I.Grafovi tänava kortermajas naabri juures pool tundi töötavast suitsuandurist. Suitsuandur oli tööle hakanud korteris toimunud toidukõrbemise tõttu. Põlenguohtu ei olnud. Ruumid tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Kell 10.32 tuli häirekeskusesse ATS häire Jõhvi linnas Kaare tänava sotsiaalmajast. Häire põhjuseks oli ühes toas toimunud toidukõrbemine. Põlenguohtu ei olnud ja ruumid tuulutati.

Kell 9.42 teatati Alutaguse vallas Mäetaguse alevikus põlevast kulust. Maastikupõlengule oli lähedal hooned ja tuul oli tugev. Mäetaguse vabatahtlike päästjate kohale jõudmise ajaks olid elanikud suutnud 20 ruutmeetril põlenud kulu ise kustutada. Päästjad kontrollisid ala üle.

6. mail kell 17.33 tuli häirekeskusele teade suitsust 4-korruselises majajäetud majas Lüganuse vallas Kiviõli linnas Kalevi tänaval. Päästjad kustutasid 4. korruse tühjas korteris põlenud prahi kella 18.02ks. Kell 18.36 teatati Pargi tänaval mahajäetud majas toimunud põlengust. Teataja märkas sündmuskohalt ära jooksnud poisse. Majas kustutati ära 1. korrusel põlenud praht. Kell 19.38 sõitsid päästjad kustutama Soo tänavale mahajäetud majas põlenud prahti.

Kell 17.25 avastasid kulupõlengu kustutamiselt lahkunud päästjad uued tulekolded Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Arenduse tänaval. Kokku kustutati veel 4 tulekollet kokku 50 ruutmeetrisel alal. Ühes põlengukohas põles majakukkunud puu. Maastikupõlengud võisid alguse saada süütamistest. 

Kell 16.53 sõitsid Purtse vabatahtlikud päästjad Lüganuse valda Kiviõli linna Välja teele, kus kustutasid tanklast üle tee ligi 40 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 15.21 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaossa Spordi tänavale, kus põles kiriku juures maastik. Päästjatel tuli kustutada vee ja kululuudadega kokku 6 kohas põlenud kulu kella 17.02ks. Samas kohas oli toimunud maastikupõleng ka mõned päevad tagasi.

5. mail kell 17.53 tuli teade kodus kukkunud eakast naisest Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Uuel tänaval. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu, aitasid maas lamanud naise püsti ja kiirabitöötajad kontrollisid naise tervist. Naine selgitas, et oli kukkunud kodus vaiba serva vastu komistades ning ei saanud enam iseseisvalt püsti.

Kell 17.51 märgati maastikul suitsu Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Tehase tänaval. Kohtla-Järve, Jõhvi ja Kiviõli päästjatel tuli kustutada kokku ligi 3 hektaril põlengu kulu ja põõsad.

Kell 14.31 teatati laste poolt põlema pandud autorehvist Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Tuuslari tänaval. Rehvipõleng oli süüdanud ka maapinna. Päästjate saabumise ajaks olid lapsed laiali jooksnud ja päästjad kustutasid põlengu.

Lääne-Virumaa

7. mail kell 18.04 tuli teade põlevast prügikonteinerist Kadrina alevikus pargi tänaval. Teatajal ei õnnestunud vee ja auto tulekustutiga põlengut kustutada. Põlengu likvideerisid Kadrina vabatahtlikud päästjad.

6. mail kell 14.53 käisid päästjad kustutamas Tapa vallas Moe külas laululava juures kustutamas lõkkeplatsil põlenud suurt järelevalveta lõket. 

Kell 12.37 tuli häirekeskusele teade piiksuvast suitsuandurist ja suitsu täis trepikojast Tapa linnas Turu tänava 5-korruselises kortermajas. Suitsu täis korterist tõid päästjad välja mehe, kes anti üle tervisekontrolliks kiirabi töötajatele. Suitsu põhjuseks oli toidukõrbemine, põlenguohtu ei olnud. Päästjad tuulutasid korteri. 

5. mail kell 20.51 märgati Rakvere vallas Uhtna külas Laulukaare tänava kortermaja korstnast leeki. Elanikud olid majast lahkunud. Päästjad kustutasid väikese tahmapõlengu pulberkustutiga. Elanikele tehti kodunõustamine ning keelati kütteseadme kasutamine enne spetsialisti ülevaatamist.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 18 väljakutset, nende käigus tehti kahjutuks 228 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. mail kell 10.32 sai häirekeskus teate, et Järva vallas Kaalepi külas põleb kasvuhoone. Päästjate saabumise ajaks oli omanik leegid juba maha saanud. Kasvuhoone kustutati lõplikult kella 10.53ks. Tulekahju võis alguse saada küünlast.

