Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. mail kell 11.41 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Vihuri tänaval elav inimene, kes teatas, et tema eakas naabrimees on oma kodus kukkunud ja viga saanud. Kohale saabunud päästjad sisenesid kannatanu korterisse akna kaudu ja andsid ta üle kiirabile.

11. mail kell 12.38 teatati, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval on vigastatud sõidukist maanteele valgunud ligi 100 ruutmeetri ulatuses õli. Päästjad katsid reostuse saepuruga ning andsid sündmuse lahendamise üle teehooldusfirmale.

11. mail kell 16.25 teatati, et Tallinna kesklinnas Liivalaia tänaval asuva elumaja seitsmenda korruse korteri rõdul põleb midagi. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et rõdul põles plastikust anum, kuhu sisse olid kogutud suitsukonid ning kustutasid selle. Seejärel ruumid tuulutati. Korterielanik ise ei teadnud põlengust midagi, kuna tegi korteri teises otsas asuvas toas tööd, samal ajal valjult muusikat kuulates. Päästjad juhtisid elaniku tähelepanu asjaolule, et tema elamisest puudub kohustuslik suitsuandur ning viisid talle läbi põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö.

11. mail kell 18.22 teatati, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel põleb maastik. Päästjad kustutasid ca 100-le ruumeetrile levinud kulupõlengu kella 18.44-ks.

11. mail kell 18.43 said päästjad taas väljakutse kulupõlengule Pirita linnaosas, sedakorda Kurereha teele. Ligi 100 ruutmeetri ulatuses põlenud kulu kustutati kella 19.13-ks.

Harjumaa

11. mail kell 12.17 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Keibu külasse, kus tuli kustutada kokku 8 maastikult leitud tulekollet.

11. mail kell 12.49 sai häirekeskus teate kulupõlengust Jõelähtme vallas Võerdla külas. Ligikaudu 8000 ruutmeetri ulatuses põlevat kulu kustutati päästjate poolt kella 14-ks.

11. mail kell 22.27 teatati, et Saue vallas Valingu külas on tühjana seisvast laudahoonest tunda suitsuhaisu. Päästjad leidsid saabudes tulekolde laudahoone seina vahelt ning kustutasid selle.

12. mai öösel kell 2.59 helistas hädaabinumbrile eakas mees, kes oli oma Nõmme linnaosas Prii tänaval asuva kodu ukse ees, kuid ei saanud rulaatoriga kuidagi teisele korrusele. Kohale saabunud päästjad aitasid vanahärra tuppa.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. mail kell 16.36 teatati, et Mustvee vallas Raadna külas põleb maastik ja mets. Päästjad kustutasid 5 hektarile levinud põlengut kella kümneni, tule levik piirati, kuid ööseks kustutustööd katkestati. Piirkonnas oli enne tulekahju puhkemist märgatud ATVdega sõitjaid. Päästjad hoiatavad, et kuivas looduses sõiduki kuumenevate osadega kokku puutuv turbatolm või kuivanud taimestik süttib äärmiselt kergesti. Samuti võib kuiva pinnase süüdata väiksemgi säde. Seepärast palutakse praegu ilma tungiva vajaduseta kuivas looduses mootorsõidukitega sõitmist vältida. Täna hommikul läksid päästjad ala üle kontrollima ja leiti üksikuid suitsevaid tulekoldeid, mille järelkustutustöödega jätkatakse.

Viljandimaa

12. mail kell 1.39 teatas elanik, et Viljandis Malmi tänaval on kortermaja koridoris paks suits ja põleb tema naaberkorter. Kiiresti kohale saabunud päästjad nägid korteri aknas tulekuma. Suitsusukeldujad sisenesid korterisse käsikustutiga ja leidsid põlevast toast kohe mehe, kes välja tõmmati ning hoonest välja toodi. Kannatanu anti üle kiirabile. Päästjad said tulekahjule kiiresti piiri peale ning lõpetasid kustutustööd kell 2.13. Kontrolliti teiste püstaku korterite ohutust, kuid nendesse tuli ega märkimisväärselt suitsu ei olnud levinud. Kiirabi kontrollis ühe korterielaniku tervist kohapeal, trepikoda tuulutati. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

11. mail kella 16.38 ajal põles Elva vallas Kalme külas maja õuealal kulu, mille päästjad kustutasid. Elanikke kodus ei paistnud olevat, põlengu tekkepõhjus jäi selgusetuks. Ära hoiti tule levik õuest kaugemale ja lähedal asuvasse metsa. Kella 22.33 ajal kustutasid päästjad kulupõlengu Kambja vallas Reola külas Unipiha teel.

