Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-15. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. mail kell 14.37 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Mustakivi teel asuvate laohoonete juures põleb midagi. Päästjad tuvastasid saabudes, et territooriumil põles ehituspraht ning see kustutati kella 15.17-ks. Esialgsel hinnangul võisid prügihunnikud süttida metallanumast, kus samuti prahti põletati, lendunud sädemetest.

12. mail kell 15.06 teatati, et Lasnamäe linnaosas Suur-Sõjamäe tänaval asuva tootmishoone territooriumil põlevad ehitusjäätmed. Päästjad tuvastasid saabudes, et prügihunnikus põlesid vanad aknaraamid ja puitliiprid, mis esialgsel hinnangul süttisid ketaslõikurist lendunud sädemetest. Töömehed olid kustutustöödega juba ka ise alustanud ning päästemeeskond likvideeris põlengu lõplikult.

13. mai öösel kell 1.32 sai häirekeskus teate kulupõlengust Lasnamäe linnaosas Tooma tänaval asuval tühermaal. Päästjad kustutasid põlengu kella 1.42-ks.

13. mai öösel kell 3.15 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kursi tänaval asuvas muuseumihoones on näha leeke. Päästjad tuvastasid saabudes, et hoone katuse all põlesid ehitusmaterjalide jäägid ning kustutasid tulekahju kella 3.48-ks.

13. mail kell 16.06 teatati, et Haabersti linnaosas Kadaka teel oli kuulda väikest pauku ning näha leeke. Kohale saabunud päästjad tuvastasid põlengukoha, kus olid süttinud tühjad värviballoonid ning kustutasid selle.

13. mail kell 17.49 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Paasiku tänaval elav inimene ning teatas, et tema ülemise naabri juurest kostub suitsuanduri signaali ja tunda on ka kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest joobetunnustega elaniku, kellel oli toit kõrbema läinud. Päästemeeskond eemaldas toidu pliidilt ning tuulutas ruumid. Elanik õnneks kannatada ei saanud.

13. mail kell 18.54 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et nägi kuidas joobes mees Tallinna kesklinnas Toompea mäenõlvalt alla hüppas. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et isik oli maandunud ühele metallkonstruktsioonile ning nähtavaid vigastusi tal ei olnud. Päästjad aitasid mehe nööripäästet kasutades mäest üles ning andsid ta üle politseile.

14. mail kell 12.35 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Neeme tänaval põleb kulu. Päästjad kustutasid ca 30-le ruutmeetrile levinud põlengu ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada hooletust suitsetamisest.

14. mail kell 12.56 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kolde puiesteel asuva elumaja viiendal korrusel põleb ja naisterahvas vajab rõdul abi. Sündmuskohale saabunud päästjad alustasid kustutustöödega ja hätta jäänud inimeste päästmisega. Kaks kannatanut toimetati haiglasse. Päästjad lokaliseerisid tuleleviku kell 13.22 ning likvideerisid lõplikult kell 14.07. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

14. mail kell 17.45 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Peterburi teele, kus bussipeatuse juures põles kulu ning kaks kuuske. Põleng kustutati.

14. mail kell 17.57 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel asuva kolmekorruselise elumaja teise korruse rõdul tossab plastikust ämber. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et rõdul põles viieliitrine plastikust kanister, kuhu olid visatud kustutamata konid. Kanister kustutati ning elanikel paluti edaspidi oma konide kustutamiseks kasutada veega täidetud anumat.

14. mail kell 17.58 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Männiku teel põleb kulu. Päästjad kustutasid ca 200-le ruutmeetrile levinud kulupõlengu kella 18.41-ks.

14. mail kell 20.36 teatati, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval tuleb ühe korteri rõdult suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud rõdul asuv lillekast ning kustutasid selle. Elanikke kodus ei olnud ning suits eluruumidesse õnneks ei levinud.

Harjumaa

12. mail kell 09.34 said päästjad väljakutse Haabneeme alevikku Nurme teel asuvasse lastehoiuasutusse, kus oli tunda gaasilõhna. Päästjate saabudes olid lapsed kõik õue viidud ning keegi viga polnud saanud. Päästemeeskond tuvastas, et hoone katlaruumis oli olnud tarbegaasi leke ning sulgesid gaasikraani. Seejärel ruumid tuulutati ning kohale kutsuti hooldusfirma.