Kell 14.15 kutsuti päästjad Järva valda Imavere külla Kadastiku teele, kus süttinud oli graanulitehas, inimesi teataja sõnul hoones ei olnud. Kohale jõudnud päästjad leeke ei tuvastanud, küll aga tuli hoonest suitsu. Selgus, et põleb üks saepurupunker, kuid tuli sealt edasi polnud liikunud. Päästjad avasid punkri, et tulekoldele ligi pääseda, lisaks kustutati hoonet külje pealt ja katuselt. Kella 16.24ks oli tulekahju lokaliseeritud ning hakati saepuru välja võtma. Põleng kustutati lõplikult kella 16.58ks. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: tulekahju käisid kustutamas Koeru, Paide, Põltsamaa, Suure-Jaani ja Türi kutselised ning Imavere, Oisu vabatahtlikud päästjad, lisaks olid abiks Annelinna redelauto ning Türi droon, mille abil kontrolliti ega tuli polnud edasi levinud ümbruskonnale ning otsiti termokaamera abil hoone katuse alt tulepesi.

Kell 16.08 sai häirekeskus teate, et Järva vallas Laimetsa külas põleb elumaja, kus võib sees olla kaks inimest. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed majast välja saanud ning kiirabi vaatas nad kohapeal üle. Lausleegis hoonet asuti kohe kustutama ning põlengule pandi piir kella 17.29ks. Tulekahju kustutati lõplikult kella 19.18ks. Hoone termokaameraga üle kontrollitud, said päästjad sündmuskohalt lahkuda. Tulekahju kustutati suurte jõududega: sündmuskohal toimetasid Aravete, Koeru, Paide, Suure-Jaani, Vändra, Jõgeva kutselised ja Järva-Jaani, Oisu, Sõrandu vabatahtlikud päästjad.

7. mail kell 19.37 teatati põlevast hoonest Järva vallas Kaalepi külas. Päästjate saabudes põles puidust hoone ja selle ümber kulu. Kella 20.10ks oli tulekahju kustutatud. Põles laohoone otsa ehitatud puidust kuuri sein ja umbes 30 ruutmeetri ulatuses kulu. Hoone selles osas puudus elekter, seega võis tegemist olla süütamisega. 

Läänemaa

5. mail kell 11.48 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Uuemõisa alevikus Masti tänaval tuleb tootmishoone katuse alt suitsu ja inimesi evakueeritakse. Kohale saabunud päästjad panid tulele kiiresti piiri, kustutustööde käigus avati osa välisseina. Tulekahju kustutati lõplikult kella 12.19ks. Selgus, et üheruutmeetrine põleng oli alguse saanud katusetööde käigus, kuid tuli õnneks hoonesse ei levinud. Sündmuskohal toimetasid Haapsalu ja Risti päästemeeskonnad.

6. mail kell 7.42 sai Häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Lihula maantee kortermajas tuleb ühest korterist suitsu. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleb 4-kordse kortermaja kolmanda korruse korter. Päästjad murdsid ukse maha ja leidsid põlevast suitsu täis korterist ühe hukkunu ning tõid veel välja ühe kannatanu, keda kiirabi püüdis elustada, kuid kahjuks see tulemusi ei andnud. Kella 7.58ks oli tulekahju lokaliseeritud ning lõplikult likvideeritud 8.54ks. Kustutustööde käigus said kortermaja alumised korterid tugevaid veekahjustusi. Esialgsetel andmetel võis tulekahju tekkepõhjuseks olla hooletu suitsetamine. Korteris puudus suitsuandur. Samuti ei leitud suitsuandurit sama hoone neljas korteris, mida tulekahjuga seoses kontrolliti.

7. mail kell 1.31 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Risti alevikku Raba tänavale kustutama järelevalveta jäetud lõket. Päästjad kustutasid pea 4-meetrise läbimõõduga tuleaseme umbes 2000 liitri veega.

Pärnumaa

5. mail kell 17.42 helistati häirekeskusesse, et Tori vallas Nurme külas Nurme rabas süttis turbaaun. Päästjad panid tulele piiri kella 18.27. Kohapeal aitas ekskavaator 30x15 meetrist auna lahti kaevata, et päästjad pääseksid tulekolletele paremini ligi. Kella üheksaks pandi kustutustöödele punkt ja firma töötajad jäid ise valvesse. Laupäeva hommikul käisid päästjad veel kord sündmuspaika kontrollimas, kuid uusi tulepesi ei avastatud.

Kell 20.13 kutsuti päästjad Lääneranna valda Virtsu alevikku Kaarena tänavale, kus teataja sõnul oli naaber põleva madratsi aknast välja visanud. Kõmsi vabatahtlikud tegid kindlaks korteri, kust põlev madratsikate välja oli visatud, kuid ruumides tulekahju ei avastatud. Põlenud kate, mille keegi oli juba õue ära peitnud, kasteti veega üle.

