Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. mail kell 16.54 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Mustamäe tee alguses põleb maanteel asuv plastikust teemärgis. Päästjad kustutasid selle.

11. mai öösel kell 1.27 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Raua tänaval põleb viiekorruselise elumaja teisel korrusel asuv rõdu. Päästjate saabudes põles rõdu lahtise leegiga ning tööd alustati mitmes töölõigus, millest üks evakueeris majast 15 inimest ning teine töölõik alustas kustutustöödega. Põleng lokaliseeriti kell 1.39 ning kustutati lõplikult kella 2-ks. Seejärel hoone tuulutati ning elanikud, kellest ükski kannatada ei saanud, lubati tagasi kodudesse. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

11. mail kell 08.21 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Kreutzwaldi tänavale, kus teele oli kukkunud suur betoonkuul. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Harjumaa

10. mail kell 11.01 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Kose vallas Krei külas on näha musta suitsu. Päästjad leidsid saabudes taluhoovis hoonetele liiga lähedale tehtud ning järelevalveta jäetud lõkke, mis kustutati. Lõkketegijale vormistati lühimenetluse korras rahaline trahv.

10. mail kell 15.28 teatati, et Lääne-Harju vallas Keibu külas on metsast tõusmas valge suitsupilv. Kohale saabunud päästjad tuvastasid luure käigus kolm järelevalveta lõket, mis kustutati. Igas lõkkekohas oli märgata ööbimisjälgi.

10. mail kell 16.34 helistas häirekeskusesse Saku vallas Kasemetsa külas elav inimene, kes teatas, et tema naaber põletab tünnides rämpsu ning on ise kodust lahkunud. Kohale saabunud Tõdva vabatahtlikud päästjad kustutasid prügilõkked.

10. mail kell 18.02 teatati, et Saue vallas Ääsmäe külas põleb kahekorruselise elumaja sein. Kohale saabunud päästjad selgitasid välja, et elanikud, kes õnneks viga ei saanud, olid seina äärde paigutatud ning kasutuses mitteolevale grillile visanud suitsupiibu jäägid, mis põlema süttisid. Elanikud olid pulberkustuti ja mulla abil suuremad leegid ise maha saanud ning päästemeeskond kustutas põlengu lõplikult. Seejärel teostasid päästjad seina kontrollavamised, et edasises ohutuses veenduda.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. mail kell 13.19 teatati, et Mustvee vallas Vilusi külas on kass puu okste vahele kinni jäänud ja teda ründavad varesed. Päästjad hakkasid püstitama redelit kui kass lahti rabeles , alla sai ning minema jooksis.

Põlvamaa

10. mail kell 9.00 andis suitsuandur Põlvas Jaama tn asuva maja korteris märku pliidile unustatud toidu kõrbemisest. Päästjad said selgust olukorrast kui sisenesid ruumidesse kangi abil. Kärssav toit toodi tuleohu kõrvaldamiseks korterist välja, inimesi kodus ei olnud. Politsei abil suleti kõrvaliste isikute sissepääs korterisse. Päästjad hoiatavad, et pliidile unustatud süttivast toidust võib alguse saada raskete tagajärgedega tulekahju.

Kella 13.58 ajal põles Veriora alevikus Jaama tn kulu, mille päästjad kustutasid. Koha pealt leiti põletusi saanud mees, kes ilmselt oli ise kulu süüdanud. Kiirabi andis talle kohapeal esmaabi. Päästjad hoiatavad, et kulu põletamine on keelatud ning ohtlik tegevus. Kulupõlengud ohustavad ümbrust – hooneid ja metsa ning võivad saada ohtlikuks ka inimestele. Ühtlasi hävib kulupõlengutes elusloodus.

Kell 15.12 teatati Kanepi vallas Erastvere külas asfalti vedava veokiga juhtunud liiklusõnnetusest. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu, juht viga ei saanud.

Tartumaa

10. mail kell 16.24 põles Elva vallas Vellavere külas kaks hektarit kulu ja männinoorendikku, mille päästjad kustutasid. Tõenäoliselt süttis põleng traktori summutist lennanud sädemest. Päästjad juhivad tähelepanu, et loodustulekahjude ärahoidmiseks tuleb praegu järjest kuivemaks muutuvas looduses lahtise tule või ka mootorsõidukitega liigeldes olla äärmiselt ettevaatlik. Tulekahju märkamisel tuleb sellest kiiremas korras häirekeskust teavitada, et päästjad saaksid põlengu juba algjärgus kustutada.