12. mail kell 10.43 teatati häirekeskusele, et Kose alevikus Pargi tänaval on toonekurg jalgupidi nööridesse mässunud ning ei ole juba mitu päeva liikuma saanud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kurel olid tamiilipuntrad nii kaela kui jalgade ümber ning vabastasid ta ettevaatlikult ahelaist. Toonekurg oli pärast vabastamist terve ning pääses kenasti lendu.

12. mail kell 12.15 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Keibu külas on metsast avastatud tulekolle. Päästjad kustutasid selle.

12. mail kell 15.55 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Harkujärve külas karjääride territooriumil põleb lahtise leegiga valvuriputka. Päästjad kustutasid tulekahju kella 16.50-ks ning inimesed selles kannatada ei saanud.

12. mail kell 17.27 helistas häirekeskusesse murelik lapsevanem Rae vallast Jüri alevikust ning teatas, et tema auto uksed läksid kogemata lukku ja võtmed jäid sisse. Autosse jäi väikelaps, kes nuttis. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid lapse vanemale üle.

13. mail kell 10.17 helistati häirekeskusesse teatega, et Harku vallas Harkujärve külas on näha rohkelt musta suitsu. Päästjad leidsid luure käigus järelevalveta lõkke, mis oli süüdanud ka metsaaluse maastiku. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 11-ks.

13. mail kell 19.12 teatati, et Kose alevikus Hariduse tänaval asuva viiekorruselise elumaja trepikojas on tunda suitsuhaisu ning töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kus joobes kodanikud olid pikendusjuhtmed töötavale pliidile unustanud. Päästemeeskond likvideeris ohu, tuulutas ruumid ning viis kodanikele läbi tuleohutusalase selgitustöö.

14. mai öösel kell 00.57 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Järvekülas Sambliku teel põleb lahtise leegiga ridaelamuboks. Päästjate saabudes olid inimesed kõik väljas ning keegi neist kiirabi ei vajanud. Päästjad alustasid tööd mitmes töölõigus ning majja sisenenud päästjad tõid välja ka koera, kes omanikele üle anti. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 2.40-ks ning kustutasid lõplikult kella 4.06-ks. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse eluruumidest väljaspool asuvast abiruumi seinast, kus paiknes õhksoojuspump. Asjaolu, kas põleng võis alguse saada antud seadme rikkest, saab kinnitust edasise menetluse käigus.

14. mail kell 11.39 teatati kulupõlengust Rae vallas Järvekülas Kurnaoja teel. Päästjad kustutasid ligikaudu 300-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 12.29-ks.

14. mail kell 12.02 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on oma Lääne-Harju vallas Laulasmaa külas asuva eaka sugulase ukse taga, kuid ei pääse sisse, kuna võtmed on seespool ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid terviserikke tagajärjel kukkunud kannatanu üle kiirabile.

14. mail kell 20.10 helistas hädaabinumbrile mees, kes teatas, et ta pole oma Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Rae tänaval elava eaka emaga mitu päeva kontakti saanud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid abivajava vanainimese üle kiirabile.

14. mail kell 20.12 sõitsid päästjad kustutama kulupõlengut Kuusalu vallas Leesi külas. Põleng kustutati koos külaelanike abiga kella 20.50-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. mail kell 6.03 läksid päästjad Mustvee valda Raadna külla eelmisel päeval põlenud maastiku- ja metsapõlengu järelkustutustöödele. Pinnases olevate tulekollete kustutustööd lõpetati õhtul kell 19.24. 13. mail käisid päästjad samas kohas veelkord üksikuid suitsema hakanud tulekoldeid kustutamas.

Põlvamaa

13. mail kell 21.22 teatati Põlva vallas Vanakülas kraavivõrku kinni jäänud rästikust. Päästjad vabastasid mao ja lasid ta turvalises kohas loodusesse.

Tartumaa

13. mail kell 14.50 põles Nõo alevikus Raudtee tänaval sõiduauto mootoriruum, mida omanik kustutiga kustutas. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult ja katsid rikke tõttu maha voolanud diiselkütte absorbentainega.

13.mail kell 20.54 teatati, et Kastre vallas Lange külas põleb puukuur. Selgus, et kuuris olid teadmata põhjusel süttinud seal hoitavad mootorsaed. Elanikud olid päästjate saabumise ajaks põlengu summutanud. Päästjad tõstsid tuleohutuse kontrollimiseks laiali osa puuriidast.

Kella 22.22 ajal süttis Tartus Pargi tänaval tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest sõiduauto Citröen Berlingo mootor. Päästjate saabudes põles auto esiosa lahtise leegiga. Tulekahju kustutati, sõidukile kutsus omanik järgi treileri.