6. mail kell 8.35 kutsuti päästjad Lääneranna valda Virtsu alevikku Puhtu teele, kus põles roog ning põleng ohustas lähedal asuvaid hooneid. Päästjad leidsid eest süttinud küüni, mille ümber põles ka roog ja kuivanud oksad. Päästjatel kulus pool päeva, et tulekahju lõplikult kustutada. Kohapeal abistas päästjaid ka kopplaadur, mis oksi ja kände laiali tõstis. Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 15.55ks. Põles küün mõõtmetega 15x50 meetrit ning hoone ümber asunud oksahunnik ja roog. Tulekahju sai alguse roopõletamisest.

Kell 22.03 sõitsid päästjad uuesti süttinud roogu kustutama. Õnneks tuli kaugele levinud polnud ning üksikud tulepesad kustutati tunniga.

Kell 10.00 sai häirekeskus teate, et Tori vallas Mannare külas oli bussi tagumisest otsast hakanud suitsu tulema. Inimesed olid bussist juba kõik väljunud ning bussijuht proovis põlengut ise pulberkustutiga ka kustutada. Vändra päästjate saabudes oli tulekahju juba likvideeritud. Päästjad kastsid süttinud tagumise ratta veel kord üle ning lõpetasid sündmuse. Reisijatele telliti asendusbuss.

Kell 12.06 sõitsid päästjad Pärnu linna Vana-Sauga tänavale, kus kaupluse lähedal põles kulu. Pärnu päästjad kustutasid umbes 1000-ruutmeetrise põlengu kululuudade ja veega. 

Kell 14.40 käisid päästjad Lääneranna vallas Kalli külas kiriku juures kustutamas kulupõlengut. Päästjad likvideerisid umbes 10-ruutmeetrise põlengu ning kastsid veega üle kogu 200-ruuduse põlenguala.

7. mail kell 13.59 kutsuti päästjad Tori valda Vainu külla, kus liiklusõnnetuse tagajärjel oli teele sattunud diiselkütus. Päästjad katsid umbes 20-meetrise reostuse absorbendiga. Politsei tegeles sündmusega edasi.

Raplamaa

7. mail kell 10.05 kutsuti päästjad Kehtna valda Ohekatku külla, kus põles eterniitkatusega kivimaja, omanik püüdis tulekahju ise kustutada. Päästjate saabudes tuli katuse alt veel pisut suitsu, kuid argessiivne omanik keeldus esialgu päästjaid majja sisse laskmast, kuid lõpuks said päästjad siiski hoone üle vaadata. Selgus, et pliidiesisel põrandal oli süttinud põlevmaterjal. Majas puudus ka suitsuandur.

Kell 14.48 teatati kulupõlengust Rapla vallas Rapla linnas Sika teel. Päästjad kustutasid umbes 10-ruutmeetrise põlengu, kus süttinud olid põhupalli jäänused. Pealtnägijate sõnul võis tegemist olla süütamisega, sest sündmuskohalt olid enne päästjate saabumist minema jooksnud lapsed.

Kell 16.05 kutsuti päästjad Kehtna valda Lokuta külla, kus põles kasvuhoone. Päästjad kustutasid kasvuhoone põranda umbes 400 liitri veega. Ilmselt oli tulekahju alguse saanud küünaldest, mis olid öökülma vastu põrandale põlema jäänud.

Kell 21.34 käisid päästjad Rapla vallas Raikkülas, kus sõiduauto oli kitsele otsa sõitnud. Päästjad reguleerisid liiklust ning puhastasid tee sodist. Õnnetuses inimesed kannatada ei saanud.

Saaremaa

5. mail kell 11.41 kutsuti päästjad Saaremaa valda Kudjape alevikku Lahevere teele, kus põles kadastik, mida inimesed ka ise püüdsid kustutada. Päästjad kustutasid 200-ruutmeetrise põlengu.

7. mail kell 14.32 sõitsid päästjad Saaremaa valda Kuressaare linna Tallinna maanteele, kus põles saun. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest suitsu täis saunaruumi, hoonesse sisenenud suitsusukelduslüli tõi kõrvalruumist välja gaasiballooni. Kella 14.45ks oli tulekahju kustutatud ning jätkati ruumide ventileerimisega. Põles saunaruumi sisemus ning tulekahju tekkepõhjuseks on ilmselt puitmaterjaliga kinnikaetud korstnajalg, mis asus pesumasina taga. Tulekahju tagajärjel sai saunakompleksi sisutus tugevaid suitsu- ja kuumakahjustusi.