Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. mail kell 13.21 olid päästjad tagasiteel väljakutselt, kui märkasid Mustamäe linnaosas ühistranspordipeatuses teed ületanud vanahärrat, kes äkitselt peaga vastu maad kukkus. Päästjad jooksid talle kiiresti appi ning andsid esmaabi. Seejärel kutsus päästemeeskond kohale ka kiirabi, kellele nad kannatanu üle andsid.

8. mail kell 17.33 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas asuvast ühistranspordipeatusest on näha metsa poolt tõusmas musta tossu. Kohale saabunud päästjad leidsid metsatukast lõkke, milles põletati rehve ning kustutasid selle.

8. mail kell 22.30 helistati häirekeskusesse teatega, et Põhja-Tallinna linnaosas Pelguranna tänaval tehakse mere ääres lõket. Päästjad kustutasid ohutusnõuetele mitte vastava lõkke.

Harjumaa

8. mail kell 16.08 teatati, et Rae vallas Soodevahe külas põleb kulu. Päästjad kustutasid ligi 20-le ruutmeetrile levinud maastikupõlengu.

8. mail kell 19.05 teatati, et Maardu linnas Maardu järve ääres põleb roostik. Päästjad kustutasid ligi 100 ruutmeetri ulatuses põlenud roostikku kella 19.35-ks ning esialgsel hinnangul sai see alguse järelevalveta jäetud lõkkest.

8. mail kell 21.31 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Saue linnas asuva laululava juures põleb järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid prahti sisaldava lõkke paarikümne minutiga.

8. mail kell 23.18 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Tabasalu alevikus suitseb ühes eramaja hoovis järelevalveta lõke. Kohale saabunud Saue vabatahtlikud päästjad tuvastasid, et tegemist oli hoopis hõõguva grilliga, millele olid jäetud USB plaadi jäänused. Päästjad kustutasid grilli.

9. mai öösel kell 00.24 teatati, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus asuva vanade vanglamüüride vahel on näha leeke. Kohale saabunud päästjad leidsid eest ligi 500-le ruutmeetrile levinud kulupõlengu, mille nad kella 00.55-ks kustutasid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. mail kell 13.12 käisid päästjad Jõgeva vallas Õuna külas Tartu mnt rekka ja sõiduauto avarii tõttu teele sattunud õlireostust eemaldamas.

Tartumaa

8. mail kell 17.14 teatati, et Tartus Tähtvere külas Rohelisel tänaval aianduspoe välimüügiplatsil on rästik. Töötajad püüdsid mao ämbri alla kinni. Kohale kutsutud päästjad püüdsid looma omakorda võrgu sisse ja viisid kaugemale loodusesse.

Kella 21.15 ajal põles Peipsiääre vallas Kaude külas 100 ruutmeetrit kulu, mille päästjad materdades kustutasid.

Kell 21.31 teatati, et Tartus Anne tn on teel õli või diiselküte. Päästjad katsid poolemeetrise läbimõõduga loigu absorbentainega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. mail kell 18.28 sõitsid päästjad Lüganuse valda Püssi linna, kus oli toimunud kokkupõrge veoauto ja sõiduauto vahel. Kiirabi viis sündmuskohalt neli kannatanut haiglasse. Päästjad kontrollisid sõidukite ohutust ja õlilekkeid. Liiklusõnnetusega tegelesid kohapeal edasi politsei ja kiirabi.

8. mail kell 17.15 käisid päästjad Jõhvi linna pargis aitamas kolme meetri kõrguselt laululava katuselt alla 11-aastast poissi. Poisi sõnul olid sõbrad ta katusele visanud ja ta ei saanud enam iseseisvalt alla.

Lääne-Virumaa

8. mail kell 17.29 sõitsid päästjad Tapa linnas Lembitu tänavale, kus teele oli tekkinud 3 ruutmeetri suurune ja kohati ligi meetri sügavune auk. Ohuala piirati lintidega ja teavitati vallavalitsust.

8. mail kell 14.17 märkasid õppusele sõitvad päästjad Viru-Nigula vallas Kunda linnas Uus-Sadama teel vastu piiret sõitnud sõiduautot. Kahest kannatanust ühe viis kiirabi haiglasse. Päästjad eemaldasid sõidukilt akuklemmid ja kontrollisime õlilekkeid. Liiklusõnnetusega tegeles kohapeal edasi politsei.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

8. mail kell 15.26 käisid päästjad Hiiumaa vallas Tubala külas kustutamas umbes 100-ruutmeetrist kulupõlengut, milleks kulus 1500 liitrit vett. Põleng sai alguse lõkkest.

Pärnumaa

8. mail kell 12.10 sai häirekeskus teate, et Põhja-Pärnumaa vallas Viluvere külas põleb elumaja korsten. Sündmuskohale saabunud päästjad tuvastasid tahmapõlengu korstnas, kuid lahtist tuld ei olnud. Päästjad kontrollisid korstnajala termokaameraga üle ning eemaldasid korstnast suitsu, misjärel päästesündmus lõpetati. Hoones puudusid nii suitsu- kui ka vinguandur.

Kell 13.55 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaale Libatse külla, kus süttinud oli kulu ja oksapraht. Päästjad kustutasid umbes 50-ruutmeetrise põlengu veega.

Kell 14.25 sõitsid päästjad Saarde valda Kilingi-Nõmme külla Pärnu tänavale, kus sotsiaaltöötaja ei pääsenud oma kliendi juurde. Päästjad avasid ukse ja leidsid põrandalt vanainimese, kellega tegeles edasi kiirabi. Sotsiaaltöötaja jäi kohapeale olukorda jälgima.

Kell 16.39 teatati liiklusõnnetusest Pärnu linnas Akadeemia tänaval, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Päästjad abistasid kannatanuid kuni kiirabi saabumiseni. Avariilised sõidukid vaadati üle, kuid süttimisohtu ei olnud. Lõpuks puhastasid päästjad sõidutee. Sündmusega tegeles edasi politsei.

9. mail kell 00.40 kutsuti päästjad Lääneranna valda Nurmsi külla appi kadunud inimest otsima. Otsingutel kasutati drooni ning oldi valmis reageerima ka UTVga. Inimest otsiti ka kopteriga, kuid tulemusteta. Hommikul otsingud jätkusid.

Kell 7.11 sõitsid päästjad Pärnu linna Kauba tänavale, kus konteineris oli süttinud praht. Päästjad kustutasid metallkonteineris süttinud prügi veega.