14. mail kell 8.54 kärssas Tartus Tulika tänaval elumaja elektrikapis juhe. Vool lülitati välja, tulekahju ei tekkinud.

Kell 15.36 käisid päästjad Tartus Ihaste silla läheduses kulupõlengut kustutamas. Kella 16.20 ajal kustutasid päästjad Elvas Vapramäe tn metsa alla tehtud lõkkest süttinud kulupõlengut. Lõkke süütajat ei leitud. Päästjad hoiatavad, et kuumal ja kuival ajal tohib metsas lõket teha ainult selleks spetsiaalselt ettevalmistatud kohas. Väikemasti sädemest võib alguse saada ulatuslik tulekahju, milles hävib loodus ja vara.

Kella 16.58 ajal süttis Luunja vallas Rõõmu külas väikese traktori mootor, mille omanik pulberkustutiga ise kustutas.

Valgamaa

15. mail kell 8.40 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tuleohust Valgas Loode tänaval asuva kutsehariduskeskuse majas. Päästjad selgitasid, et signalisatsiooni oli käivitanud kolmandal korrusel asuvast elektrikilbist eraldunud suits. Ilmselt lühise tõttu, oli kilbi kaitse elektri välja lülitanud ja tuleoht õnneks taandunud. Päästjad tuulutasid ruumid, rikke kõrvaldamiseks kutsus kool kohale elektriku.

Viljandimaa

12. mail kell 21.18 anti häirekeskusele teada, et Viljandis C. R. Jakobsoni tänaval asuvas pagaritöökojas on suits. Pääste suitsusukeldujad selgitasid, et kõrbes pliidile unustatud toit. Tuleoht kõrvaldati, ruumid tuulutati.

13. mail kell 15.34 sai häirekeskus teate metsapõlengust Põhja-Sakala vallas Kibaru külas. Päästjad kustutasid tulekahju kustutusvarustuses ATVde ja UTVde abil ja lõpetasid kustutustööd õhtul kell 22.36. Hommikul kontrolliti ala üle ja viimased tulekolded kustutati kell 10.10.

Kell 15.49 teatati maastiku- ja metsapõlengust Viljandi vallas Sultsi külas. Päästjad selgitasid, et suurel maa-alal on tulekahjud erinevates kohtades ja põleb pinnas, raiesmik, noorendik ja mets. Laiemalt levis tuli ühes kohas ligi 4 hektarile ja sellest eemalt leitud põlengualal ligi 26 hektarile. Tulekahju levik piirati kell 21.52. Põlenguala ületas gaasitrassi asukohta, mille ohutuse kontrollimiseks kutsuti kohale Elerigni spetsialist. Spetsialist kontrollis gaasitrassi temperatuuri ja midagi ebatavalist ta ei tuvastanud. Kustutustööd kestsid südaööni, järgmisel päeval jätkus hõõguvate tulekollete otsimine ja kustutamine. Ka täna hommikul läksid päästjad järelkustutustöödele. Põlenguala suurenenud ei ole, kuid turbases pinnases on palju tulekoldeid ja nende kustutamine on aeganõudev.
Sultsi küla põlengute puhkemises kahtlustatakse mõnda maastikul liikunud mootorsõidukit. 

13. mail kell 15.58 põles Mulgi vallas Raja külas vana kuur, kõrvalhoone ja selle ümbruses pinnas. Hooned hävisid põlengus, päästjad kustutasid nende jäänused ja pinnase.

14. mail kella 9.48 ajal süttis Viljandis Pauluse kalmistul elupuuhekk ja selle alune, mille päästjad kustutasid.

Kella 12.12 ajal põletati Viljandis Ranna pst piirkonnas mitmes lõkkes põhku. Lõkete põletaja ei olnud taganud tule leviku takistamist ümbrusele ja päästjad kustutasid lõkked veejoaga.

Kella 15.30 ajal põles Viljandi vallas Savikoti külas puiduettevõtte alajaam. Töötajad summutasid põlengut käsikustutitega. Vool lülitati välja ja elektrikutelt saadud loa järel kustutasid päästjad põlengu lõplikult veega.

Kell 17.14 käisid päästjad Võhmas Mooni tn kustutamas põlevat prahihunnikut ja kulu.

Võrumaa

13. mail kell 14.58 põlesid Rõuge vallas Parmupalu külas metsas kolm oksahunnikut ja nende ümbruses pinnas. Päästjad kustutasid tulekahju ligi tunniga.

