Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. mail kell 11.39 sai häirekeskus teate põlevatest prügikonteineritest Tallinna kesklinnas Tatari tänaval. Päästjad kustutasid konteinerid kella 11.49-ks

15. mail kell 15.34 teatati, et Tallinna kesklinnas Faehlmanni tänaval asuva elumaja ühes korteris on tunda gaasilõhna ning tööle rakendus ka vingugaasiandur. Päästjate saabudes oli elanik aknad avanud ning päästemeeskond tuvastas, et vannitoas asuv gaasiboiler oli ventilatsiooniga valesti ühendatud, mistõttu seadme kasutamine keelati. Päästjad tuulutasid ruumid ning palusid esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

15. mail kell 19.37 helistas häirekeskusesse mees, kes teatas, et ta on Nõmme linnaosas Pärnu maanteel tõstukis kinni. Mees ütles, et tõstuk kiilus kinni ning ta on tegelikult juba tund aega 10 meetri kõrgusel kinni olnud ja pole aru saanud, kuidas tõstuk taas tööle saada. Päästjad püstitasid saabudes tõmbredeli ning aitasid mehe alla.

15. mail kell 23.08 sai häirekeskus kõne, milles teatati, et Lasnamäe linnaosas Paevälja puiesteel asuvast mahajäetud majast tõuseb suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et hoones põles sinna ladustatud prügi ning kustutasid tulekahju kella 23.51-ks

16. mail kell 08.45 teatati, et Kristiine linnaosas Keemia tänaval asuvas pargis istub kobras. Kohale saabunud päästjad võtsid kopra auto peale ning sõidutasid ta Keila lähedale metsa.

Harjumaa

15. mail kell 15.29 teatati, et Kose vallas Vardja külas tuleb veoki kapoti alt tossu. Päästjate saabudes oli veokijuht kustutiga juba tegutsema asunud ning päästemeeskond aitas tal põlengu likvideerida.

15. mail kell 20.09 teatati järelevalveta lõkkest Viimsi vallas Pärnamäe külas Soosepa rabas. Päästjad tuvastasid, et kustutamata ning järelevalveta jäetud lõke oli tunginud pea 10 meetri sügavusse pinnasesse ja kustutasid selle.

15. mail kell 20.54 teatati, et Maardu linnas Veeru tänaval asuva elumaja kõrval põleb lahtise leegiga autorehv. Päästjad kustutasid selle.

15. mail kell 21.11 sai häirekeskus teate, et Keila linnas põleb midagi laululava juures. Päästjad selgitasid saabudes, et laululava juures tossab saepuruhunnik ja kustutasid selle.

16. mai öösel kell 00.13 teatati, et Maardu linnas Keemikute tänaval põleb kalmistu ja garaažide vahel asuv maastik. Päästjad kustutasid ca 1000-le ruumeetrile levinud kulupõlengu kella 3.32-ks

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

15. mail kell 14.30 teatati, et Räpina vallas Vareste külas süttis kulu ja metsaalune pinnas ning oksahunnik. Elanikud piirasid tuld kastekannudega kustutades. Päästjatel õnnestus põlengualale päästeautoga ligi saada ning kahest küljest veejugadega rünnates saadi tulekahjule kohe piir peale. Päästetöö juhi andmetel süttis tulekahju hooletult maha visatud kustutamata suitsukonist. 

Kell 20.04 käisid päästjad Kanepi vallas Krüüdneri külas kustutamas alajaama juures süttinud väikest kulupõlengut.

Kell 21.40 teatati, et Räpina vallas Jõepera külas põleb elektriliini alla kulu. Päästjate saabudes oli liinide vahel näha kaarleeki ja tuld. Kulu olid möödasõitjad okstega juba kustutanud. Rikke kõrvaldamiseks saabusid kohale elektrikud.

Tartumaa

15. mail kell 9.13 teatati, et Elva vallas Teilma külas põleb turbatootmise alal turvas. Õnneks avastati mootorsõidukist lennanud sädemest alanud tulekahju suhteliselt algjärgus ja see õnnestus ligi kahe tunniga kustutada. Põleng ulatus 200 ruutmeetrile. Edasist tuleohutust jäid valvama ettevõtte töötajad.

Kell 13.58 teatati, et Tartus Sõpruse tänava asuva kortermaja on korterist kuulda appihüüdeid. Päästjad avasid ukse kangi abi ja linna sotsiaalabiosakonna ning kiirabitöötajad pääsesid kodus kukkunud 91aastase naise juurde. Kiirabi viis viga saanud naise haiglasse, uks suleti lukuabitöötajate abil.

Kell 14.38 teatati, et Kastre vallas Mõra külas Tuigo kalmistu hauaplatsil põleb kulu. Päästjad kustutasid tõenäoliselt küünlast süttinud kulu ämbri veega.

