Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. mail kell 12.41 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Lasnamäe linnaosas Lavamaa tänava kandis tühermaal on näha musta suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid tühermaalt truubi, mille sees põles autorehv ning kustutasid selle.

9. mail kell 14.44 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Kristiine linnaosas Spordi tänaval elav eakas ema on kodus kukkunud ning ei saa püsti, et kiirabile ust avada. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu meedikute hoole alla.

9. mail kell 16.26 teatati põlevast sõiduautost Kristiine linnaosas Rahumäe teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema oli süttinud sõiduki mootoriruumi kuumakate ning autojuht oli seda tulekustutiga ise likvideerima asunud. Päästjad kustutasid kuumakatte lõplikult ning eemaldasid edasise ohutuse huvides akuklemmid, misjärel sõiduk teeserva lükati. Päästemeeskond kiitis kohapeal toimetanud sõidukijuhti igati, sest kustutades avas ta kapotialuse vaid osaliselt, kuhu suunas pulberkustuti joa.

9. mail kell 18.34 teatati, et Lasnamäe linnaosas Liikuri tänaval põleb umbes 20 ruutmeetri ulatuses kulu. Päästjad kustutasid põlengu ning politsei pidas arvatava süütaja kinni.

9. mail kell 19.29 teatati, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval asuva üheksakorruselise elumaja esimene korrus on suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tulekolle asus keldrikorrusel, kus oli põlema süüdatud praht. Päästemeeskond kustutas tulekolde ning tuulutas ruumid. Inimesed kannatada ei saanud.

9. mail kell 21.25 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Katusepapi tänaval tuleb mahajäetud ja ka varem põlenud kahekorruselise hoone keldriaknast suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid eest põleva aknaraami ning kustutasid selle.

Harjumaa

9. mail kell 12.02 teatati, et Raasiku vallas Igavere külas asuva järve ääres on näha suitsusammast. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud 500 ruutmeetrit metsaalust maastikku ning kustutasid tulekahju kella 14.34-ks

9. mail kell 16.48 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Lehola külas põleb seest tühi puu. Päästjad kustutasid puu ning piirasid selle ohulindiga. Kell 21.37 said päästjad aga taas väljakutse sedasama puud kustutama ning sedakorda saagisid päästjad pärast põlengu likvideerimist puu maha.

9. mail kell 19.21 helistas hädaabinumbrile Saue vallas Laitse külas elav inimene ning teatas, et tema naabrid põletavad lõkkes hulgaliselt prahti. Kohale saabunud Saue vabatahtlikud päästjad kustutasid prügilõkke, mis sisaldas ühte suurt boilerit, kolme madratsit, erinevaid pudeleid ning veel palju muud olmeprügi kella 20.10-ks.

9. mail kell 21.43 sai häirekeskus teate, et Saku vallas Üksnurme külas Kanama-Üksnurme maantee 4. kilomeetril põleb lahtise leegiga sõiduauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju ning kiirabi kontrollis sõidukijuhi tervist. Hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Päästemeeskond teavitas sündmusest ka teehoolduse ettevõtet, sest sõiduk oli osaliselt tee sisse sulanud ning seda rikkunud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. mail kell 13.26 teatati kulupõlengust Põltsamaa vallas Pauastvere külas. Päästjate saabumise ajaks oli põleng levinud poolele hektarile, süttinud oksahunnik ja tuli ähvardas kuuri. Päästjad kustutasid tulekahju kustutusvarustuses ATV abil. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud juba laupäeval tehtud lõkkest, mis oli korralikult kustutamata jäetud.

9. mail kella 14.45 ajal süttis Jõgeva vallas Sadukülas tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest sõiduauto BMW, mille päästjad veejoaga kustutasid.

Tartumaa

9. mail kell 12.40 teatati, et Tartus Kardla külas põleb majaga kokkuehitatud garaaž ning tuli ohustas selle äärde pargitud autosid. Päästjate saabumise ajaks oli tuli garaažist levinud kahekorruselisele elumajale. Omanik oli asunud teisaldama maja ümbrusesse pargitud autosid. Tulekahju kustutati kell 14.36. Tulekahjus hävis enamus majast, garaažis olnud sõiduk ning kaks hoone äärde pargitud autot. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel võis põleng süttida garaažis olnud auto elektri- ja/või toitesüsteemi rikkest.

Kell 14.39 teatati, et Peipsiääre vallas Meoma külas sõitis traktor katki elektriliini, mis süütas liinialuse taimestiku. Päästjad kustutasid liinialuse materdades, juhtunust teavitati elektrikke.

Kell 20.02 käisid päästjad Peipsiääre vallas Kauda külas kustutamas põlevat kulu ja võsa.

Viljandimaa

9. mail kella 15.18 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Hirmukülas kustutamas süttinud vana lagunenud kuuri ja sellest ümbruses põlevat kulu.

Võrumaa

9. mail kella 18.43 ajal teatati, et Rõuge vallas Parmupalu külas põleb poolhaagisega veoauto. Päästjad kustutasid leekides sõiduki ja katsid purunenud paagist välja voolanud 150 liitrit diislit absorbentainega. Veoki esiosa ja kabiin hävisid põlengus täielikult. Põlengu esialgseks põhjuseks arvati kütusesüsteemi rike.