Kell 18.31 teatati, et Võru vallas Nõnova külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid küljel oleva auto ratastele ja eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akujuhtme. Juht oli ise sõidukist välja saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. mail kell 7.51 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaossa Olevi tänavale, kus auto kapoti alt tuli suitsu. Põleng kustutati tulekustutiga ja akuklemmid võeti lahti.

Kell 00.01 käisid päästjad Narva linnas kangelaste prospektil kustutamas poe juures põlevat prügikasti.

14. mail kell 14.46 teatati Sillamäe linnas Jaama teel suitsust garaažide juures. Päästjad leidsid väikese lõkke ja selle ümber põlema läinud maastiku. Lõke kustutati ja lõkketegijale tehti selgitustööd.

Kell 14.04 teatati maastikupõlengust Alutaguse vallas Vasknarva külas. Päästjate saabumise hetkel põles leegiga 50 ruutmeetrine ala. Põlengut aitasid kustutada kohalikud elanikud ja piirivalve töötajad. Iisaku päästjad jätkasid piirkonnas lõkkepatrulli.

14. mail kell 13.33 sai Häirekeskus teate, mille kohaselt tuli Narva linnas Kivilinna tänaval kortermaja teise korruse aknast suitsu. Kell 13.38 sündmuskohale jõudnud Narva päästekomando meeskond tuvastas korteri, kus tulekahju aset leidis. Päästjad alustasid suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Kell 13.45 leiti korterist hukkunud naise. Põleng likvideeriti kella 14.02ks. Kustutustöödel osalesid meeskonnad Narva ja Narva-Jõesuu päästekomandodest. Sündmusele reageerinud päästjad korteris suitsuanduri olemasolu ei tuvastanud. 

Kell 12.29 sõitsid päästjad Jõhvi valda Kahula külla, kus kustutasid tee ääres põleva madratsi, mis ohustas ka maastikku. (Lisatud foto)

Kell 4.39 aitasid Sillamäe päästjad noorel naisel vabastada paistes sõrm sõrmusest.

Kell 2.41 teatati anduri piiksumisest naabertrepikojast Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Olevi tänaval. Suitsu ega tuld ei märgatud. Päästjad leidsid ühes korteris töötava vingugaasianduri. Gaasileket ei avastatud, kuid rikkis oli vingugaasiandur, mis vajas väljavahetamist. Korteriomanikuga lepiti kokku kodunõustamine.

13. mail kell 20.20 käisid päästjad kustutamas väikest kulupõlengut Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Endla tänaval garaažide juures.

Kell 19.03 tuli teade mustast suitsust laohoonest Jõhvi linnas Tartu maanteel. Põles hoone sees tõstetava värava juures ja väljas varikatuse all, kus paiknes suures koguses põlevmaterjali. Põleng likvideeriti kella 21.217ks. Laohoones sai kaup suitsukahjustusi. Põlengu põhjuseks võib olla süütamine. Sündmusel kustutasid tulekahju Jõhvi, Kohtla-Järve, Iisaku ja Sillamäe päästjad.

Kell 13.41 sõitsid päästjad Narva linnas Tuleviku tänavala, kus kustutasid skatepargis väikesel alal põõsaste all põlenud kulu ja kuivad kuulehti.

Kell 13.01 teatati suitsusambast Toila vallas Ontika külas. Päästjad kustutasid põleva plastikust prügikasti. Põleng võis alguse saada kustutamata suitsukonist.

Kell 11.13 käisid päästjad kontrollimas Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas neljapäeval alguse saanud kulupõlengu ala. Päästjad kustutasid paar väikest tulepesa.

Kell 00.43 teatati ohtlikust lõkkest Lüganuse vallas Sonda alevikus. Lõkkes põletati puuoksi ja tuleohutus oli tagatud. Päästjatega lepiti kokku, et oksi lõkkesse enam juurde ei visata.

12. mail kell 17.37 käisid päästjad kustutamas kulupõlengut Jõhvi linnas Tartu maanteel tankla juures. 100 ruutmeetril olnud põleng kustutati kululuudadega.

Kell 14.37 tuli teade kuuripõlengust Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Tabori tänaval. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põleva 12 ruutmeetrise mahajäetud hoone.

Kell 13.57 teatati gaasi lõhnast Lüganuse vallas Kiviõli linnas Soo tänava kortermajas. Gaasilist reostumist ei toimunud. Vanaproual oli pliidi kubul ventilatsiooni toru ära tulnud, päästjad aitasid toru tagasi panna.