Kell 17.53 käisid päästjad Elvas Vapramäe tänaval kustutamas majale ja elektriliinile liiga lähedale tehtud lõket.

Võrumaa

15. mail kell 9.10 teatati, et Antsla linnas Võidu tänaval ronis noormees kahekorruselise maja viilkatuse otsa ja ei saa sealt enam alla. Katusele oli vaja ronida antenni alla toomiseks. Päästjad aitasid mehe korstnapühkija luugi kaudu kindlale maale tagasi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. mail Kell 23.37 teatati põlevast eramajast Narva linnas Sõpruse tänaval. Päästjate kohale jõudmise hetkel olid leegid katuselt väljas. Kohale tulnud omaniku sõnul hoones kedagi ei viibinud. Põleng kustutati kella 1.23ks. Põlengu põhjused on selgitamisel. 

Kell 22.24 käisid päästjad Jõhvi linnas Rohuaia tänava läheduses aheraine mägedel kustutamas kahte järelevalveta lõket. Lõkkes põles praht ja rehv.

Kell 21.40 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Oktoobri tänava lähedusel haljasajal kustutamas eelmisel nädalal põlenud maastikul jälle põlevat prahihunnikut.

Kell 18.01 teatati suurest järelevalveta lõkkest Toila vallas Saka külas. Päästjad kustutasid põllu peal kaks suurt järelevalveta lõket. 

Lääne-Virumaa

15. mail kell 15.41 teatati Viru-Nigula vallas Uhtna aleviku lähedal maanteele kukkunud suurest kotist. Päästjad andsid teada, et teele on kukkunud 1-tonnine viljakott. Teel reguleeriti liiklust kuni koti omanik tõstis koti autole peale.

Kell 9.08 teatati häirekeskusele paugutavast ja sädemeid pilduvast elektripostist Rakvere linnas Saue tänaval. Kohale kutsuti elektrikud, kes liinist elektri välja lülitasid. Päästjad kustutasid puidust posti otsas põlengu veega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

15. mail kell 10.21 kell 10.21 sai häirekeskus teate, et Paide linnas Ojakülas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel põrkasid kokku kaks rekat. Õnnetuse tagajärjel oli liiklus sündmuskohal tugevalt häiritud. Päästjad sulgesid veokil õlilekke ning katsid teele valgunud reostuse absorbendiga. Koormaks olnud lauamaterjal ladustati tee äärde. Kiirabi vaatas sündmuskohal kannatanud üle, kuid keegi haiglaravi ei vajanud. Politseipatrull reguleeris sündmuskohal liiklust. Kella 12.08 vabastati Tartu suunal üks sõidusuund. Sündmuskohale kutsuti ka Transpordiameti hooldusmasin. Kell 15.20 lõpetasid päästjad avariipaigas oma töö ning sündmus anti edasi politseile.

Pärnumaa

15. mail kell 13.19 kutsuti päästjad Pärnu linna Savi tänavale, kus kohviku töötajal oli käsi lõikuri vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid naise kiirabiautosse toimetada ning sõitsid koos kiirabibrigaadiga haiglasse, kus seade laiali pressiti ning naise käsi vabastati.

Kell 17.37 teatati häirekeskusele, et Tori vallas Tammiste külas Pärnaõie teel põleb kahekordne puumaja, inimesed olid helistaja sõnul juba väljas. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ning seda asuti kiirelt kustutama. Kella 19.33ks oli tule levikule piir pandud ning jätkati järelkustutustöödega. Tulekahju kustutati lõplikult kella 20.39ks. Tules hävis pea täielikult 200-ruutmeetrise elumaja katus, hoone sai tugevaid veekahjustusi. Kustutustöid teostasid Pärnu, Pärnu-Jaagupi, Vändra kutselised ja Are vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Raplamaa

15. mail kell 12.55 sai häirekeskus teate, et Kehtna vallas Lalli külas põleb soojak ning tuld on võtnud ka rabamaastik. Päästjate saabudes põles haagis, mille taga oli auto. Põleng lokaliseeriti kella 13.27ks ning jätkusid järelkustutustööd. Tulekahju kustutati lõplikult kella 14.52ks. Sündmuskohal toimetasid Järvakandi, Rapla, Türi kutselised ja Kehtna vabatahtlikud päästjad. Selgus, et inimene oli hommikul teinud lõket, kuid jätnud selle järelevalveta. Lõkkest süttis kulu ja hekk, mida mööda levis tuli soojaku alla ning süütaski selle.

Kell 18.39 käisid päästjad kustutamas umbes 30-ruutmeetrist kulupõlengut, milleks kulus 100 liitrit vett.