Kell 22.38 teatati häirekeskusele, et Kambja vallas Reola külas kuuldi plahvatust ja nähti leeke. Ülenurme lennujaama ja ümbruskonda kontrollinud päästjad midagi ohtlikku ei leidnud.

Võrumaa

11. mail kella 11.54 ajal süttis Võrumaal Rõuge vallas Kaitseväe ja Kaitseliidu Nursipalu harjutusväljal mets, noorendik, metsaalune kulu, võsa ja muu taimestik. Tulekahju puhkes umbes 100 hektarilisel sihtmärgialal, kuhu laskeharjutuste ajal tulistatakse ja mis on teede ning kraavidega piiratud. Seal võis olla lõhkemata lahingumoona ja päästjad ei saanud seepärast kustutustöödeks alale siseneda. Põleng levis umbes 30 hektarile. Sihtmärgialalt levis 4-5 korda põleng üle kraavi ja tee ka välja, kuid seal said perimeetrit valvavad päästjad tulele kohe piiri peale. Tulekahju levikut valvasid Võru päästekomando päästjad põhiauto, paakauto ning UTVga koostöös harjutusväljaku töötajatega, kelle käsutuses oli samuti kustutusvarustuses ATV. Päästjad lõpetasid kustutustööd ja valvamise kella viie ajal, põlengualale jäid üksikud suitsevad tulekolded. Edasist tuleohutust jäid valvama harjutusväljaku töötajad, kes päästjad vajadusel tagasi kutsuvad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. mail kell 8.30 jätkusid kustutustööd maastikupõlengutel Roodu küla läheduses Lüganuse vallas Kohtla metskonna alal ja Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Kaevuri tänava tühermaal.

11. mail kell 21.13 teatati ohtlikult suurest lõkkest Narva linnas Ilma tänaval maja läheduses. Päästjate saabumise ajaks oli lõkketegija veega tule kustutanud. Päästjad tegid lõkke järelkustutust ning selgitustööd. Noormees tunnistas oma eksimust.

Kell 21.01 avastasid Kunda päästjad operatiivennetuse käigus Lüganuse vallas Savala külas suure lõkke, mille kustutamiseks puudusid kohapeal esmased tulekustutusvahendid ja oli oht tule levikuks võssa ja maastikule. Päästjad kustutasid lõkke ja tegid selgitustööd. 

Kell 19.59 tuli teade kulupõlengust Narva linnas Tiigikalda tänaval. Päästjad kustutasid kululuudadega 50 ruutmeetril põlenud maastiku.

Kell 16.52 teatati suitsust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Aru tänava varemete juures. Päästjad leidsid vana lasteaiahoone juurest lõkke, mis kustutati. Päästesündmusele sõitsid Väike-Maarja kutselised päästjad.
Kell 16.21 teatati kulupõlengust Kohtla-Järve tööstusettevõtte läheduses Lüganuse vallas Kohtla metskonna alal. Kokku põles maastik kolmes erinevas kohas ühe hektari suurusel alal. Põlengu kustutasid kella 21.17ks Narva kutselised ja Aasukalda vabatahtlikud päästjad.

Kell 15.56 sõitsid päästjad Narva linnas J.Grafovi tänavale, kus kortermajas tunti toidukõrbemise lõhna ja tööle hakkas trepikoja suitsuandur. Päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise. Ruumid tuulutati ja elanikule tehti selgitustööd.

Kell 14.24 teatati põlengust liinide all Roodu küla läheduses Lüganuse vallas Kohtla metskonna alal. Põles kulu, pinnas, puhmastik ja puud kokku 9 hektaril. Põlengule oli ligipääs raskendatud ning päästetöödeks kasutati maastikusõidukeid. Tulele pandi piir kell 22.27 ning kustutustööd jätkuvad 12. mai hommikul. Kustutustöödel osalesid Kohtla-Järve, Kiviõli, Iisaku ja Sillamäe kutselised ning Purtse ja Kadrina vabatahtlikud päästjad. 

Kell 13.53 teatati maastikupõlengust Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Kaevuri tänava tühermaal. Põles kulu ja inimeste poolt alale veetud praht, sh autorehvid. Põlengu suurus oli hinnanguliselt 47 hektarit. Alale pigipääsemiseks kasutati maastikusõidukeid. Põlengut kustutasid Kohtla-Järve, Jõhvi, Sillamäe, Väike-Maarja kutselised ja Simuna vabatahtlikud päästjad. Põlengule pandi piir kell 21.58 ning kustutustööd peatati. Kustutustööd jätkuvad 12. mai kella 8.38st.

Kell 12.32 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Järveküla teele kaubanduskeskuse lähedusse garaažide juurde, kus oli süttinud kulu. Päästjad kustutasid kululuudadega 250 ruutmeetril põlenud kulu ja prahi kella 14.06ks.