Lääne-Virumaa

14. mail kell 16.11 teatati kulupõlengust Kadrina vallas Kihlevere külas. Kokku 1,5 hektaril põlengud maastiku kustutasid Kadrina vabatahtlikud päästjad.

13. mail kell 11.24 sõitsid päästjad Tapa linnas Lehtse teele, kus tõenäoliselt traktorist lennanud säde süütas kulu. Päästjad kustutasid 80 ruutmeetril põlenud maastiku.

Kell 9.16 teatati mustast suitsust Tapa linnas Paide maanteel puidutööstuse juures. Päästjad uurisid ümbrust ja ohtu ei olnud. Must suits osutus turbaväljade tolmuks.

Kell 6.51 sõitsid päästjad Viru-Nigula valda Aseri alevikku Tehase tänavale, kus majja sisse sõitnud sõiduauto sündmuskoht piirati ohutuslindiga. Auto väljatõmbamiseks kontrollisid päästjad hoone konstruktsioonide tugevust ning laiendasid ava.

Kell 00.51 tuli häirekeskusele teade elumajade läheduses põlevast mahajäetud hoonest Väike-Maarja alevikus Ravi tänaval. Päästjate saabumise ajaks põles hoone lahtise leegiga. Kõrval olevatele majadele oht ei olnud, kuid ohutuse tagamiseks teisaldasid päästjad ühe sõiduauto. Päästetööd lõppesid kell 3.03 ja hoones hävines täielikult. Kustutustöid tegid Väike-Maarja, Rakvere ja Koeru kutselised ja Tamsalu vabatahtlikud päästjad. Põlengu täpne tekkepõhjus ei ole veel selge, kui tulekahju võis alguse saada kuuri seina ääres olnud prügikastist.

12. mail kell 20.05 teatati hakkepuidukoorma lastiga veoauto rehvi lõhkemise tagajärjel tekkinud põlengust Vinni vallas Kaasiksaare külas. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustutatud ja süttimisohtu ei olnud.

Kell 17.13 märgati Tapa vallas Tamsalu linnas suusa- ja rulliraja juures metsas lõket. Teataja sõnul jooksid püüdsid poisid tehtud lõket kustutada, kuid see ei õnnestunud ning jooksid minema. Teataja jäi lõkke juurde valvesse päästjaid ootama. Võsa sees kännu, maastiku ja autorehvide põlengu kustutasid Tamsalu vabatahtlikud päästjad.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 14 väljakutset, nende käigus tehti kahjutuks 323 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. mail kell 2.46 teatati häirekeskusele hakkehoidla põlengust Paide linnas Prääma teel. Päästjate saabudes põles hoidla lahtise leegiga. Põleng kustutati kella 3.35ks. Sündmuskohal askeldasid Paide ja Türi päästjad.

Kell 20.33 teatati suitsevast sõiduautost Paide linnas Otiku külas. Päästjad tulekahju kohapeal ei avastanud, ilmselt oli tegemist mootoririkkega. Akujuhtmed eemaldati ning omanik jäi edasi treilerit ootama.

14. mail kell 17.10 sõitsid päästjad Järva valda Ambla alevikku Valguse teele kustutama järelevalveta jäetud lõket.

Kell 20.00 käisid päästjad Järva vallas Jõgisoo külas kustutamas rollerit, mille omanik oli väidetavalt ise põlema pannud.

Läänemaa

14. mail kell 20.47 sai häirekeskus teate, et Haapsalu linnas Nõmme külas põleb kulu. Päästjad leidsid sündmuskohalt umbes 40-ruutmeetris põlenguala, mille keskel tossas lehehunnik. Põlengukoht kasteti veega üle.

Pärnumaa

12. mail kell 17.16 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Metsakülla, kus põles kuur. Päästjate saabudes oli kuur mõõtmetega 10x5 meetrit juba leekides. Põleng likvideeriti kella 18.37. Hoone hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

Kell 17.40 kutsuti päästjad Saarde valda Kilingi-Nõmme linna Samba tänavale, kus nastik oli auto alla pugenud ja teataja ei saanud teda kätte. Päästjad tõstsid siu tangidega kotti ning sõidutasid lähedal asuvasse männimetsa. Pildid lisatud.