11. mail kell 7.34 käisid päästjad Kambja vallas Ülenurme - Külitse mnt 4. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Kiirabitöötajad kontrollisid õnnetuses osalenud inimeste tervist. Päästjad veendusid tuleohutuses ja vabastasid tee segamatuks liikluseks.

Valgamaa

10. mail kell 16.23 teatati veo- ja kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Otepää - Sangaste mnt 44. km. Päästjate saabudes oli veoauto külili kraavis ja tsisternist jooksis välja masuuti. Päästjad sulgesid lekke ja kõrvaldasid sõidukite süttimisohu. Veoki ratasteletõmbamiseks kutsuti kohale puksiir, reostuse hindamiseks tuli kohale keskkonnaameti spetsialist. Maha oli voolanud umbes 200 liitrit masuuti, mille koristamise osas reostuse tekitajaga kokkulepe sõlmiti. Päästjad koristasid viimaks teelt purunenud detailid.

Võrumaa

10. mail kell 11.41 käisid päästjad Rõuge vallas Krabi külas järelkustutustöödel eelmisel päeval põlenud hoones.

Kella 13.25 ajal põles Rõuge vallas Laurimäe külas 750 ruutmeetrit kulu. Põlengualasse jäi kõrvalhoone, mis õnneks ei süttinud. Päästjad kustutasid tulekahju kahe veejoaga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.


Lääne-Virumaa

10. mail kell 19.15 käisid päästjad Tapa vallas Lehtse alevikus Raba tänaval katuseta mahajäetud majas kustutamas kahte suitsevat lõket.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. mail kell 00.37 kutsuti päästjad Paide linna Tarbja külla, kus sõiduauto oli põdrale otsa sõitnud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning puhastasid tee autotükkidest ja muust sodist. Kiirabi viis kannatanu haiglasse.

Läänemaa

10. mail kell 12.49 sai häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Kolila külas põleb kulu ja põleng võib levida metsa. Päästjate saabudes põles umbes üks hektar maastikku, mida asuti maastikusõidukite ja kululuudadega kustutama. Kella 13.28 oli tule levikule piir pandud ning tehti järelkustutust. Põleng likvideeriti lõplikult kella 14.06ks. Hinnanguliselt põles kaks hektarit maastikku ning tuli oli levinud edasi ka kadastikku. Millest põleng alguse sai, pole täpselt teada. Tulekahju käisid kustutamas Haapsalu, Risti kutselised ja Palivere vabatahtlikud päästjad.

Pärnumaa

10. mail kell 16.45 sõitsid päästjad Tori valda Tammiste külla, kus põles metsaalune. Päästjad leidsid umbes 20-ruutmeetrise põlenguala, kus oli eelnevalt tehtud lõket. Kui tulekahju oli lokaliseeritud, otsiti turbapinnasest veele tulekoldeid ning kontrolliti drooni abil ega tuli kaugemale polnud levinud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 18.38ks. Kustutustöödega tegelesid Pärnu ja Pärnu-Jaagupi päästjad ning kasutati ka UTVd.

Kell 16.58 sai häirekeskus teate, et Lääneranna vallas Tuudi külas Lehise tänaval tuleb kortermaja ühes korterist kärsahaisu ning koridor on samuti suitsu täis. Kohale saabunud päästjad tõid kolmanda korruse suitsu täis korterist välja kannatanu, kes oli ilmselgete joobetunnustega. Selgus, et korteris oli toit kõrbema läinud. Päästjad ventileerisid trepikoja ja korteri. Korteri kontrollimisel avastati, et suitsu- ja vingugaasianduri patareid olid välja võetud. Omaniku tervisega oli õnneks kõik korras. Päästjatel selgitasid õues toibunud mehele, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada.

Raplamaa

10. mail kell 13.19 kutsuti päästjad Märjamaa valda Valgu-Vanamõisa külla, kus lõkkest oli kulu põlema läinud. Valgu vabatahtlike saabudes olid kohalikud suutnud kulupõlengu juba kustutada. Päästjad loputasid lõkkekoha veel kord üle.

Kell 13.24 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Kohila vallas Aespa alevikus Optimisti tänaval, kus kokku olid põrganud kaks sõiduautot. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimise vältimiseks akuklemmid ning puhastasid tee. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.