Lääne-Virumaa

12. mail kell 3.50 kutsuti päästjad Viru-Nigula alevikku bussipeatusesse, kus kütusevarguse tagajärjel oli veoautost lekkinud teele ligikaudu 20 liitrit kütust. Kunda päästjad katsid ala absorbendiga ja sündmusest teavitati omavalitsust.

11. mail kell 20.48 tuli häirekeskusele teade suitsu täis eramaja köögist Väike-Maarja vallas Kiltsi alevikus. Elanikud olid majast väljunud. Suitsu põhjuseks oli pliidi kütmisel kinni jäetud siiber. Päästjad tuulutasid tube ja viisid läbi kodunõustamise. Päästesündmuse sõitsid Väike-Maarja ja Koeru päästjad.

Kell 20.35 teatati pliidi alla tule tegemisel tuppa tulnud suitsust Vinni vallas Kantküla külas. Päästjad kontrollisid küttekeha üle ning tõdesid, et pliit ajas sisse, kuna lõõrid olid kinni. Ruumid tuulutati ja pererahvast nõustati.

Kell 16.59 sõitsid päästjad Väike-Maarja valda Edru külla, kus küntud põllu serva ja kuivenduskraavi vahel põles kulu 50 meetri pikkusel ja kahe meetri laiusel alal.

Kell 16.31 teatati Vinni vallas Vinni alevikus Sõpruse tänaval kortermaja ees süttinud autost, mis ohustas teisi autosid ning oli oht tule levikuks elumajale. Päästjate saabumise ajaks põles 2 autot lahtise leegiga, teised autod oli elanikel õnnestunud eemale viia. Kahjustusi said kortermaja keldri ja esimese korruse aknad. Põlengu põhjus ei ole teada. Sündmusele reageerisid Tapa ja Rakvere kutselised ning Roela ja Kadrina vabatahtlikud päästjad.

Kell 15.48 teatati maastikupõlengust Viru-Nigula vallas Kunda linnas Koidu tänava läheduses metsas. Teataja sõnul märkas ta metsast välja jooksmas poisse. Päästjad kustutasid kokku metsas 150 m2-l intensiivselt põlenud pinnast, kulu ja osaliselt tuld võtnud okaspuid. Kohapeal oli tuul tugev ja leegid liikusid edasi metsa poole. Tulele pandi piir kell 16.42 ja päästesündmus lõppes kell 18.11. Põlengut kustutasid Kunda ja Rakvere kutselised ning Aasukalda vabatahtlikud päästjad. 

Kell 10.43 teatati kõrgepingeliinide all põlevast maastikust Vinni vallas Inju külas. Peale elektri väljalülitamist liinist kustutasid päästjad kokku 300 ruutmeetrile laienenud maastiku- ja metsapõlengu kella 12.49ks. Põlengu põhjustas kõrgepingeliinile langetatud puu, mille tagajärjel süttis kulu. Põlengut kustutasid Väike-Maarja ja Rakvere päästjad.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

11. mail kell 15.11 kutsuti päästjad Põhja-Pärnumaa valda Vändra alevisse Pilve tänavale, kus sotsiaaltöötaja ei pääsenud oma kliendi juurde, kes ei vastanud ka telefonile. Päästjad märkasid rõduaknast sisse vaadates köögipõrandal lebavat inimest. Päästjad lõhkusid korterisse pääsemiseks välisukse, misjärel aidati kannatanu kiirabiautosse.

Kell 19.31 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Jõõpre külas lõõmab lõke, kus põletatakse mingit prahti. Päästjad avastasid sündmuskohal kaks lõket ning leidsid veel kaks tuleaset, lisaks oli põlenud ka umbes 30 ruutmeetrit kulu. Päästjad kustutasid järelevalveta jäetud prahihunnikud.

Raplamaa

11. mail kell 21.09 sai häirekeskus teate, et Märjamaa vallas Käbikülas Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel toimus liiklusõnnetus, kus põrkasid kokku veoauto ja sõiduauto. Õnnetuse tulemusel paiskusid mõlemad sõidukid kraavi. Kuna veoauto haagis oli tee peal ning pannud kinni ühe sõidusuuna, sulgesid päästjad sündmuskohal kogu liikluse ning politsei suunas selle ümber. Päästjad vabastasid sõidukijuhi, kes oli vrakk kinni kiilunud, ning abistasid kiirabibrigaadi kannatanu elustamisel. Avariilistel sõidukitel eemaldati süttimisoht ning lõpuks puhastati maantee autotükkidest ja muust sodist. Õnnetuses hukkus sõidukijuht, veokijuht viga ei saanud.