Kell 21.57 teatati häirekeskusele garaaži põlengust Häädemeeste vallas Tahkuranna külas. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ja kuulda oli ka plahvatusi. Omaniku sõnul olid garaažis gaasiballoonid ja õlikanistrid. Päästjad alustasid kustutustöödega ning kohe asuti kaitsma ka kõrvalasuvat elumaja. Tulekahju lokaliseeriti kella 23.58ks, misjärel avati hoone konstruktsioone ning otsiti tulepesi. Põleng kustutati lõplikult kella 00.50ks. Kustutustöödega tegelesid Häädemeeste, Kilingi-Nõmme, Pärnu ja Abja päästjad. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada elektripaigaldise rikkest.

13. mail kell 16.37 käisid Pärnu päästjad Tori vallas Tammiste külas Ojakalda tänava ääres kustutamas sodihunnikut, mis laius jõe kaldal umbes 50 ruutmeetri suurusel alal.

14. mail kell 13.38 käisid päästjad Häädemeeste vallas Reiu külas kustutamas umbes 30-ruudust kulupõlengut. Päästjad avastasid, et keegi oli kallanud kraavi põhja sütt ja tuhka, millest arvatavasti põleng alguse sai. Lähedal asuvast majapidamisest leitigi süüdlane, kellele selgitati tema teo ohtlikkust.

Kell 18.23 kutsuti päästjad Pärnu linna Mai tänavale, kus vanainimene oli vannist tulles kukkunud ega saanud enam püsti, helistaja ise viibis aga eemal. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning avasid ukse, nii et kiirabi pääses kannatanu juurde. Päästjad aitasid patsiendi kiirabiautosse tõsta.

Raplamaa

13. mail kell 1.28 kutsuti päästjad Kehtna valda Lau külla, kus turbatootmisalal oli süttinud ekskavaator, mis ohustas nüüd maastikku. Päästjad kustutasid turbaauna kõrval seisva leekides masina, mille töölised ise sündmuskohalt teisaldasid.

Kell 13.21 teatati kulupõlengust Märjamaa vallas Maidla külas. Päästjate saabudes oli omanik kulupõlengu juba oma jõududega suutnud kustutada. Risti päästjad katsid ümbritseva maapinna ja veel hõõguva lõkke veega üle. Selgus, et umbes 50-ruutmeetrine põleng oli alguse saanud järelevalveta jäetud lõkkest. Tuleaseme juures oli küll survestatud aiavoolik, kuid ümbritsev maapind oli puhastamata.

14. mail kell 3.53 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Purila külas põleb kahekordne puitmaja. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed hoonest välja saanud. Suitsusukelduslüli tuvastas, et põleng oli kuskil korstnajala juures, seega asuti kohe katusekonstruktsioone avama, et tulekoldele paremini ligi pääseda. Tulekahju kustutati kella 4.59ks. Selgus, et põles hoone vahelagi ning tulekahju tekkepõhjuseks oli ülekütmine, mille tagajärjel süttisid puitkonstruktsioonid, mis olid kamina külge kinnituvale metallkorstnale liiga lähedal. Õnneks märkas üks hoones viibinu tulekahju ning äratas seejärel oma sõbrad. Hoone mõõtmetega 13x8 meetrit sai kergeid tule-, suitsu- ja veekahjustusi. Ruumides puudusid töökorras suitsuandurid. Pildid lisatud.

Kell 10.44 kutsuti päästjad Märjamaa valda Sipa külla, kus põles kulu. Päästjate saabudes põles jõe ääres kuivanud pilliroog ning süttinud oli ka mõni põõsas. Päästjad kustutasid umbes 50-ruutmeetrise põlenguala lehepuhuri ja veega.

Saaremaa

12. mail kell 13.22 kutsuti Mustjala vabatahtlikud päästjad Saaremaa valda Silla külla, kus elumaja oli suitsu täis. Kohapeal selgus, et pliit oli suitsu sisse ajanud. Päästjad ventileerisid ruumid ja lubasid õhtul veel korra kontrollima minna.

13. mail kell 12.42 sõitsid päästjad Saaremaa valda Ula külla, kus põles kulu. Päästjate saabudes põles umbes üks hektar kadastikku ja kuivanud heina. Põleng kustutati ja omanikule tehti selgitustööd, sest tuli oli alguse saanud lõkkest. Selle juures oli küll kastmisvoolik, kuid kahjuks see põlengukohani ei ulatunud.

Kell 17.31 teatati kulupõlengust Saaremaa vallas Suure-Rootsi külas. Kuressaare päästjad kustutasid põlengu, mis oli alguse saanud lõkkest.