Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. mai 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. mail kell 13.50 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Kadrioru pargis on pardiema koos poegadega sügavas kraavis hätta sattunud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et kraavis oli veevool tõesti üsna tugev ning pojad oleksid ilma abita torustikku liuelnud. Päästemeeskond aitas linnuperekonna kraavist välja ja toimetas ohutult loodusesse.

Harjumaa

16. mail kell 15.07 teatati, et Lääne-Harju vallas Kloogaranna külas Nõmme teel põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes olid neli joobetunnustega elanikku õues ning kiirabi sekkumist ei vajanud. Päästemeeskond kustutas tulekahju kella 16.22-ks ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada hooletust suitsetamisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Majas puudus ka suitsuandur.

16. mail kell 16.55 teatati, et Keila linnas Tallinna maanteel asuva kaupluse ees põleb sõiduauto. Päästjate saabudes oli sõidukijuht mootoriruumis aset leidnud põlengu ise kustutada suutnud ning päästjad eemaldasid edasise ohutuse huvides sõiduki akujuhtmed.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. mail kell 11.29 käisid päästjad Tartus Anne tänaval aitamas kiirabitöötajatel pääseda kodus kukkunud ja viga saanud 86aastase naise juurde, kes ise ust avada enam ei suutnud.

17. mail kell 00.37 teatati, et Tartus Kivilinna Konsumi juures asuvas jalgrattaparklas suitseb elektrijalgratas. Päästjad summutasid tuleohu süsihappekustutiga.

Valgamaa

16. mail kell 11.18 teatati Otepäält Tartu suunas väljasõidul sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Päästjad leidsid võsast autost välja saanud mehe, kes mootorsae võsast kätte saadi, kiirabi tulekuni tee äärde kanderaamile pandi ja tekkide ning termokilega kaeti. Ühtlasi tagati tuleohutus. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Avariilise auto teisaldamisega hakkas tegelema kannatanu poeg.

Viljandimaa

16. mail kell 10.15 käisid päästjad üle kontrollimas Viljandi vallas Sultsi külas laupäeval süttinud metsapõlengu ala. Tulekoldeid rohkem ei leitud ja päästjad said varem metsa jäetud voolikud kokku koguda, et need hooldusesse saata.

Kell 12.56 käisid päästjad Mulgi vallas Polli külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Raplamaa

16. mail kell 23.02 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Kohila alevis on kadunud neli teismelist. Otsingutele kaasati PPA kopter ning päästjad otsisid noorukeid drooni ja termokaamera abil. Lisaks kasutati metsas liikudes maastikusõidukeid. Kella viie paiku lõpetasid päästjad otsingud ning sündmus anti üle politseile. Täna hommikul tuli politseilt teade, et lapsed on leitud.