Kell 19.43 teatati, et Rõuge vallas Krabi külas põleb suurem hoone. Päästjate saabudes oli erinevate ruumidega osaliselt maakivist suure hoone katus sisse kukkunud ja tulekahju laialt levinud. Kohapealt leiti viga saanud mees, kes oli majast välja roomanud. Teda oli väidetavalt aidanud teine mööda minema sattunud mees. Kiirabi viis tõsiselt viga saanud kannatanu Tartusse haiglasse. Kustutustööd lõpetati öösel kell 1.49. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. mail kell 2.37 teatati Häirekeskusele suitsuanduri piiksumisest Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Mõisa tee kortermaja kõrvaltrepikojas. Kell 2.43 sündmuskohale jõudnud Kohtla-Järve päästjad tuvastasid korteri, kus suitsuandur oli rakendunud ning tunda oli ka suitsulõhna. Päästjad alustasid suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Eluruumist toodi välja kaks kannatanut, mees ja naine, kelle elusid kiirabil kahjuks päästa ei õnnestunud. Lisaks hukkus tulekahjus ka koer. Tulekahju likvideeriti kella 03.31ks. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada hooletust suitsetamisest, kuid täpsemad asjaolud selgitatakse välja edasise menetluse käigus. 

9. mail kell 20.30 teatati suitsust mahajäetud 5-korruselises majas Narva linnas Kosmonaudi tänaval. Teataja sõnul jooksid majast välja 2 noort inimest. Päästjad kustutasid maja 2. korrusel põlenud prahihunniku.

9. mail kell 10.06 teatati suitsuanduri piiksumisest naabri juures Narva linnas Tallinna maantee kortermajas. Suitsuandur oli tööle hakanud toidutegemise ajal ja päästad põlenguohtu ei tuvastanud.

Lääne-Virumaa

9. mail kell 16.03 teatati kulupõlengust Vinni vallas Aarla külas. Päästjad kustutasid 200 ruutmeetril põlenud kulu. Maastik süttis metalli lõikamistööde käigus. Alal oli tagatud tuleohutus 5 meetri ulatuses küntud maa-alaga, kuid arvatavasti kandis tugev tuuleiil sädemed kaugemale. Päästjad tegid peremehele selgitustööd tuleohutuse tagamiseks.

9. mail kell 14.01 sõitsid päästjad Haljala valda Metsiku külla, kus teataja sõnul oli lõkkest saanud alguse kulupõleng. Võsu vabatahtlikud päästjad kustutasid vee ja kululuudadega kokku 1500 ruutmeetril põlenud maastiku.

9. mail kell 10.21 teatati Häirekeskusele eramaja põlengust Viru-Nigula vallas Vasta külas. Päästjate saabumise ajaks oli maja lausleekides ja katus oli suures osas sisse kukkunud. Põlengu tagajärjel oli süttinud maja ümbruses kulu ning päästjad asusid kaitsma kõrvalhoonet. Teatajate sõnul võis majas olla inimene. Põleng lokaliseeriti kella 11.23ks ning järelkustutustööde käigus leiti hoonest 67-aastase mehe surnukeha. Põlengu tekkepõhjus on suurte tulekahjustuste tõttu veel ebaselge.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. mail kell 12.27 käisid päästjad Türi vallas Türi-Alliku külas likvideerimas 10-meetrist pigireostust, mis kaeti absorbendiga.

Kell 12.32 teatati prügipõlengust Tartu vallas Ollepa külas. Päästjate saabudes põles vanade kolhoosihoonete vahel prügi ja põhk ning oht oli kõrvalasuvatele hoonetele. Kella 12.59ks pandi tule levikule piir ning põleng kustutati lõplikult 13.51ks. Kustutustöödega tegelesid Põltsamaa, Suure-Jaani ja Türi kutselised ning Imavere vabatahtlikud päästjad. Tulekahju sai alguse prahihunnikust, millest lenduvad sädemed süütasid ümbritseva põhu. Kuna tuul oli tugev, levis tulekahju kiiresti edasi. Kohapeal viibinud inimestele, kes püüdsid ka ise põlengut kustutada, selgitati ohutu tuletegemise reegleid.

Kell 13.51 sai häirekeskus teate, et Järva vallas Esna külas Laane tänaval põleb kuur. Päästjate saabudes põles umbes 50-ruutmeetrine garaaž, kus hoiti ka küttepuid, ning süttinud oli umbes 200 ruutmeetri ulatuses kulu, tuli oli levinud ka metsa alla. Kella 15.05ks pandi tule levikule piir ning jätkusid järelkustutustööd. Põleng likvideeriti lõplikult kell 16.18ks. Sündmuskohal toimetasid Aravete, Koeru ja Paide kutselised ja Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Pärnumaa

10. mail kell 1.25 kutsuti päästjad Tori valda Nurme külla Tallinn-Pärnu-Ikla maanteele, kus lai konvoi oli teel ning ühel haagisel oli tekkinud tehniline probleem. Vea parandamiseks vajati torutange. Päästjad laenasid oma tööriistu, mille abil saadi ratas enam-vähem otseks, nii et kolonn sai oma teed jätkata.

Raplamaa

9. mail kell 14.40 sai häirekeskus teate, et Kehtna vallas Linnaaluste külas oli veok kraavi sõitnud, autojuht oli sõidukist ise välja saanud. Päästjad eemaldasid veokil süttimisohu, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee. Veok oli teest eemal, seega teisi liiklejaid ei ohustanud. Kiirabi vaatas kannatanu kohapeal üle.

Saaremaa

9. mail kell 16.19 käisid päästjad Saaremaa vallas Lümanda külas lasteaias, kuhu oli ära eksinud rästik. Päästjad püüdsid siu kinni ning viisid loodusesse tagasi.